Oyun ve Ekipman

Hogwarts Legacy oyununda transseksüel karakterler olacak

Hogwarts Legacy oyununda transseksüel karakterler olacak, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Hogwarts Legacy oyununda transseksüel karakterler olacak başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Hogwarts Legacy oyununda transseksüel karakterler olacak ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Hogwarts Legacy oyununda transseksüel karakterler olacak

Harry Potter RPG oyunu Hogwarts Legacy için uzun süren tartışmalar neticesinde yeni bir karara varıldı. Özellikle seriyi oluşturan J.K. Rowling’in internet üzerinde azınlıklara yönelik transfobik ve “bağnazca” olduğu söylenen tartışmalara konu olmasından sonra, geliştirici ekip daha kapsayıcı olma kararı almış. Avalanche stüdyosundaki geliştiriciler, yönetimi de karşılarına alarak oyunda transseksüel karakterlerin de oluşturulabilmesini sağlıyor.

Hogwarts Legacy oyununda transseksüel karakterler oluşturulabilecek

Geçen yıl Rowling, Twitter hesabında transfobik olarak algılanan birkaç yorum yapmıştı ve bundan dolayı çok eleştirildi. Bu da başrolleri Emma Watson ve Eddie Redmayne de dahil olmak üzere bir çok Harry Potter film aktörünün transseksüel topluluk için desteklerini kamuoyuna duyurmasıyla neticelendi.

Geliştiricilerden yazara tepki niteliğinde hamle!

Warner Bros. “Avalanche stüdyosundaki isimsiz kaynaklara atıfta bulunan bir Bloomberg raporuna göre, geliştirici ekibin bazı üyeleri, yazarın yorumlarına yanıt olarak oyunu olabildiğince kapsayıcı hale getirmek için mücadele etti. Sonuç olarak oyuncular, oyuna başladıktan sonra vücut tipine bakılmaksızın erkeksi yahut dişil bir ses sahip karakterlerini yaratabilecek. Bunun bir diğer örneğini de Cyberpunk 2077’de görmüştük. Ayrıca bu karakterlerin “büyücü” yahut “cadı” olarak gerçekleştirilen seçimleri, ekranlara gelecekları bölgeyi de belirleyecek.

Hogwarts Legacy oyununda transseksüel karakterler olacak

Bloomberg’e göre Avalanche ekibinin bazı üyeleri de oyunun kadrosuna transseksüel bir kişiliğin eklenmesi için baskı yapıyor. “Projeye aşina olan bazı bireylerin dile getirdiğine göre ilk başta yönetimden bu hususta bir direnç vardı, fakat şu anda karakter özelleştirmesi oyuna dahil edildi” dedi.

Hogwarts Legacy ile alakalı bir diğer endişe verici olay ise oyunun baş tasarımcısı tarafında gerçekleşti. Troy Leavitt’in feminizmi ve sosyal adaleti eleştiren videolar yayınlayan gerici bir YouTube kanalı işlettiğinin ortaya çıkması ise tam anlamıyla fitili ateşledi. İnternetin bağımsız olarak sahip olunan en büyük video oyun forumlarından birisi olan Resetera ise, Hogwarts Legacy başlıklarının, oyunun baş tasarımcısının ve Harry Potter serisinin yazarı J.K.’nın davranışlarının hareketlerinin “bağnazca” olduğu gerekçesiyle yasakladı. Şimdi ise geliştirici ekip aracılığıyla yapılan bu hamle ve oyunun transseksüel karakterler içerek olması, oyunun uzun soluklu zamanda sağlığıyla alakalı mühim bir adım olabilir. Sizler de görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu