Oyun ve Ekipman

Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi güncellemesi

Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi güncellemesi, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi güncellemesi başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi güncellemesi ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi güncellemesi

Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi güncellemesi ile performansını arttırmaya başladı. Yapılan testlerde ampere mimarisine geçişlerde %53’lük bir performans artışı olduğu da gözlenmiş. Firmanın konuyla alakalı yaptığı açıklama ve test ayrıntı kısmı şu biçimde;

Microsoft Flight Simulator için NVIDIA’nın GPU uzmanlığının test edileceği bir oyun denilebilir. Bu oyun, popüler uçakların gerçekçi tasarımlarını gerçeğe uygun bir dünya haritasıyla birleştiren ve ücretsiz güncellemelerle birlikte dünyanın en fazla ziyaret edilen şehirlerine ve havaalanlarına el yapımı detaylar eklenebilen yeni nesil bir simülatör olarak gözleri üstüne topluyor. Lakin, bu yüksek gerçekçiliğin yakalanması için çok fazla GPU gücü gerekiyor. Bu da yeni bir GeForce RTX 30 serisi ekran kartının Microsoft Flight Simulator oynayan bir çok oyuncu için faydalı olabileceğini gösteriyor.

Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi kartlar için güncelleme aldı

Digital Foundry ekibi, optimize etmiş oldukları ayarlarla Doha, New York, Tokyo ve Londra şehirlerinde komut dosyalı benchmark’lar oluşturdu. Bu zamanda, çok daha bi hayli hızlı ve sorunsuz bir oyun deneyimi için GeForce RTX 30 Serisi bir GPU’nun, GeForce GTX 10 Serisi GPU’lara kıyasla hemen hemen 2 kat fazla performans sunduğu yaşandı. GeForce RTX 20 Serisi’nden Ampere mimarisine yapılacak bir geçişte de %53’e varan performans artışı gözlemlendi.

Microsoft Flight Simulator RTX 30 serisi güncellemesi

Eski mimarilerden GeForce RTX 30 serisine yapılacak bir geçiş, Microsoft Flight Simulator’ı daha yüksek düzeyde gerçekçilikle deneyimlemeye olanak tanıyor. Digital Foundry, Microsoft Flight Simulator’daki performans düzeylerini derinlemesine inceleyerek aşağı yukarı her bütçe için bir yeni bir ekran kartı önerisi sunuyor.

GeForce Garage, Microsoft Flight Simulator için Muhteşem Yeni Bir PC İle Havalanıyor

NVIDIA’nın uzman PC modder’ları ve meraklılarından bir araya gelen GeForce Garage ekibi, LogitechG ve Next Level Racing ortaklığı ile simülasyon fanlarını heyehayat verecek, hareketli platform üzerine konumlandırılmış kokpite sahip bir PC hazırladı. Üç adet LG CX 65” OLED TV’ye görüntü yollayan ve Microsoft Flight Simulator’ı 5760×1080 çözünürlükte çalıştıran EK sıvı soğutmalı GeForce RTX 3080 sistemin kalbinde yer alıyor. İleri düzeyde kontrol ve görüntü kombinasyonu hareketli kokpit tasarımı ile birleşince oyuncular dokunsal ve hareketsel geri bildirimleri önceden hiç olmadığı kadar iyi hissedebiliyor.  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu