Oyun ve Ekipman

Microsoft, Elden Ring dedikodularını yalanladı

Microsoft, Elden Ring söylentilerını yalanladı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Microsoft, Elden Ring söylentilerını yalanladı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Microsoft, Elden Ring söylentilerını yalanladı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Microsoft, Elden Ring söylentilerını yalanladı

From Software’ın uzun süre önce açıklamalan yeni oyunu Elden Ring için bekleyiş sürdürmekte. Her oyun etkinliği öncesinde tıpkı Silent Hill haberlerinde olduğu gibi Elden Ring söylentilerıyla da karşılaşıyoruz. Son günlerde ise oyunun Mart ayında gözükeceğine dair bazı söylentiler ortaya çıkmış durumda. Bu durum bile Microsoft yetkililerini açıklama yapmaya mecbur bırakmış diyebiliriz.

Elden Ring tanıtımı Mart ayında mı yapılacak?

Aslını söylemek gerekirse Microsoft’un açıklamasının ardından ilk kez çıkan söylentilera bakalım. Çünkü açıklamalara incelediğimizde bi hayli mühim isimlerden de benzer ifadeler geldiğini duyuyoruz. Reddit platformunda yaşanan haberlerde Elden Ring tanıtımının bu ay içinde yapılacağına dair bazı haberler yer alıyordu. Bu söylentilerın ardından Jason Schreier, kendi sosyal platform hesapları üzerinden bir açıklama yaptı ve bu dedikoduyu doğrular nitelikte ifadelerde bulundu.

“Pek çok insanın yeni bir Elden Ring haberi için sabırsız (çaresiz) olduğunu biliyorum. Biraz gecikme yaşanması dışında bunun ile ilgili çok bir şey bilmiyorum. Lakin oyunun yakında zamanda gösterileceğine dair çok sağlam ispatlar var.” diyen Schreier, kendisine gelen nasıl ispatlar sorusuna ise şu biçimde yanıt vermişti; “Bunu şu an için açıklayamam çünkü kimsenin başını belaya sokmak istemiyorum. Ama Elden Ring‘in yakında zamanda gösterileceğine dair sağlam ve somut ispatlar gördüm. Ne zaman bulunacağı ile ilgili düşüncesim yok. Haftalar veya aylar sürebilir.”

Microsoft, Elden Ring dedikodularını yalanladı

Tabi bu söylentilerın ardından gözler Mart ayında yapılacak sunumlara çevrilmiş. Microsoft önceden bu ay içinde Xbox oyunları için bir etkinlik yapacağını duyurmuştu. Bu etkinlikte Elden Ring gösterileceğine dair söylentiler da çıkınca, etkinlik ile alakalı beklentiyi yükseltmek istemeyen Microsoft yetkilileri ise konu ile ilgili açıklama yapmış. Xbox Pazarlama sorumlusu olan Aaron Greenberg sosyal platform hesaplarından yaptığı bilgilendirmede böyle bir şeyin olmayacağını söylemiş.

Elden Ring’in Xbox etkinliğinde gösterileceğine dair çıkan haberleri alıntılayan Greenberg, kelimelerine şu biçimde devam etmiş; “Sadece beklentileri belirlemek için söylemeliyim ki böyle bir şey olmayacak. Etkinlikte her zaman olduğu gibi üzerinde çalıştığımız projeler olacak ama bu tarz açıklamaların yahut ilk gösterimlerin yer almayacağını söyleyebilirim.”

Yani Elden Ring bu ay gösterilse bile Microsoft etkinliğinde yer almayacak diyebiliriz. Umarız sürpriz bir etkinlik daha açıklamalur ve oyunu yakın bir zaman zarfında görme şansına erişiriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu