Oyun ve Ekipman

Minecraft’ta tek başına üç yılda bir şehir tasarlamış

Minecraft’ta tek başına üç yılda bir şehir tasarlamış, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Minecraft’ta tek başına üç yılda bir şehir tasarlamış başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Minecraft’ta tek başına üç yılda bir şehir tasarlamış ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Minecraft’ta tek başına üç yılda bir şehir tasarlamış

Bazı zaman oyuncuların azimlerine mi şaşırsak, sabırlarına mı bilemiyoruz. Minecraft oyununda tam üç yıl boyunca inşa ettiği şehrini bugün yayına giren Reddit kullanıcısı the_balazs, soruyu yanıtlıyor. “Bu Cities Skylines değil” başlığıyla paylaşımı yaptığı ekran görüntüsü, Minecraft üzerinden kendi inşa ettiği şehri gösteriyor. New York ve Chicago içinde olan hayali bir şehir “Tranton” tam üç yılda yapılmış. Render değerini biraz yükseltmek için Chunky ve diğer işler için World Edit eklentilerinden başka bir şey kullanmadığını dile getiriyor.

Minecraft “Tranton” şehrini tek başında üç yılda yapmış

Reddit üzerinde ekran görüntüsünü paylaşan the_balazs, yapımının ne kadar sürdüği yönünde gelen sorulara yanıt verdi. “Belki sizin için inanması zor gelebilir fakat tek başıma hemen hemen 3 yılda yaptım.” Aynı yorumların altına şehri bilgisayarlarına indiren bazı kullanıcılar, farklı noktalara değinmiş. Kullandığı “world edit” eklentisi aracılığıyla binaları kopyalayıp yapıştırabildiği için şehirde çok fazla “çoğaltılmış bina” olduğunu dile getiriyorlar. Yine başka kullanıcılar aracılığıyla gelen sorulara bu reddit gönderisi üzerinden yanıt veriyor. Haritanın bitip bitmediği sorulduğunda, halen bitmediğini, üzerinde çalıştığını fakat yine de PlanetMinecraft’a yüklediğini dile getiriyor.

Minecraft'ta tek başına üç yılda bir şehir tasarlamış

Oyunlarda bir yapı inşa etmenin aşırı zevkli olduğu zamanları hatırladınız mı? Minecraft’ın çıkmasıyla birlikte oyuncuların yaratıcılıklarını dünyalarına yansıtmaları ve birbirleriyle paylaşmaları kolaylaştı. Tabi Minecraft ile birlikte o günden bu zamana kadar bir çok yapı inşa edebildiğimiz oyunla karşı karşıya geldik. Lakin bunların hiçbiri Minecraft’taki özgürlük duygusunu hissettirememişti. İşte bugün elimizde yeni bir oyun var.

Aşağıdaki ekran görüntüsü Steam topluluğundan alınmıştır.

Minecraft'ta tek başına üç yılda bir şehir tasarlamış

Resmen Minecraft’ın dünya çapında popüler olma formülünü alarak, kendi dokunuşlarıyla baştan tasarlayan bir oyun; Valheim. İnsanlar seneler sonra ilk kez bir oyunda, dünya çapında bulunan ikonik yapıların taklitlerini yapmaya yeniden başladı. Bunun bunun yanında özgün, kendi tasarımları olan yapıları da görmek olabilecek. İnşa sisteminin özgürlüğü ve oyuncuların sınırsız hayal gücü birleşince, ortaya görmekten fazla hoşlanacağınız ekran fotoğrafları çıkmaya başladı. Eğer Valheim ile ilgili pek bir şey bilmiyorsanız, sizin için önerebileceğimiz birkaç yazımız tabi ki var.

İlginizi çekebilir:
Valheim İnceleme (Erken Erişim) – Bu oyunun sırrı ne?
Valheim hileleri ve bütün konsol komutları
Valheim World Generator nedir? Nasıl kullanılır?
Valheim lag sorunu geliştirici aracılığıyla bilgisi verildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu