Oyun ve Ekipman

Mount & Blade II: Bannerlord yeni beta güncellemesi yayınlandı

Mount & Blade II: Bannerlord yeni beta güncellemesi yayınlandı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Mount & Blade II: Bannerlord yeni beta güncellemesi yayınlandı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Mount & Blade II: Bannerlord yeni beta güncellemesi yayınlandı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Mount & Blade II: Bannerlord yeni beta güncellemesi yayınlandı

Mount & Blade II: Bannerlord için gelen yeni beta güncellemesi, oyuna Sandbox modunu ekliyor. Aynı zamanda Türkçe yerelleştirme ve bir çok hususta da düzenlemeler yapılmış. Yama notları yine destan gibi. Beta e.1.5.9 güncellemesi ile birlikte oyuncular için yeni fırsatların kapısı da aralanıyor. Gelin hep birlikte bu geniş bir şekilde güncellemenin içeriklerine yakında zamandan bakalım.

Mount & Blade II: Bannerlord Beta e.1.5.9 güncellemesi: Sandbox ve daha fazlası

Yeni güncelleme ile birlikte artık bir lordu savaş alanında öldürmek, ilişkilerde düşüşü tetiklemeyecek. Mount & Blade II: Bannerlord için eklenen Sandbox moduyla oyuncular artık ana hikayeye bağlı kalmadan, Kalradya’da maceralarını kendileri belirleyebilecek. Ayrıca büyük kayıplar vermiş partiler, artık haritada boş boş dolaşmak yerine toparlanabilmek için en yakın dost şehire gidecek. Bu da dengeleri düzenleme adına ince fakat mühim bir dokunuş olmuş diyebiliriz.

Karakter geliştirme sistemine gelen düzenlemeler içinde en öne çıkanı söz ettiğimiz Sandbox modu. Bu modda oyuna başlarken kişiliğinizin yaş grubunu seçebileceksiniz. Aynı zamanda kişiliğiniz için seçtiğiniz kültür, tıpkı Warband’de olduğu gibi başlangıç noktanızı da belirleyecek. Bunun yanında oyundaki perk ve yetenekler için dengeyi sağlayan parametre değişiklikleri de gözümüze çarpıyor. Bazılarında kırık olmaması adına denge azaltılırken, bazıları da geri planda kalmamaları için güçlendirilmiş. TaleWorlds Entertainment oyuncu deneyimini geliştirmek ve dokuyu koruyabilmek için büyük özen gösteriyor.

Mount & Blade II: Bannerlord yeni beta güncellemesi yayınlandı

Klan ve parti hususunda ise oyuncu kontrolü artırılmış. Aile üyeleri artık yoldaşlarla birlikte görevlerde komuta edilebilecek. Ayrıca bir yoldaşınız bir yerde mahkumsa, elinizdeki bir tutsakla takas yapabileceksiniz. Aynı zamanda oyuncuların, yoldaşlarına saldırabilmesini sağlayan bir hata düzeltildi. Yine geçen güncellemelerde bahsi geçen tutsak kurtarma özelliği, beta e1.5.9 güncellemesi ile oyuna eklendi. Düşman yerleşim yerlerine sızarak içerideki tutsak dost veya tarafsız lordları kurtarabileceksiniz. “Düşmanımın düşmanı, dostumdur” mantığı çalışacak.

Multiplayer modu için Domogtul Castle ve Ayzar Stronghold adında iki kuşatma haritası da oyuna eklendi. Ayrıca bazı haritalarda karşımıza çıkan fizik nesneleriyle alakalı problemler düzeltildi. Sürekli güncellenen oyun için en öne çıkan gelişmeler şuan için böyle. Henüz okumadıysanız “Mount & Blade II: Bannerlord – Nereden nereye?” yazımızı okuyarak oyunun bir yılda ne kadar yol aldığını öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu