Oyun ve Ekipman

It Takes Two için yeni bir fragman daha geldi

It Takes Two için yeni bir fragman daha geldi, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde It Takes Two için yeni bir fragman daha geldi başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde It Takes Two için yeni bir fragman daha geldi ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

It Takes Two için yeni bir fragman daha geldi

İşbirliğine dayalı hikayesiyle öne çıkan It Takes Two için bugün yeni bir fragman daha yayınlandı. Brothers: A Tale of Two Son ve A Way Out geliştiricisinin imzasıyla gelen yapım gerçekten fazla hoş görünüyor. Bugün yayına giren yeni video oyunun mekaniklerine ve bu mekaniklerin hikayeye nasıl yedirildiğine değiniyor. Electronic Arts aracılığıyla yayına giren oyunu Hazelight geliştiriyor. Elimizde hali hazırda bir çıkış tarihi de var ve oyun bu ay sonunda piyasaya sürülecek. Lakin fiyatı yine Türk oyuncular için üzücü…

It Takes Two sizce de çok iyi görünmüyor mu?

Eğer hikayeye odaklanan eşli oyunlarla aranız iyiyse, görünen o It Takes Two tam size göre. Özellikle co-op mekaniklerine odaklanan geliştirici, bunu her fragmanda öne çıkartıyor. Bölümden bölüme değişen dünyası, oynanış mekanikleri ve şekillenen hikayesiyle çok tatlı görünen oyun, 26 Mart 2021’de piyasaya sürülecek. Bugün yayına giren fragman da yine oynanış mekaniklerinin çeşitliliğini gözler önüne çıkarıyor. Hemen alt taraftan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Oyunun hikayesi anlaşamayan bir çiftin son kavgasıyla başlıyor. Ayrılma kararı alan çift kararlarını çocuklarına da açıklıyor. Küçük kızları Dr.Hakim aracılığıyla yazılan “Book of Love” kitabını başlarına bela ediyor. İki ebeveyni de oyuncak bebeklere çeviriyor ve “Şimdi çözün bakalım sorununuzu” der gibi tatlı bir evrenin ortasına bırakıyor. Burada hikayeye müdahil olan kitap şeklindeki keyifli karakter ise oyuna ayrı bir renk katıyor. Çifte sürekli olarak hatayı nerede yaptıklarını ve nasıl düzeltmeleri gerektiğini iğneleyici bir dille anlatıyor.

It Takes Two, oyunculara farklı bölümler ve farklı mekaniklerle sürekli olarak aynı şeyi yapmadan bir ilerleyiş vaat ediyor. İşbirliğine dayalı oynanışı her bölümde iki karaktere de birlikte çalışan özellikler veriyor. Fragmanda da göreceğiniz gibi bir bölümde karakterlerden biri yanıcı bir jel püskürtürken, diğeri de o jeli yakan bir silah kullanıyor. Böyle böyle birlikte çalışarak bölümleri geçmemiz bekleniyor. Özellikle grafiklerinin ve bölüm tasarımlarının çok hoş göründüğünü aktarabiliriz.

It Takes Two için yeni bir fragman daha geldi

Oynanış mekaniklerini hikayeye yedirme işini de çok güzel yapmışlar. Bir bölümde kadın karakter, erkek karaktere “Vaktim yok” diyor ve ardından gıcık kitabımız ortaya çıkmakta. Aynı bölümde zamanı kontrol edebilme özelliği de oyuna ekleniyor. Bu tarz geçişler oyunun akıcılığını da olumlu yönde etkileyecektir. Peki sizler It Takes Two ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu