Oyun ve Ekipman

Meyers Leonard, ırkçılık nedeniyle Miami Heat takımından atıldı

Meyers Leonard, ırkçılık sebebiyle Miami Heat takımından atıldı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Meyers Leonard, ırkçılık sebebiyle Miami Heat takımından atıldı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Meyers Leonard, ırkçılık sebebiyle Miami Heat takımından atıldı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Meyers Leonard, ırkçılık sebebiyle Miami Heat takımından atıldı

Dün FaZe klanından bunun yanı sıra NBA oyuncusu olan Meyers Leonard, Warzone yayınında ırkçı söylemlere yer vermişti. Bunun üzerine topluluktan büyük tepkiler toplayan Leonard, hemen ardından bir özür notu yayınlamıştı. Görünen o ki şimdi işler kendisi için hiç iyi gitmiyor. Miami Heat, paylaşımı yaptığı bir açıklamayla Meyers Leonard’ın “sonsuza kadar takımdan uzak duracağını” dile getirdi.

Meyers Leonard Warzone yayını sonrası Miami Heat takımından atıldı

Geçen günlerde Twitch üzerinden yaptığı bir Call of Duty: Warzone yayınında ırkçı şeyler söylemişti. Özellikle Yahudi topluluğunu aşağılayan bir kelimeyi vurgulayarak söylemesi, büyük tepki almasıyla sonuçlanmıştı. Daha sonra Leonard, Twitter üzerinden bir özür notu yayınlayarak durumu telafi etmeye çalışmıştı. Lakin dün yaptığımız haberde de söz ettiğimiz gibi bu ne kendisinin, ne de FaZe klanının yaptığı ilk ırkçılık. FaZe klanına sonra geleceğiz, fakat Meyers’in özrü kabahatinden büyük. Bu nedenle takımı da aynı şeyi düşünmüş olacak ki, Meyers Leonard Miami Heat takımından “sonsuza kadar” atıldı.

Meyers Leonard, ırkçılık sebebiyle Miami Heat takımından atıldı

Miami Heat takımı, NBA resmi web sitesi üzerinden yaptığı bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi:

Miami HEAT, her türlü nefret söyleminin kullanılmasını şiddetle kınıyor.Meyers Leonard’ın kullandığı sözcükler yanlıştı ve franchise’ımızla ilişkili hiç kimsenin nefret dolu diline müsamaha göstermeyeceğiz.Bunu bir Miami HEAT oyuncusundan duymak, burada çalışanların bunun yanında daha büyük Güney Florida, Miami HEAT ve NBA toplulukları için özellikle hayal kırıklığı ve incitici.Meyers Leonard sonsuza kadar takımdan uzakta olacak.Miami HEAT, araştırmasını yürütürken NBA ile işbirliği yapacak.”

Irkçı tavırları ardından takımdan kovulan Meyers, galiba artık daha değişik bir kariyer planı yapmak zorunda. Dün sizin de yorumlarda söz ettiğiniz gibi, belki yayıncı olarak kariyerini ilerletmeyi düşünebilir. Tabi bu hususta da kötü bir haber var. Düşenin dostu olmaz derler ya, işte aynen öyle. Miami Heat takımından atılmasından sonra, Leonard ile FaZe klanı da arayı açmış durumda. Bu da FaZe klanının gücünden faydalanamayacağı manasına geliyor. İşler Meyers Leonard için sarpa sardı. Lakin umarız ki bu, ona ırkçılık yapmaması gerektiğini öğretmiştir. Sizler ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu