Sağlık

Keemun Çayının Faydaları Nelerdir?

Keemun Çayının Faydaları Nelerdir?, sağlık ile ilgili verdiğimiz bilgiler ışığında Keemun Çayının Faydaları Nelerdir? ile alakalı tüm yanıtları bulacaksınızdır. Keemun Çayının Faydaları Nelerdir? ayrıntı kısmı yazımızın içinde..

Keemun Çayının Faydaları Nelerdir?

Keemun Çayının Faydaları

Keemun çayının faydaları içinde özellikle zayıflama hususunda daha çok tercih edilen bir içecektir. Keemun çayı sabahtan içildiğinde gün boyu aktif ve enerjik olmanızı sağlayarak daha hareketli olmanızda yardımcı olmaktadır.

Keemun çayı içildiğinde sindirim sistemi aktif hale gelir ve bağırsakların daha düzgün çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Keemun çayı metabolizmayı aktif hale getirerek kilo vermek isteyenler için tavsiye edilir.

Düzenli olarak keemun çayı içildiğinde bir çok hastalığa karşı vücut direncini yükseltir. Bağışıklık sistemini yükselten bitki çayı vücuda kalkan oluşturur.

Göz atabilirsiniz: Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Yiyecekler

Komple ağız bakımı yapan keemun çayı diş ağrılarını azaltarak diş eti iltihaplanmaları azaltır.

Böbrekleri çalıştıran keemun çayı boşaltım sistemini rahatlatarak idrarın sökülmesinde etkendir.

Vücudun ödem tutmasını önüne geçerken şişkinliklerinde azalmasında yardımcı olmaktadır.

Birçok ülkede siyah çay olarak anılan keemun çayı özellikle Çin ile ünlüdür. Bazı kültürlerde de kırmızı çay olarak geçen keemun çayının kırmızı çay olarak nitelendirilmesinin bir sebebi de kırmızı şarap gibi hafif mayhoş bir tadının olmasıdır. Keemun çayı her bölgede yetişmez çünkü toprağının özel bir özelliği olmasıdır. Keemun çayında bulunan bileşenlerde bulunan aroma bunun yanı sıra lavanta yağında kullanılan maddedir.

Keemun Çayının Çeşitleri

Evet keemun çayının da bir çok çeşidi bulunur ve kırmızı çaylar içinde yer alır. Keemun çayı içinde iki türü en fazla tüketilenler içindedır. Özellikle İngiltere ve Çin’de çok tercih edilen keemun çayı ağır ağır tüm ülkelerde özelliği ile ün salıyor. Özellikle sabahları aç karnına içildiğinde daha çok tesirini gösteren keemun çayı şeker eklenmeden içilmesi tavsiye edilir. Sabahları yahut gün içinde erken saatlerde içilen keemun çayının gün boyu dinç ve enerjik olmanızı sağlayacaktır.

Keemun Çayının Özellikleri

Keemun çayının en bilinen özelliklerinden biride ilaç niyetine kullanılmasıdır. Siyah çaya göre daha büyük yapraklara sahip olan keemun çayının siyah çaya oranla daha kuvvetli bir kokusu ve aroması bulunur.

Tamamen doğal olarak işlenen keemun çayı diğer çaylara oranla daha zor bulunmaktadır. Çin’de tek bir yerde üretilen keemun çayını genelde internette satılan sitelerde bulunmaktadır.

Keemun Çayı Fiyatı Nedir?

Keemun çayı tek bir bölgede üretildiği için yüksektir ve düşük fiyatlara denk gelirseniz orjinalliğinden şüphe etmelisiniz. Bu nedenle keemun çayının 40 – 50 TL içinde fiyatı bulunur.

Keemun Çayı Tarifi

Keemun çayı ( 1 tatlı kaşığı )

Su ( 1 bardak )

Hazırlanışı: Suyu cezvede ısıtın ve kaynadıktan sonra altını kapatıp keemun çayını ilave edin. 5 dakika demlendikten sonra süzdüreceğiniz keemun çayına arzu edilirse çok az da süt eklenebilir.

Keemun Çayı Zayıflatır Mı?

Aç karnına günde 2 kere içilebilen keemun çayı en fazla zayıflamak için tercih edilmekte. 1 kutu keemun çayı içildiğinde 1 kutu çay 1 hafta anca yeterli gelmektedir.

Keemun çayı içilerek şişkinlik ve ödemin atılması sağlanırken keemun çayı içilerek vücuttaki toksinlerin atılması ve zayıflamanın hızlanması sağlanır.

Göz atabilirsiniz: Kilo Vermek İçin Kişiye Göre Deneyebileceğiniz Diyetler

Keemun Çayının Zararları

Keemun çayından anne adayları ve yeni anne olmuş bireyler için kesinlikle önerilmez.

Ciddi hastalıkları bulunanlar ve düzenli ilaç kullananlar keemun çayı içmek doktora danışmadan kesinlikle önerilmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu