Oyun ve Ekipman

Half-Life tarafından heyecan verici şeyler duyabiliriz

Half-Life aracılığıyla heyecan verici şeyler duyabiliriz, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Half-Life aracılığıyla heyecan verici şeyler duyabiliriz başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Half-Life aracılığıyla heyecan verici şeyler duyabiliriz ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Half-Life aracılığıyla heyecan verici şeyler duyabiliriz

Valve’den Robin Walker, Half-Life takipçilerinin yeni olasılıklar hususunda heyecanlanabileceğini söyleyen açıklamalarda bulundu. Seriye yeni bir oyun ‘olasılığından’ bahseden Walker yine de 3. oyunla alakalı bir şey söylemedi. Heyecanlı bekleyiş sürdürmekte. “Valve’in yeni bir Half Life üzerinde çalıştığı hususundaki şüpheler, şirket içinde de bi hayli canlıydı” diyor.

Valve’den Robin Walker, Half-Life için “olasılıklardan” bahsetti

Şirketin en kıdemli geliştiricilerinden birisi olan Robin Walker, önceden Team Fortress, Half-Life, Dota 2 gibi oyunların hepsinde kilit nokta karakterindeydi. Geçen günlerde TheGamer’a şirketin Alyx ve gelecek projeleriyle alakalı şakaya karışık bir şeyler dile getirdi.

Walker, “Geliştirmenin (Half Life: Alyx) ilk birkaç senesinde şirketteki bir çok insan yeni bir Half-Life ürünü geliştirip yayınlayacağımız hususunda şüpheliydi. Şirket içindeki bu şüphe, en az dışarıda olduğu kadar canlıydı. Bir süre sonra bunu asla yapamayacağımız düşüncesine teslim olmaya başladık.”

Robin Walker “Korkunun iyi bir motivasyon” olduğunu dile getiriyor. Alyx’in sanal gerçeklik deneyimi olarak çıkmasına da atıfta bulunarak “Yapabileceğimiz en kötü şey, kötü bir Half-Life oyunu sunmaktır. Lakin ismine layık bir oyun çıkartırsak, insanlar bunu zaman içinde tecrübe edebilecektir” dedi.

Half-Life tarafından heyecanlı haberler gelebilir

Röportajın en enteresan yanı ise hayranların HL2 bölümleri ardından yakındığı hikaye belirsizliği konusunun açılmasıydı. Alyx’in sonunda ise bu “anlatı belirsizliği” yerini ucu açık bir sona bırakmıştı. Walker oyunun sonunu tartışırken (spoiler yok) şöyle diyor:

“Bunun mühim bir şey olduğunun farkındayız. Hikaye, onu üstünkörü geçerek ardındann gelecek şeylere(olabileceken oyunlardan bahsediyor) devam edebileceğiniz bir şey değil. Ayrıca Half-Life takipçilerinin bir tür anlatı belirsizliği içinde sıkışıp kaldığını da biliyorduk. Biz de bunun değişmesini istedik.”

Yine spoilerdan uzak durarak belirtmek gerekirse Alyx ucu açık biçimde bitip devamında bir şeyler gelebileceği hissini yaratmıştı. Walker bu hususta “Yeni olasılıklar hususunda biraz heyecanlanlandırmak istedik” diyor. “Size tamamen makul bir sonla nasıl biteceğini bildiğiniz bir oyun gönderdik ve sonra bunu tam tersine çevirdik ki bunlar gerçekten mühim unsurlardı. Bu çok fazla yineleme gerektirdi ve sonunda doğru parçalar buluştu.”

Gabe Newell’ın da geçtiğimiz aylarda Valve için tek oyunculu deneyimlere ağırlık vereceği açıklamaları hesaba katıldığında, artık bir internet geyiği durumuna gelen Half-Life 3 için hala heyecanlanabiliriz. Bakalım zaman bize neler gösterecek.

İlginizi çekebilir:
Cyberpunk 2077 HL3 göndermesi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu