Oyun ve Ekipman

İsimsiz proje ‘Project Athia’, Forspoken adıyla duyuruldu

İsimsiz proje ‘Project Athia’, Forspoken adıyla açıklamaldu, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde İsimsiz proje ‘Project Athia’, Forspoken adıyla açıklamaldu başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde İsimsiz proje ‘Project Athia’, Forspoken adıyla açıklamaldu ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

İsimsiz proje ‘Project Athia’, Forspoken adıyla açıklamaldu

İlk kez geçtiğimiz yıl PlayStation 5 oyunlarının gösterildiği bir sunumda kısa bir teaser ile karşımıza çıkan Project Athia için yeni detaylar paylaşıldı. Gelen ilk bilgi artık projenin Forspoken adını aldığı oldu. Grafikleriyle ve oynanışıyla bi hayli iyi görünen yapım için elimizde net olmasa da bir çıkış tarihi de var. Luminous Productions aracılığıyla geliştirilen ve Square Enix aracılığıyla yayına giren oyunun ayrıntı kısmına gelin birlikte göz atalım.

Project Athia, Forspoken adıyla açıklamaldu

Final Fantasy XV ile tanıdığımız Luminous Productions’un yeni oyunu, ilk kez isimsiz bir proje olarak karşımıza gelmişti. PlayStation 5 oyunlarının açıklamalduğu “Oyunların Geleceği” sunumunda Project Athia ismiyle karşımıza çıkan yapım, bugün yeni bir isme sahip ve bir çok detayı paylaşıldı. Forspoken adıyla açıklamalan oyun için dolu dolu yeni bir fragman yayınlandı.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/J_3fndPnBmQ” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Hikaye odaklı ilerleyişiyle açık dünya oyunu olarak karşımıza çıkan yapım, bi hayli ilgi çekici görünüyor. Frey Holland adındaki bir kadın kişiliği oynayacağımız oyunda, bizi devasa boyuttaki boss savaşlarının beklediğini aktarabiliriz. Tehditkâr bir dünya çapında Frey’i oynadığımız oyunun aktörü Ella Balinska, bu çalışmada ana kişiliği canlandırmanın “heyecan verici” olduğunu dile getiriyor. Ejderhalar ve türlü çeşitlerden yaratıklarla bezeli tehlikeli bir dünya çapında iddialı oynanış mekanikleriyle karşımıza çıkan Forspoken, grafikleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

İsimsiz proje 'Project Athia', Forspoken adıyla açıklamaldu

Özellikle parkur tarzı mekanikleriyle ve bi hayli hızlı oynanışıyla ufak bir kesitte gösterilen yapımın heyecanlı savaşlar sunacağı aşikar. Devasa boyutlardaki düşmanlarıyla zorlayıcı bir deneyim bulunacağını tahmin edebiliriz. Özel yetenekler ve bunların görsel efektleri de bunun bunun yanında güzel görünüyor. Yine de altta yazan “Oyunun son durumunu temsil etmez” yazısını görmezden gelmemek gerekiyor. Athia’nın tehlikeli topraklarında hikayenin bizi sürüklemesiyle ilerleyeceğimiz oyun için yayına giren açıklama şu biçimde:

Fantastik ama tehlikeli Athia topraklarında hayatta kalmak için büyülü kabiliyetlerini kullanması gereken sıradan bir genç kadın olan Frey Holland olarak oynayın.

Luminous Productions aracılığıyla PlayStation®5 sistemi ve PC için geliştirilen Forspoken, oyuncuları büyülü ve tehlikeli bir yolculuğa çıkaracak.

PlayStation 5 ve PC platformları için açıklamalan Project Athia, yeni ismiyle Forspoken 2022 senesinde piyasaya sürülecek. Sizler de görüşlerinizi yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu