Oyun ve Ekipman

Kung-Fu temalı aksiyon oyunu Sifu, PS5 , PS4 ve PC için duyuruldu

Kung-Fu temalı aksiyon oyunu Sifu, PS5 , PS4 ve PC için açıklamaldu, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Kung-Fu temalı aksiyon oyunu Sifu, PS5 , PS4 ve PC için açıklamaldu başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Kung-Fu temalı aksiyon oyunu Sifu, PS5 , PS4 ve PC için açıklamaldu ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Kung-Fu temalı aksiyon oyunu Sifu, PS5 , PS4 ve PC için açıklamaldu

Sifu oyununun geliştiricisi Sloclap, önceden de dövüş sanatlarını temel alan oyunu Absolver ile karşımıza gelmişti. Şimdi ise tamamen yeni ve hikaye odaklı, Kung-Fu temalı oyunlarını State of Play etkinliğinde açıkladılar. Yayınlanan fragmanı ve yapısıyla bi hayli ilgi çekici görünen yapım bu sene içinde PS4, PS5 ve PC platformlarına çıkacak.

Sifu, Absolver’ın geliştiricisinden Kung-Fu temalı yeni üçüncü şahıs aksiyon oyunu

Sloclap aracılığıyla geliştirilen ve Devolver aracılığıyla yayına giren Absolver’dan sonra ekip, dövüş sanatları temasını bırakmayarak yeni bir oyun geliştirmiş. Kendi ifadeleriyle iki senedir üzerinde çalıştıkları bu projeyi bugün State of Play sunumu sırasında oyuncularla paylaşımı yaptılar. Yayınlanan fragman oyunun görsel tarzına ve oynanışına dair fikir veriyor. Dövüş sanatlarıyla aranız iyiyse, hoşunuza gideceğini aktarabiliriz.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/1FQ1YO3Ks2U” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Üçüncü şahıs bakış açısına sahip Sifu oynanış anlamında Batman Arkham Knight’ı çağrıştırıyor. Geliştirici ekibin PlayStation Blog’da “derin ve zorlu bir oynanışa sahip, sürükleyici bir macera oluşturmak için tek oyunculu bir deneyime odaklanmaya karar verdik” ifadelerine yer verdiğini göze çarpıyor. Bu da oyunda komboların öne çıkacağına ve zorlayıcı bir yapısı bulunacağına işaret ediyor.

Ana kişiliğimiz, ruhunu intikam arayışına adayan genç bir Kung-Fu öğrencisi. Ailesi gizemli suikastçiler aracılığıyla öldürülüyor ve kahramanımız sekiz yılını kendini bu intikama hazırlayarak geçiyor. Sonunda o gün gelip çatıyor ve kontrolü ellerimize alıyoruz. Ayrıca kahramanımız öldüğünde onu canlandıran sihirli bir kolyeye sahip. Lakin oyun mekaniklerinde çok can alıcı bir kısım var. Karakterimiz her ölüp dirildiğinde, biraz yaşlanacak.

Kung-Fu temalı aksiyon oyunu Sifu, PS5 , PS4 ve PC için açıklamaldu

Bütün bu bölümler sırasında arada bir şehrin gizli köşelerine, arada bir şirket kulelerinin soğuk koridorlarına ve arada bir de banliyölere gideceğiz. Her bölümün kendine özgü bir atmosferi olacak, burada yolumuza çıkan herkesi öldürerek katilleri sıra sıra avlayacağız. Bu yolculuk sırasında benzersiz beceriler açarak, tekniklerde ustalaşarak kişiliğimizi de geliştirebileceğiz. Geliştirici ekip son kez “Sifu’yu eşsiz bir dövüş sanatları deneyimi getirmenin bunun yanında otantik ve saygıdeğer Kung-Fu türüne de saygımızı göstermekte kararlıyız” diyor. Peki sizler bu yeni oyun ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu