Biyografi

Güntekin Onay Kimdir?

Güntekin Onay Kimdir?, Bu makalemizde Güntekin Onay Kimdir? başlığı altında kişinin yaşı nereli olduğu kısacası biyografisi hakkında detaylı bilgileri aktaracağız.

Güntekin Onay Kimdir?

Güntekin Onay Kimdir?

Senelerdir çok sayıda Tv kanalında sunmuş olduğu programla beraber Türkiye’de deneyimli sunucular arasında bulunan ünlü isim Güntekin Onay kimdir? nereli ve kaç yaşında? cevapları ve detayları aktarmaya başlıyoruz.

Güntekin Onay Kimdir? Biyografisi

12 Ekim 1971 Adana doğumlu olan Güntekin Onay, spor ile ilgilenmiş bir aileye sahiptir.Babası eski teknik direktör olan ünlü sunucunun, ablası ise eski basketbolculardandır.Özel Işık Lisesi mezunu olan isim, ardından ise Boğaziçi Üniversitesi Turizm Bölümü’nden mezun olmuştur.

İlk olarak Kanal 6 ekranlarında çalışmaya başlayan Güntekin Onay, burada yabancı dilinin katkısı ile beraber spor kamuoyu tarafından beğenilmiş ve çok sayıda Yabancı maç anlatımı için çeşitli Ülkelere gönderilmiştir.1993 tarihinde yabancı maçlar dışında Türkiye’de oynanan maçlarının anlatımını da yapmaya başlayan isim anlatım tarzı ile beraber maçlara daha fazla heyecan katmıştır.

Kanal 6’dan sonra Kanal D televizyonuna geçiş yapan deneyimli isim, Kanal D ekranlarında “Televole” programını sunmuştur.kimdirkim_com bu kanalın ardından ise sırasıyla Show Tv ve Star Tv kanallarında çalışmış ve bu kanalların her ikisinde de “Telegol” programını sunmuştur.

Star Tv sonrası yolu Ntv kanalı ile kesişmiş olan ünlü sunucu, Ntv ve Ntv Spor’da hem La Liga maçlarının hem de İspanya Ligi maçlarının anlatımlarını yaptı.Eski futbolculardan olan Rıdvan Dilmen ile beraber “%100 Futbol” programını sundu ve maçları yorumladı.Bu program spor yorumları ile ilgili gerçekleştirilen programlar içerisinde o dönemde birinci olmuştur.

Ntv Spor’un kapanmasından sonra beIN Sports kanalına geçmiş olan isim bu programda maç öncesi ve maç sonrası sunuculuk yapmakta ve çok sayıda yorumcuyla maçları değerlendirmektedir.

Serra Okumuş ile evli olan Güntekin Onay, iyi derecede İtalyanca, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.2 çocuk babası olan ünlü sunucunun çocuklarının ismi ise Irmak ve Ilgaz’dır.

Tıpkı anne ve babası gibi Beşiktaş taraftarı olan başarılı sunucu, tuttuğu takımı ise mesleğine hiç yansıtmamaktadır.

V 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu