Oyun ve Ekipman

Isonzo, Verdun’un devamı olarak geliyor

Isonzo, Verdun’un devamı olarak geliyor, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Isonzo, Verdun’un devamı olarak geliyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Isonzo, Verdun’un devamı olarak geliyor ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Isonzo, Verdun’un devamı olarak geliyor

Birinci Dünya Savaşı oyunu olan Verdun’un devamı olan birinci şahıs nişancı yapımı Isonzo açıklamaldu. Verdun ve Tannenberg yapımlarından tanıdığımız M2H ve Blackmill Games aracılığıyla geliştirilen oyun, PC, PS5, PS4, XSX ve XBX platformlarında çıkacak.

Verdun’un devamı olarak geliyor

Yapım Birinci Dünya Savaşı’nın İtalyan cephesinde bulunacak ve “Alp savaşları” nı konu alacak. Geliştiriciler, FPS’nin ortamını şu biçimde tanımlıyor: “Çatışma, kuzey İtalya’nın zirveleri, engebeli vadileri ve pastoral kasabaları içinde gerçekleşiyor. Yepyeni Saldırı oyun modu, oyuncuları İtalya Cephesi’ndeki mühim tarihi saldırıların tam ortasına yerleştiriyor. Alp Dağları’nın tepelerinden, Isonzo nehrindeki alana kadar şiddetli savaşları kapsıyor.

Isonzo, Verdun'un devamı olarak geliyor

Özellikle 2. Dünya Savaşı oyunlarının enflasyonu olduğu bir zamanda, 1. Dünya Şavası için hazırlanan bu yapımlar, bir çok oyuncu gibi bizlerin de ağzının suyunu akıtan türden. Her ne kadar grafik anlamında istediğimiz düzeylerde gözükmese de şirketin önceki yapımlarından aldığımız keyfi göz önüne alınca, mutlaka göz atılması gereken yapımlar içinde görünüyor. Oyunun videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/EmGtkGWF668″ frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Isonzo Muharebeleri

I. Dünya Savaşı sırasında İtalya Cephesi’nde Isonzo Irmağı boyunca İtalya ile Avusturya-Macaristan orduları içinde yapılan on iki muharebedir. Haziran 1915-Kasım 1917 tarihleri içinde gerçekleşen savaşlarda bir çok hikaye de yer alıyor. Avusturyalılar, İtalya’nın savaşa girmesinden önce, ırmağın iki yakasında git gide artan duvarlar örerek, İtalyanlar karşısında büyük üstünlük sağlamışlardı. General Luigi Cardona komutasındaki İtalyan ordusunun Avusturyalılara ilk saldırısı 23 Haziran’da başladı. İtalyanlar 14 gün boyunca ırmağı aşıp karşı tepelerde tutunmak için çaba gösterdiyse de her seferinde geri püskürtüldüler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu