Canlı Sohbet

Gerçek bay ve bayan ziyaretçilerle sohbet edebileceğiniz, arkadaşlıklar kurabileceğiniz canlı sohbet sitesi.
Play Store App Store

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakın.

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Hurma Özü Nedir? Hurma Özünün Faydaları Nelerdir? İştah Açarmı? Hurma Pekmezi Nasıl Yapılır? - Muhbirler.ORG


Hurma Özü Nedir? Hurma Özünün Faydaları Nelerdir? İştah Açarmı? Hurma Pekmezi Nasıl Yapılır?

Hurma Özünün Faydaları, sağlık ile ilgili verdiğimiz bilgiler ışığında Hurma Özünün Faydaları ile alakalı tüm yanıtları bulacaksınızdır. Hurma Özünün Faydaları ayrıntı kısmı yazımızın içinde..

Hurma Özünün Faydaları

Yüzsenelerdır kullanılan ve mucizevi olarak anılan hurma özü; hurmadaki tüm faydaları bünyesinde barındırması dışında vücudun daha bi hayli hızlı emilimini sağlayarak katkısı bir kat artmaktadır. Hurma sıkılarak elde edilen sıvıya hurma özü denilir. Dilediğiniz zaman yanınızda taşıyabileceğiniz hurma özü ülkemizde de artık eczanelerde ve aktarcılarda satılıyor. Önemli olan aldığınız yerdeki raf ömrüne bakmak ve nasıl üretildiğini bilmektir. Hurma özünün faydaları içinde şeker hastalığı ve sindirim sistemi hastalıklarına kadar birden çok faydası yer alıyor

Humra Özü Nasıl Üretilir?

Öncelikle hurma özleri tamamen makine ortamında el değmeden üretimi sağlanmaktadır. Hiçbir katkı maddesi barındırmayan hurma özünü daha sağlıklı olmak için içiniz sorunsuz bir biçimde tüketebilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Hurmanın Faydaları Nelerdir?

Hurma Özünün Faydaları

Şeker Hastaları Tüketebilir mi? Zararlı şeker maddeleri barındırmayan hurma özünün şeker hastalığı için zararlı olmadığı dile getiriliyor. Lakin siz yinede doktorunuza danışmadan doğal şeker içerse de kullanmayınız.

Şeker kullanımını azaltmak istiyorsanız ve şekersiz içemiyorsanız beyaz yahut esmer şeker yerine hünnaptan ekleyerek daha sağlıklı bir biçimde tüketebilirsiniz.

Hurma Özü Enerji Verir: Hurma özü de aynı hurma gibi vücuda dinçlik ve enerji vermesi ile tüketilebilir. Metabolizmanın çalışmasında katkı sağlayan hurma özünü özellikle çok çalışan bireyler için ve ağır spor yapan bireyler için besleyici özelliklere sahiptir.

Bağışıklığı Güçlendirir: Hurma özü kış hastalıklarından kaynaklanan zayıf bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur.

Kilo Aldırır: Hurma özünü yemek yedikten sonra 1 yemek kaşığı yiyerek kilo alımınıza destek verebilirsiniz. Her gün akşam yemeğinden sonra tüketilebilir.

Sindirim Sistemini Çalıştırır: Sindirimde sorunlar yaşıyor ve sindirimden kaynaklı vücutta problemleriniz varsa hurma özünü tüketebilirsiniz. hurma özü sindirimin sağlıklı çalışmasını desteklerken lif değeri olduğu için sindirimi kolaylaştırarak kabızlığın çözülmesini destekler. Kabızlık şikayetleri için hurma özü kalkar kalkmaz aç karnına 1 kaşık içilir ve üzerine ılık su içilmesi etkiyi arttırır.

Hurma Özündeki Vitaminler: A ve C vitaminleri, demir, kalsiyum, sodyum ve kükürt mineralleri barındırır. 7den 70e herkesin kullanabileceği sağlıklı ve faydalı bileşenlere sahiptir.

İlginizi çekebilir: Hamilelikte Hurmanın Faydaları

Hurma Özü Nasıl Tüketilmelidir?

Hurma özünü şeker yerine geçebilen her üründe kullanabilirsiniz. Dozunu iyi ayarladığınız sürece tatlı ve pastalara bile bir nebze eklenebilir.

Kahve ve çaylarınızda hatta sütünüze bile hurma özü pekmezinden ekleyerek içebilirsiniz.

Yoğun bir kıvama sahip olan hurma özünü su veya süt ile seyrelterek içebilirsiniz.


Yazar: admin

Görüntüleme: 226 defa

Kategori: Sağlık

Yayınlanma Tarihi: 21 Nisan 2021

Cevap bırakın