Oyun ve Ekipman

Hogwarts Legacy yapımcısı görevinden istifa etti

Hogwarts Legacy yapımcısı görevinden istifa etti, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Hogwarts Legacy yapımcısı görevinden istifa etti başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Hogwarts Legacy yapımcısı görevinden istifa etti ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Hogwarts Legacy yapımcısı görevinden istifa etti

Hogwarts Legacy, beklenildiği üzere bir süredir gerçekleşen sosyal eşitlik tartışmalarından nasibini aldı. Geçen günlerde sosyal eşitlik zıtı ve transfobik tutumlarıyla gündeme gelen yapımcı görevinden istifa etti. Uzun süredir serinin yazarı J.K. Rowling’i hedef alan tartışmalar sıçrayarak oyunun gidişatını da etkiliyor. Elimizden ise herkes için en iyisini ummaktan başka bir şey gelmiyor.

Hogwarts Legacy sosyal eşitlik tartışmaları iyiye gitmiyor

Geçen günlerde oyuna transseksüel karakterler oluşturma özelliğinin geleceğini söylemiştik. Bu, aslında serinin yazarı J.K. Rowling ve yapımcısı Troy Leavitt’e bir tepki olarak geliştiricilerin ürettiği bir fikirdi. Şimdi ise transfobik ve sosyal eşitlik zıtı içerikler ürettiği YouTube kanalı yaşanan Leavitt, Avalanche’daki görevinden istifa etti.

Leavitt, “Oyunun geliştirme ekibi ve WB Games ile ilgili söyleyecek güzel şeyler dışında hiçbir şeyim yok” dedi. Devamında ise “Yakında YouTube kanalımda bununla alakalı bir video yapacağım” diye yazdı. Bunu takip eden Twitter gönderisinde “Konumumda kendimi kesinlikle güvende hissediyordum. Lakin önümüzdeki videoda açıklayacağım nedenlerden dolayı yine de istifa etme kararı aldım. Mükemmel bir ruh halindeyim, WB ve Avalanche ile ilişkilerimden de çok tatminum” dedi.

Leavitt’in YouTube videoları, “Did You Know Gaming” serisinin arkasındaki isim Liam Robertson aracılığıyla öne çıkarılmıştı. Hogwarts Legacy yapımcısının kanalı için “İnsanların bu projeyi destilave edip desteklememeye karar vermeden önce bilmek isteyecekleri bir şey olduğunu düşünüyorum” dedi. Özellikle Leavitt’in #MeToo hareketini “ahlaki bir panik” olarak tanımladığı “In Defence of John Lasseter” videosuna dikkat çekti.

Hogwarts Legacy yapımcısı görevinden istifa etti

Robertson, Leavitt’in videosunu WB Games’teki çalışanların YouTube tarafında olanları bildiğini fakat hiçbir şey yapmadıklarını dile getiriyor. “Tabii ki dile getirdiğim hiçbir şeyi onaylamıyorlar, ama en azından bir tür sosyal adalet gündemi zorlamaktansa çok iyi oyunlar yapmakla ilgileniyorlar. Bundan dolayı hala umut var” dedi.

Yakın tarihte gelen bir Bloomberg raporu da Hogwarts Legacy üzerine çalışan bazı geliştiricileri konu alıyordu. Söz konusu geliştiriciler yazarın ve yapımcının tutumlarına tepki olarak oyunu daha kapsayıcı hale getirmeye çalışıyorlar. Bunu da oyuna transseksüel karakterler oluşturmamıza olanak vererek sağlayacaklarını düşünüyorlar. Umarız bütün bu tartışmalar dallanıp budaklanmaz ve oyunun önümüzdeki zamanlarda sağlığını tehdit etmez. Zira yeni bir Harry Potter RPG oyunu bekleyen bir çok heyecanlı oyuncu da benimle aynı korkuyu paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu