Oyun ve Ekipman

Jade Raymond PS5’e özel oyun geliştiriyor

Jade Raymond PS5’e özel oyun geliştiriyor, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Jade Raymond PS5’e özel oyun geliştiriyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Jade Raymond PS5’e özel oyun geliştiriyor ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Jade Raymond PS5’e özel oyun geliştiriyor

Ubisoft Toronto ve Motive Studios’un kurucusu Jade Raymond, bunun yanı sıra Assassin’s Creed serisinin yaratıcı güçlerinden biri olarak oyun sektöründe bi hayli mühim bir isim. Şimdi ise kendi stüdyosunu kurarak PlayStation için yeni bir IP geliştirdiğini açıkladı. Haven Studios adındaki stüdyo, PlayStation 5 için özel bir oyun geliştiriyor.

Jade Raymond, kendi stüdyosu olan Haven’ı kurdu

Daha önce Ubisoft Toronto ile Motive Studios gibi iki mühim stüdyonun kurucusu olan Jade Raymond, şimdi başka denizlere yelken açıyor. Sony Interactive Entertainment’ın yatırımlarıyla Haven Studios, Kanada Montreal’de PlayStation için yeni bir IP geliştiriyor. Raymond, dünya çapında popüler projelerde çalışmış kabiliyetli bir takımı bir araya getiriyor, haliyle gelecek oyundan da beklentiler hit olması yönünde. Ayrıca özellikle stüdyoda tamamen şeffaflık ve karşılıklı saygının hakim bulunacağını vurguluyor. Stüdyonun skandallarla değil, yaptığı oyunlarla gündemde kalmak istediğini anlıyoruz.

PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst “Sony Interactive Entertainment, Haven’a ve geleceğine yatırım yaparak stüdyoyu desteklemekten gurur duyuyor. Jade, oyun dünyasının en büyük oyun serilerinin geliştirilmesinde gösterdiği önderlik ile zengin bir deneyime sahip. Jade’in yaptığı gibi sıfırdan yaratıcı bir ekip kurmanın zorluklarını ve kazanımlarını çok iyi bilinmekte. Haven Studios’un göz alıcı geleceğine ve şu anda geliştirilmekte olan ilk projesine güveniyoruz ve büyük heyecan duyuyoruz.” açıklamasını yaptı. Aynı zamanda Raymond, Twitter üzerinden de bir açıklama paylaşımı yaptı.

Jade Raymond PS5'e özel oyun geliştiriyor

Ardından konuyla alakalı Jade Raymond da şöyle bir açıklama yaptı:

“Özüme döndüğüm ve bu kabiliyetli ekiple birlikte yeni bir IP oluşturma fırsatı oluştuğu için çok heyecanlıyım. Yaratıcı bir oyun yapma sürecini derinden bilen, oyuncuları merkezine alan ve benzersiz kalite anlayışı ile tanınan Sony Interactive Entertainment’ın desteğine sahip bağımsız bir stüdyo olmak, bize tüm sınırları zorlama olanağını veriyor.”

Görünen o ki Sony, Assassin’s Creed serisinin yaratıcılarından Jade Raymond ile birlikte PlayStation 5 için kuvvetli bir özel oyun yayınlamak istiyor. Raymond’un video oyunları endüstrisinde 25 yıllık kuvvetli bir deneyimi olduğunu da varsayarsak, gelecek oyundan beklentileri yüksek tutabiliriz. Bu işbirliği, ilerleyen zamanda özel oyunlar anlamında Sony’nin elini güçlendirecektir. Sizler de konuyla alakalı görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu