Oyun ve Ekipman

Mortal Shell: Enhanced Edition PS5 ve XSX için çıktı

Mortal Shell: Enhanced Edition PS5 ve XSX için çıktı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Mortal Shell: Enhanced Edition PS5 ve XSX için çıktı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Mortal Shell: Enhanced Edition PS5 ve XSX için çıktı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Mortal Shell: Enhanced Edition PS5 ve XSX için çıktı

Mortal Shell: Enhanced Edition yeni nesil konsollar PlayStation 5 ve Xbox Series X / S için piyasaya sürüldü. Ağustos 2020’de mevcut nesil konsollar ve PC platformu için satışa çıkan oyun hayranlara sağlam bir souls-like deneyimi sunuyordu. Kendine has yapısı ve özgün dokunuşlarıyla kötü bir Dark Souls kopyası olmaktan çok uzak olan yapım, şimdi de yeni nesil konsollara geliyor.

Mortal Shell: Enhanced Edition çıktı

PlayStation 5 ve Xbox Series X için yayına giren Mortal Shell: Enhanced Edition, bi hayli beğeni alan oyunu geliştirilmiş görseller ve performans iyileştirmeleriyle karşımıza çıkarıyor. Aynı zamanda oyunun yeni sürümü 4K 60FPS çalışmayı vaat ediyor. Sony tarafında DualSense’in özelliklerinden faydalanacak oyunda kalp atışları, fısıltılar gibi ince hislerin bunun yanında okları ve diğer bir çok olayı dokunsal geri bildirim ile hissedebileceğiz. Ayrıca aşağıda görebileceğiniz fragman, orijinal oyun ile geliştirilmiş sürüm içindeki farkları ortaya koyuyor.

Geliştirici oyunu doğrudan “Dark Souls oyunlarını çok seviyoruz, bundan dolayı ona benzer bir şey yaptık” diyerek cesur söylemleriyle özetliyor. Tıpkı Dark Souls’ta olduğu gibi Mortal Shell de benzer biçimde savaş ve ilerleme siteminin bunun yanında baskıcı bir atmosfer sunuyor. Onu Souls oyunlarından ayıran özelliği ise mekanikleri. Mortal Shell’de ana kişiliğimiz, sürekli olarak kabuk değiştiren “insanımsı” bir canlı ve her öldüğümüzde kabuğumuza geri dönmek zorunda kalıyoruz. Bu mekaniğin temeli hikayeye dayanıyor ve oyunu kendi türündeki oyunlarının içinden çekip çıkartıyor. İncelememizde de “Foundling adı verilen ana kişiliğimiz dünyanın hali hazırdaki durumuyla alakalı hiçbir bilgiye sahip değil. Diyarda yaşamını yitirmiş savaşçıların bedenlerini tercih ederek ilerlerken, onların anıları aracılığıyla dünyayı tanıyoruz” ifadelerine yer vermiştik.

Mortal Shell: Enhanced Edition PS5 ve XSX için çıktı

Eğer oyuna son nesil platformlarda zaten sahipseniz, ücretsiz biçimde yeni nesilde yayına giren sürüme yükseltebileceksiniz. Sıfırdan almak isteğe göre de Mortal Shell: Enhanced Edition PlayStation Store üzerinde 219,00 TL fiyatıyla satılmakta. Oyunun ana sürümü ise konsollar için 134,00 TL ve PC için Epic Games Store üzerinde 119,00 TL fiyatıyla satılıyor. Mortal Shell’i oynadınız mı? Oyun ile ilgiliki görüşlerinizi yorumlar bölümünde bildirmeyi unutmayın. Oyunun betasını oynadığımız videoyu seyretmek için de buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu