Oyun ve Ekipman

Hearthstone için Grifon Yılı ve içerikleri duyuruldu

Hearthstone için Grifon Yılı ve içerikleri açıklamaldu, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Hearthstone için Grifon Yılı ve içerikleri açıklamaldu başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Hearthstone için Grifon Yılı ve içerikleri açıklamaldu ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Hearthstone için Grifon Yılı ve içerikleri açıklamaldu

Önümüzdeki haftalarda, Grifon Yılı’nın başlangıcıyla birlikte Hearthstone yeni göklere kanat açacak. Oyunun bu dönemi büyük çaplı değişiklikler, yüzlerce yeni kart ve heyecan verici yeni oyun şekilleri getirecek. Grifon Yılı, ilk yeni genişleme paketi Forged in the Barrens’la havalanacak. Bu paket, milyonlarca gözüpek, serüvenci Horde üyesinin kendilerine isim yaptığı ve efsanelerini yazmaya başladığı tanınmış World of Warcraft bölgesi Barrens’dan ilham alıyor.

Hearthstone kanatlarını Grifon Yılı’na açıyor 

Grifon Yılı’nın başlamasıyla, var olan Klasik (Classic) ve Temel (Basic) setlerinin yerine geçecek olan yeni Ana (Core) Set de çıkıyor. Oyunu hem zaten oynayan oyuncular hem de yeni oyuncular için tazeleyecek olan Ana Set, yeni ve önceden yayınlanmış kartlar içinden seçilmiş 235 karttan oluşuyor. Ana Set’le birlikte oyuncuların özgün Hearthstone kartlarının 2014’te yayınlanmış halleriyle desteler kurup rekabet etmesine olanak tanıyacak yeni Klasik oyun formatı da ekranlara gelecek.

Yılın ilerleyen dönemlerinde ise Hearthstone Mercenaries görücüye çıkacak. Hearthstone Mercenaries, oyuncuları Azeroth’un en kudretli kahramanlarından ve kötücül karakterlerinden bir araya gelen takımlar kurup daha da ilerletmeye ve bunları sürekli olarak değişen, ilgi çekici taktik savaşlarında sınamaveyavet eden, tek oyunculu, rekabet dolu çiçeği burnunda bir oyun modu. Oyuncular paralı askerlerinin tekrar tekrar oynanabilen, rastgele oluşturulmuş, Rogue benzeri yapıya sahip görevlerde savaşarak deneyim, ekipman ve yeni beceriler topladığına şahit olacak.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/xco-KnAmdMU” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Blizzard Entertainment başkanı J. Allen Brack gelişmeleri “Grifon Yılı Hearthstone’da yeni içerikler ve deneyimlerle dolu, heyecanlı, hareketli bir yıl olacak,” şeklinde özetledi. Brack, “Forged in the Barrens’la World of Warcraft’ın hem bizim hem de birden fazla oyuncumuzun çok sevdiği bir bölgesine gideceğiz. Yeni Ana set oyunu yıllık olarak yenileyecek. Hearthstone Mercenaries ve yeni Klasik mod ise oyuna birbirinden şahane yeni oynanış metotları ekleyecek,” dedi.

Forged in the Barrens Genişleme Paketi

World of Warcraft’ın kökenlerine atıfta bulunan Forged in the Barrens, Hearthstone’a zorlu fakat çok bi hayli beğeni alan Barrens bölgesinin kişiliğini veren karakterlerden ve öykülerden ilham alan 135 kart ekliyor. Forged in the Barrens’da yeni etkiler ve oyun mekaniklerinin yanında her bir diğerideğişik bir Hearthstone sınıfını temsil eden 10 Efsanevi Paralı Asker (Legendary Mercenary) minyon yer alıyor. Bu minyonların hikâyeleri, yakında zamanda eklenecek yeni oyun modu Hearthstone Mercenaries de dahil olmak üzere Grifon Yılı boyunca oyunda bulunacak.

Hearthstone için Grifon Yılı ve içerikleri duyuruldu

Oyuncular, (5’i yalnızca altın kart içeren Altın Kart Paketleri olmak üzere) 85 kart paketi, iki rastgele Altın Efsanevi kart, Hamuul Runetotem kart sırtı, alternatif kahraman ve bir sonraki genişleme paketine kadar sürecek olan Hearthstone Battlegrounds avantajları içeren Forged in the Barrens Mega Paketi’ni bugünden bu yana ön siparişle alınabilecek. Genişleme paketinden 60 kart, iki rastgele Efsanevi Kart ve Hamuul Runetotem kart sırını içeren Forged in the Barrens Ön Sipariş Paketi de oyuncuların beğenisine sunuluyor.

Hearthstone Mercenaries

Hearthstone Mercenaries, oyuncuların Warcraft® evreninin her yerinden yenisiyle eskisiyle birden fazla kudretli karakter toplayıp onlara heyecan dolu taktik savaşlarda düzey atlattıkları, tek oyunculu ve rekabet merkezli çiçeği burnunda bir oyun modu. Mercenaries bu seneın ilerleyen aylarında yayına girecek. Oyun modunun çıkışı yaklaşırken ile ilgili daha çok bilgi verilecek.

Hearthstone Ana Set ve Klasik Oyun Formatı

Hearthstone Ana Set, Grifon Yılı’nın başlangıcıyla çıkacak. Tüm oyuncuların düzey atladıkça ücretsiz olarak açabileceği ve her sene yenilenecek olan Ana Set, var olanlarla oyuna yeni katılacaklar içinden özenle seçilmiş 235 kartıyla Temel ve Klasik kartlatın yerine geçecek. Bunun yanında Hearthstone’un sürekli olarak canlı kalması ve yeni oyuncuların ilerlemesini kolaylaştıracak bir geçiş dönemi sağlanması hedefleniyor. Ana Set 160 sınıf kartıyla 75 tarafsız (neutral) kart içermekte. Bunlar içinde Warcraft’ın Deathwing, Malygos, Ysera gibi en kudretli ejderlerinin Efsanevi minyonlar olarak dizayn edilmiş halleri de var.

Grifon Yılı’yla Hearthstone Klasik formatı da oyuna eklenecek. Klasik format oyuncuları, oyunu 2014’te çıktığı haliyle deneyimlemeye davet ediyor. Standart ve Vahşi modların yanına eklenecek olan Klasik format, kendine özgü ödüller ve sıralamalar içerecek ve Hearthstone’un özgün kartlarını ilk çıktıkları zamanki haliyle barındıracak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu