Kasım 28, 2022

Doç. Dr. Adem Binnetoğlu – Yorumları incele ve randevu al

1980 doğumlu olan Dr. Binnetoğlu ilk ve orta okul sonrası lise eğitimini okul birincisi olarak tamamlamıştır. Üniversite eğitimi sırasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde 4. dönem birincisi olmuştur. 2006 yılında fakülte üçüncüsü olarak mezun olmuştur. Aynı yıl TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) sınavında Türkiye derecesi ile girdiği Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 1 yıl Göz Hastalıkları asistanlığı yapmıştır. 2007 yılında tekrar girdiği TUS sınavında yine derece ile Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Baş-Boyun Cerrahisi bölümünü tercih etmiştir. 2013 yılında Uzman Doktor olmuştur.

2013 – 2017 yılları arasında Marmara Üniversitesi KBB Baş-Boyun Cerrahisi Anabilim Dalında Uzman Doktor olarak çalışmıştır. 2015 yılında Amerika Birleşik Devletleri (ABD) üniversitelerinden biri olan Cincinnati Children’s Hospital’ da, Pediatrik (Çocuk) Kulak Burun Boğaz Baş – Boyun Cerrahisi bölümünde Prof. Dr. Daniel Choo ve Prof. Dr. John H. Greinwald ile birlikte pediatrik kulak burun boğaz hastalıkları alanında çalışmıştır.

2017 yılında Marmara Üniversitesi KBB Baş-Boyun Cerrahisi Anabilim Dalında Yardımcı Doçent Doktor ünvanı alan Dr. Binnetoğlu bu dönemde birçok özgün, bilimsel değeri yüksek, inovasyon (yenilik) niteliğinde akademik yayın ve çalışmalar yapmıştır. Aynı yıl içerisinde başvurmuş olduğu Doçentlik başvuru sürecinde hem yayın hem de sözlü sınav değerlendirmesinde üstün başarı göstererek Doçent Doktor ünvanını almıştır. Bu dönem sonrasında lazer ile hava yolu cerrahisi, burun estetiği cerrahisi, ileri endoskopik sinus cerrahisi, ileri kulak cerrahisi, baş- boyun cerrahisi üzerine çalışmalar ve akademik yayınlar yapmıştır.

2016 yılında bademcik ameliyatı sonrası istenmeyen kanamaların durdurulması üzerine yeni bir yöntem keşfederek yayınladığı “Gelatin‐thrombin Hemostatic Matrix may Reduce Secondary Bleeding After Pediatric Tonsillectomy” isimli makalesi dünya çapında büyük ilgi görmüştür. Bu çalışma, haber ajanslarından biri olan Reuters Health Haber Ajansında yayınlanmıştır (22 Temmuz, 2016, Reuters Health, Newyork, ABD).

2018 yılında Carotid cisim tümörü (şah damarı tümörü) tedavisinde ‘Intraoperative Intratumoral Injection of Gelatin – Thrombin Matrix (III-GTHM) for Carotid Body Tumour Excision’ ismini verdiği yeni bir cerrahi yöntemi literatüre kazandırmıştır.

Dr. Binnetoğlu 2016 yılında EBE – ORL (European Board Examination Otorhinolaryngology – Head and Neck Surgery) sınavınını vererek Avrupa Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi Yeterlililik Diploması almıştır.

Dr. Binnetoğlu ABD Tıp Lisans Sınavlarını (USMLE – United States Medical License Examination) üstün başarıyla vererek 2017 yılında ECFMG (Educational Commission for Foreign Medical Graduates) sertifikasını almıştır. 2018-2020 yılları arasında, ABD’nin Massachusetts Eyaleti, Boston şehrinde yer alan Tufts Üniversitesi St. Elizabeth’s Medical Center, Otorinolarengoloji bölümünde Rinoloji fellowshiplik (Burun ve Sinüs hastalıkları üst ihtisası) eğitimini almiştir. Almış olduğu bu eğitim ile Türkiye’nin ilk resmi sertifikalı Rinoloji Üst İhtisas Uzmanı olmuştur. Bu kurumda çalıştığı süre içerisinde Rinoloji alanında Prof. Dr. Peter Catalano ile MIST (Minimal Invaziv Sinus ve Burun Cerrahisi Tekniği) Cerrahisi, çocuk/erişkin havayolu ve endoskopik sinüs cerrahisi üzerinde çalışmıştır.

Aynı dönem zarfında, Ohio Eyaleti, Youngstown şehri, Lippy Cerrahi Merkezinde yapmış olduğu rotasyonda Dr Tonia Farmer ile burun ve sinüs ameliyatları gerçekleştirmiştir. Boardman şehri, Eastern Ohio Pulmonary and Sleep Medicine Center’da Dr. Manuel Bautista, Dr. Rebecca S Bailey ve Dr. Ritha Kartan ile uyku apnesi, horlama ve uyku tıbbı üzerinde çalışmıştır. Northside Regional Medical Center Tıp Fakültesi öğrencileri, aile hekimliği bölümü asistanları ve iç hastalıkları bölümü asistanlarına Rinoloji alanında dersler vermiş; cerrahi bölüm asistanlarına da tiroid, paratiroid cerrahisi, tükrük bezi cerrahisi ve bas boyun cerrahisi derslerini anlatmış ve eğitim vermiştir.

Uzmanlık sonrası dönemde halen Marmara Üniversitesi Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Anabilim Dalında Doçent Doktor olarak hocalık yapmaktadır. Dr. Binnetoğlu evli ve üç çocuk babasıdır

ÜYESİ OLDUĞU MESLEK KURULUŞLARI
1. American Rhinologic Society (ARS)
2. American Head and Neck Society (AHNS)
3. Türk Tabipleri Birliği (TTB)
4. İstanbul Tabip Odası
5. Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği
6. İstanbul KBB-BBC Uzmanları Derneği
7. Transoral Robotik Cerrahi Derneği

AKADEMİK İLGİ ALANLARI
1. Rinoloji ( Burun /Sinüs Hastalıkları)
2. Endoskopik sinüs cerrahisi
3. Kafa tabanı cerrahisi
4. Endoskopik hipofizektomi
5. Fasiyal plastik cerrahisi – Yüz estetiği cerrahisi

LİSANS VE SERTİFİKALAR:
1. Massachusetts Eyalet (Amerika Birleşik Devletleri) Doktorluk Lisansı (Lisans numarası: 276958), 2018-2020
2. Ohio Eyalet (Amerika Birleşik Devletleri) Doktorluk Lisansı (Lisans numarası: 57.246575), 2018-2021
3. ECFMG Amerika Birleşik Devletleri Doktorluk Sertifikası (Certificate number: 0-742-154-8), 2017
4. Türk KBB, Baş Boyun Cerrahisi Board Yeterlilik Sertifikası, 2017
5. Avrupa Otorinolaringoloji, Baş Boyun Cerrahisi Board Sertifikası, 2016
6. Cincinnnati Children’s Hospital, Amerika Birleşik Devletleri; Pediatrik KBB Hastalıkları Sertifikası (2015)
7. USMLE Step 2CS, 2017, Pass (First attempt)
8. USMLE Step 2CK, 2016, Score of 234 (First attempt)
9. USMLE Step 1, 2015, Score of 241 (First attempt)
10. USMLE Step 3, 2018, Pass (First attempt)

EĞİTİM VE ÖĞRETİM GÖREVLERİ

2013-2014 Akademik Yılı (Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul, TÜRKİYE)
Orofarenks hastalıkları
Larenks kanseri
Epistaxis
Rekürren tonsillit
Larenks hastalıkları
Tükrük bezi hastalıkları

2014-2015 Akademik Yılı (Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul, TÜRKİYE)

Vertigo
Larenks kanseri
Epistaxis
Rekürren tonsillit
Tükrük bezi hastalıkları
Larenks hastalıkları
Orofarenks hastalıkları

2016-2017 Akademik Yılı (Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul, TÜRKİYE)

KBB Semiyoloji
KBB fizik muayene temelleri
Klinik ve eğitim tecrübeleri
ÜSY hastalıkları ve ÜSY tıkanıklığı tedavisi
Epistaxis
Cerrahi video sunumu
Lokal cerrahi girişimler

2017-2018 Akademik Yılı (Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul, TÜRKİYE)

Genel KBB Hastalıkları
KBB Semiyoloji
KBB fizik muayene temelleri
Klinik ve eğitim tecrübeleri
ÜSY hastalıkları ve ÜSY tıkanıklığı tedavisi
Cerrahi video sunumu
Lokal cerrahi girişimler

2018-2019 Akademik Yılı (Northside Regional Medical Center, OH, ABD)

Parotis bezi hastalıkları ve tedavisi
Akut otitis media and tedavisi
Akut sinüzit and tedavisi
Tiroglossal dukt kisti hastalıkları and tedavisi
Tiroid bezi kanserleri ve tedavisi
KBB fizik muayene temelleri
Trakeotomi ve cerrahi havayolu
Alerjik rinit
Genel KBB Hastalıkları
Non-alerjik rinit
Hiperparatiroidizm ve cerrahi tedavisi
Kaynak

Kulak Burun Boğaz

Ameliyathanelerimizde hastanın konforu ve başarılı bir ameliyat sürecine katkı sağlayacak gerekli cerrahi setlerle donatılmıştır. Bu setler, endoskopik sinüs cerrahisi, orta kulak ve mastoid cerrahisi alanlarındaki hekim pratiğine katkı sağlayan donanımlar olarak ön plana çıkmaktadır. Ameliyathanelerimizde baş ve boyun bölgesinin büyük kanserlerinin ameliyatları da başarıyla gerçekleştirecek tıbbi donanım, hekim kadrosu ve yoğun bakım hizmetleri bulunmaktadır.
Kaynak

Kulak Burun Boğaz, KBB

Sağlıklı bir yaşam geçirebilmek ve hayat kalitemizin yüksek kalmasını sağlamak için vücutta yer alan organların ve sistemlerin doğru şekilde çalışması çok önemlidir. Birbiriyle bağlantılı olan vücut sistemi organlarından birinde yaşanacak en küçük sorun, diğer organların da doğru çalışmasını olumsuz yönde etkilemektedir. Kulak, burun ve boğaz ise bu sistem elemanlarının temel taşları arasında yer almaktadır.
Kaynak

Kulak Burun Boğaz

Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları bölümleri Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinde ve tıp merkezlerinde hizmet vermektedir. Multidisiplinler yaklaşım ile kulak, burun, boğaz ve ilgili baş boyun hastalıklarının hem medikal hem de cerrahi tedavisi yapılmaktadır.Acıbadem Sağlık Grubu Kulak Burun Boğaz Hastalıkları bölümlerinde; işitme kayıpları, kulak enfeksiyonları, denge hastalıkları, baş dönmesi, kulak çınlamaları, kronik sinüzit, burun alerjileri, koku alma bozuklukları, burun kanamaları, burun tıkanıklığı ve burnun dış görünümü ile ilgili problemler, nazal polipozis gibi burun hastalıkları, gözyaşı bezi tıkanıklıkları, ses bozuklukları, yutma problemleri, gastroözefajiyal reflü gibi boğaz hastalıkları ile baş ve boyun bölgesi tümörleri alanında tanı ve tedavi hizmetleri verilmektedir.
Kaynak

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi

Kulak, Burun, Boğaz ve Baş Boyun hastalıklarının hem tıbbi hem de cerrahi tedavi hizmetleri en son bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında sunulmaktadır. Baş ve boyun kanserleri, tüm vücut kanserlerinin yaklaşık %10’unu oluşturmaktadır.
Başta gırtlak olmak üzere Baş ve boyun kanserleri; ağız boşluğu, dudaklar, yanakların iç kısmı, diş eti, damak, dil, ağız tabanı, burun, geniz, yüz kemikleri içindeki sinüs kanserlerini, yutağı, kulak kepçesi ve dış kulak yolu kanserlerini, yemek borusunun giriş kısmını ve bir de tükürük bezleri kanserlerini kapsar.

Baş ve boyun kanserleri, erken teşhisi kolay ve edildiğinde de tedavi başarı oranı yüksek kanser türleri arasında yer almaktadır.

Baş Boyun kanserlerinde sigara kullanımının katkısı tüm vücut kanserlerinde olduğu gibi yüksektir. Bu bölgenin kanserlerini artıran riskler arasında sigara ve tütün ürünlerine maruz kalma dışında, alkol ve HPV virüsü ve ağız hijyeninin bozuk olması ve kötü beslenme ilk sıradadır. Ayrıca ışın tedavisi ve beslenme ile ilgili faktörlerin de hastalığın görülmesinde etkili olduğu gösterilmiştir. Dudak ve cilt kanserlerine neden olan etkenler arasında güneş ışığına maruz kalmak önemli yer tutar.

Türkiye’de en sık gırtlak, dudak ve dil kanserleri görülmektedir. Baş- boyun kanserleri erkeklerde, kadınlardan yaklaşık 5 kat fazla görülmektedir. İleri yaşlarda daha sık karşılaşılmaktadır.

Baş ve boyun kanserlerinin büyük çoğunluğu erken dönemde belirti verirler. Belirtilerin erken fark edilmesi ve hastanın bir KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı tarafından değerlendirilmesi tedavide başarı şansını arttıran en önemli unsurlardandır. Unutulmamalı ki, uygun tedavi ancak erken tanı ile mümkündür.
Kaynak

Kulak Burun Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi

Bölümümüzde Kulak Burun Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi ve alt branşlarıyla ilgili hastalıkların tümü en ileri teknoloji imkanları kullanılarak teşhis ve tedavi edilebiliyor.
Kulak Burun Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi Bölümü’nde ayrıca multidisipliner yaklaşım gereken hastalarımızı aşağıda belirtilen toplantılarda tartışıyoruz:Konjenital (doğumsal) kulak burun boğaz ve havayolu sorunları tedavi ve cerrahisi.
Kaynak

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Kulak Burun Boğaz Bölümü (otorinolaringoloji) (KBB), tüm yaş gruplarında dış kulak, orta kulak, kulak zarı, burun, boğaz, ses teller, yemek borusunun (yutak) üst bölümü ve yüz sinirleriyle ilgili hastalıkların ve iç kulakla beyin arasında yer alan patolojilerin tanı ve tedavisiyle ilgilenen tıp alanıdır.
Kaynak

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü

Anadolu Sağlık Merkezi Kulak Burun Boğaz bölümümüzde; kulak, burun, boğaz ve ilgili baş boyun hastalıklarının hem tıbbi hem de cerrahi tedavi hizmetlerini sunuyoruz.Anadolu Sağlık Merkezi Kulak Burun Boğaz bölümümüzde; kulak, burun, boğaz ve ilgili baş boyun hastalıklarının hem tıbbi hem de cerrahi tedavi hizmetlerini sunuyoruz.
Kaynak

Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, gizlilik politikamıza göre çerez kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.
Kaynak

Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Merkezi

Hastanelerimizin KBB Kliniğinde modern tanı ve tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Rutin KBB muayenelerinde nazal endoskopi, endonazal patolojilerin tanısında akustik rinometri, rinomanometri; kulak ile ilgili problemlerde endoskopik ve mikroskopik otoskopi; larinks ve ses ile ilgili rahatsızlıklarda videolaringostroboskopi kullanılmaktadır. İşitme, konuşma ve denge problemlerinin tanı ve tedavisinin gerçekleştirildiği Odyoloji ve Nörootoloji laboratuvarlarımızda modern odyometre, impedansmetre, ABR, elektrokokleografi, otoakustik emisyon ve kompüterize elektronistagmografi üniteleri bulunmaktadır. İşitme kayıplarının telafisi için kullanılan işitme cihazları ile ilgili değerlendirmeler laboratuvar şartlarında değerlendirilip uygun cihazla rehabilitasyon sağlanmaktadır. Kliniğimiz benign paroksismal pozisyonel vertigo hastalarının modifiye Epley manevrası ile rehabilite edildiği öncü kliniklerden biridir.
Kaynak

Kulak – Burun, Boğaz Anabilim Dalı – Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi

Kulak, burun, boğaz ve ilgili baş boyun hastalıklarının hem medikal hem de cerrahi tedavisi yapılmaktadır.Kulak-Burun, Boğaz AD.Bşk. PROF.DR. ŞEMSETTİN OKUYUCU
Kulak-Burun, Boğaz AD. PROF.DR. ERTAP AKOĞLU
Kulak-Burun, Boğaz AD. PROF.DR. GÜL SOYLU ÖZLER
Kulak-Burun, Boğaz AD. DOÇ. DR. CENGİZ ARLI
Kulak-Burun, Boğaz AD. DOÇ. DR. ELİF TUĞBA SARAÇ
Kulak-Burun, Boğaz AD. DR.ÖĞR.ÜYESİ MEHMET İHSAN GÜLMEZ
Kulak-Burun, Boğaz AD. DR.ÖĞR.ÜYESİ ELİF SARI
Kaynak

Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi

Ankara Güven Hastanesi Kulak Burun Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi (KBB-BBC) bölümü hastalıkları tanı ve tedavisinde kendini bu alanda tıbbi ve cerrahi bakımı vermeye adamıştır. KBB-BBC alanında bulunan 8 alt dalda ( Otoloji, baş boyun kanserleri, alerji, laringoloji, rinoloji, uyku bozuklukları, pediatrik otolaringoloji ve havayolları ) yetişmiş hekimlerimiz alanlarındaki her türlü tıbbi ve cerrahi tedaviyi düzenli olarak gerçekleştirmektedir. Hastanemizde ayrıca işitme testleri ile işitmeye yardımcı yöntemler uygulanabilmekte, denge bozuklukları ve baş dönmesi merkezlerimiz ile ayaktan cerrahi merkezimiz siz hastalarımıza hizmet vermektedir.
Kaynak

Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları

Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları (KBB) Bölümü’nde,kulak, burun, boğaz ve ilgili baş boyun hastalıklarının medikal ve cerrahi tedavisi yapılmaktadır. Okan Üniversitesi Hastanesi Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Bölümü’nde KBB’nin alt branşları ile ilgili tüm hastalıklar ileri teknoloji imkanları kullanılarak multidisiplinler yaklaşımla teşhis ve tedavi edilmektedir. Okan Üniversitesi Hastanesi KBB muayene odalarında klasik muayene gereçlerinin yanı sıra endoskopik muayenelere de olanak veren endovizyon sistemi de bulunmaktadır. Hastanemizin KBB Bölümü’ne başvuran hastaların; acil, poliklinik ve yatarak tedavileri gerçekleştirilmektedir. Okan Üniversitesi Hastanesi ameliyathanelerin de hastaların konforu ve başarılı bir ameliyat sürecine katkı sağlayacak gerekli cerrahi setler mevcuttur. Ayrıca baş ve boyun bölgesinin büyük kanserlerinin ameliyatları da başarıyla gerçekleştirecek tıbbi donanım, hekim kadrosu ve yoğun bakım hizmetleri bulunmaktadır.Kulak Burun Boğaz Bölümü’nde tedavisi gerçekleştirilen hastalıklar ve uygulamalar:
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.