Aralık 8, 2022

Ozon Tedavisi (Ozon Terapi)

Atmosferimizde de bulunan ve güneşin zararlı ışınlarını süzen ozon gazı, üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir. Ozon gazı günümüzde, teknolojinin de bize sunduğu imkanlar ile, çeşitli hastalıkların tedavi edilmesi ve cilt gençleştirme amacıyla kullanılır. Ozon tedavisi yani diğer bir adıyla ozon terapisinin en sık kullanıldığı alanlardan biri anti aging ve cilt sıkılaştırma uygulamalarıdır.Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan Ozon Tedavisi, major terapi ve ozon sauna olarak ikiye ayrılır. Major terapi, belirli bir miktarda alınan kanın, ozon ile karıştırılarak tekrar dolaşıma verilmesi işlemidir. Ozon sauna ise, sıcak bir kabin içerisinde deri yolu ile vücuda ozon verilmesi sonucu yapılan bir cilt sıkılaştırma yöntemidir.
Kaynak

Kayseri Şehir Hastanesinde Kovid

Kayseri Şehir Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezinde (GETAT) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarına hem serviste ve yoğun bakımda hem de taburcu edildikten sonra uygulanan ozon tedavisinin iyileştirici etkisi gözlendi.GETAT’ta Sağlık Bakanlığınca onaylı kupa, sülük, ozon, akupunktur, hipnoz, homeopati, fitoterapi gibi tedaviler hastalara uzman doktorlar tarafından uygulanıyor.
Kaynak

OZON TEDAVİSİ – Doç. Dr. Ferhat Gökmen

OZON İLE AĞRI TEDAVİSİOzon gazı bazı ağrılı durumlarda da kullanılır. Bel ağrısı, boyun ağrısı, diz ağrısı, kalça ağrısı, omuz ağrısı, fibromiyalji, migren, eklem romatizmaları, mide ülseri ve kanserden kaynaklanan ağrılar ozon terapi ile giderilebildiği gibi yaşlılıktan kaynaklanan ve şeker hastalığının yarattığı ağrılarda da oldukça fayda gösterir.
Kaynak

Kayseri Şehir Hastanesi’nde Hastalara Ozon Tedavisi Uygulanıyor

Kayseri Şehir Hastanesi’nde hastalara ozon tedavisi uygulanıyorKAYSERİ Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’nde, hastalara ozon tedavisi uygulayan Doç. Dr. Serap Tomruksütbeyaz, kireçlenme başta olmak üzere birçok hastalıkta tedavinin uygulandığını söyeldi. Doç. Dr. Tomruksütbeyaz, Ozon tedavisi kıkırdak hücrelerinin rejinerasyonuna katkıda bulunurken, aynı zamanda dokunun da iyileşmesini sağlıyor dedi.
Kaynak

Tıbbi Merkezler » Kayseri Özel Dünyam Hastanesi

Ozon Terapisi olarak da adlandırılan bu işlem, çeşitli hastalıkların tedavi süreçlerine destek olmak amacıyla, hastanın dolaşım sistemine oksijen ve ozon karışımının uygulanmasıdır. Ozon atmosferde bulunan renksiz ve kokulu bir gazdır ve oksijenin kararsız bir formudur. Ozon, oksitlenme özelliği sayesinde toksinleri ve mikroorganizmaları yok eder. Sterilizasyon ve filtreleme uygulamalarında faydalanılan ozon gazı günümüz tıbbında tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.Bilhassa bağışıklık sistemi üzerinde etkili hastalıkların tedavisinde faydalanılan ozon, kan şekerini düşürmek, hücrenin yenilenmesini hızlandırmak ve oksijen azlığını gidermek gibi çok sayıda işleve sahiptir. Ozon Tedavisi’nden faydalanılan hastalıklar şu şekildedir:
Kaynak

Hastanemizde Ozon Tedavisi Konferansı.

Kayseri Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi Sorumlusu Dr. Mustafa Öner Küçük ve Medikal Ozon Derneği Başkanı Uzm. Dr. Lale Yeprem tarafından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Konferans Salonunda “Ozon tedavisi ve tedavideki Yenilikler” konulu konferans gerçekleştirildi.Programa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın, Hastane Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, Kayseri Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Görevlileri ve hastanede görev yapan değişik branşlardan hekimler katıldılar.Programda, Bezmialem Üniversitesi Rejeneratif Tıp Kliniğinde görev yapan Uzm. Dr. Lale Yeprem “Ozon tedavisi ve tedavideki yenilikler” hakkında bilgiler verdi.
Kaynak

Kayseri Şehir Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi Ozon Tedavisi

KAYSERİ ŞEHİR EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNDE OZON TEDAVİSİ KONFERANSI
Kayseri Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi Sorumlusu Dr. Mustafa Öner Küçük ve Medikal Ozon Derneği Başkanı Uzm. Dr. Lale Yeprem tarafından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Konferans Salonunda “Ozon tedavisi ve tedavideki Yenilikler” konulu konferans gerçekleştirildi.
Programa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın, Hastane Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, Kayseri Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Görevlileri ve hastanede görev yapan değişik branşlardan hekimler katıldılar.
Programda, Bezmialem Üniversitesi Rejeneratif Tıp Kliniğinde görev yapan Uzm. Dr. Lale Yeprem “Ozon tedavisi ve tedavideki yenilikler” hakkında bilgiler verdi.
Kaynak

406 Not Acceptable

This request is not acceptable
Kaynak

Ozon Tedavisi Kayseri

Akkışla ozon terapi ve ozon tedavisi
Bünyan ozon terapi ve ozon tedavisi
Develi ozon terapi ve ozon tedavisi
Felahiye ozon terapi ve ozon tedavisi
Hacılar ozon terapi ve ozon tedavisi
İncesu ozon terapi ve ozon tedavisi
Kocasinan ozon terapi ve ozon tedavisi
Melikgazi ozon terapi ve ozon tedavisi
Özvatan ozon terapi ve ozon tedavisi
Pınarbaşı ozon terapi ve ozon tedavisi
Sarıoğlan ozon terapi ve ozon tedavisi
Sarız ozon terapi ve ozon tedavisi
Talas ozon terapi ve ozon tedavisi
Tomarza ozon terapi ve ozon tedavisi
Yahyalı ozon terapi ve ozon tedavisi
Yeşilhisar ozon terapi ve ozon tedavisiEtiketler : kayseri ozon tedavisi yapan hastaneler, kayseri ozon tedavi merkezi, kayseri ozon tedavi merkezleri, kayseri ozon tedavi fiyatları, kayseri ozon tedavi, kayseri ozon terapi merkezi, kayseri ozon terapi merkezleri, kayseri ozon terapi fiyatları, kayseri ozon terapi
Kaynak

Kayseri’de, ağrıya karşı ozon tedavisi uygulanıyor

KAYSERİ Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’nde, çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle dayanılmaz ağrılar çeken hastalara ozon tedavisi uygulanıyor. Doç. Dr. Serap Tomruksütbeyaz, “Ozon tedavisi kıkırdak hücrelerinin rejenerasyonuna katkıda bulunurken, aynı zamanda dokunun da iyileşmesini sağlıyor” dedi.Kayseri’de romatizma, belboyun fıtığı, migren, kaseklem rahatsızlıkları ve diyabet nedeniyle dayanılmaz ağrılar çeken hastalar, Kayseri Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’ne başvuruyor. Hastalara burada ozon tedavisi uygulanıyor. Klinikte görevli Doç. Dr. Serap Tomruksütbeyaz, uyguladıkları tedaviyle birçok hastanın ağrılarından kurtulduğunu söyledi. Doç. Dr. Tomruksütbeyaz, hastaların ozon tedavisi ile kendilerini iyi hissettiklerini belirterek, şöyle dedi:”Özellikle kireçlenme hastalığı başta olmak üzere birçok hastalıkta kullanılan bir tedavi yöntemidir. Kıkırdak hücrelerinin rejenerasyonuna katkıda bulunurken aynı zamanda dokunun da iyileşmesinde faydalı oluyor. Çok ağrıları olmayan bir tedavidir. Hastalarımız da gayet tolere edebiliyorlar. Tedaviden genellikle çok mutlu oluyorlar. Hastalığın şiddetine ve derecesine göre tedavi şartları değişiyor. Bazı hastalarımıza bir uygulamada bazı hastalarımıza da üç uygulamaya kadar tıbbi ozon tedavisi uygulanabiliyor.”
Kaynak

Ozon tedavisi nedir?

Son yıllarda uygulaması artan ozon tedavisi nedir ve hangi hastalıklar için uygulanır? Merak edilenler yazımızda…Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir moleküldür. Doğada stratosfer tabakasında bulunur ve güneşin UV ışınlarının geçişini engeller. Oda sıcaklığında renksiz ama karakteristik kokusu olan bir gazdır. İleri derecede etkin bir dezenfektan olduğu için tüm dünyada içme suyunun temizlenmesinde ve havalandırma sistemlerinde havanın temizlenmesinde kullanılır. Ozon bir tedavi aracı olarak da kullanılır. Ozon tedavisi ile ilgili yapılmış pek çok çalışma mevcuttur. Yapılan çalışmaların çoğu ozon tedavisinin dezenfektan özelliği ile ilgilidir. Son yıllarda sistemik birçok hastalığın tedavisi ile ilgili yapılan çalışmalar artsa da ozon tedavisin araştırılması ve ispatlanması gereken birçok etkinliği mevcuttur.
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.