Oyun ve Ekipman

NBA 2K21 Xbox Game Pass sistemine geliyor

NBA 2K21 Xbox Game Pass sistemine geliyor, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde NBA 2K21 Xbox Game Pass sistemine geliyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde NBA 2K21 Xbox Game Pass sistemine geliyor ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

NBA 2K21 Xbox Game Pass sistemine geliyor

Gün geçmiyor ki Microsoft büyük oyunlarını popüler abonelik hizmetine getirmesin. Şimdi de NBA 2K21 Xbox Game Pass yolcusu ve Xbox One, Xbox Series X / S konsollarının bunun yanında xCloud bulut tabanlı oyun hizmeti için gelecek. Adı skandallara karışsa da, çok sevilmese de büyük bir oyunun sisteme eklenmesi, abonelik hizmetini kullanan oyuncuları neşelendirecektir.

NBA 2K21 Xbox Game Pass sistemine ekleniyor

NBA 2K21, 4 Mart’ta Xbox Game Pass sistemine ekleniyor. Mevcut ve yeni nesil Xbox konsollarının bunun yanında xCloud bulut hizmetine de gelecek fakat bu hususta bazı şartları var. Oyunu bulut üzerinden oynamak isteğe göre Xbox Game Pass Ultimate sahibi olmanız gerekiyor.

Microsoft açıklamasunda NBA 2K21’in yeni nesil konsollar için tasarlanan sürümünün mü, yoksa geriye dönük uyumluluk sistemiyle eski sürümünün mü yayına girdiğinı söylemedi. Belirtmekte yarar var ki bu iki sürümün içindeki bariz fark aşırı biçimde göze çarpıyor. Ayrıca NBA 2K21 Xbox Game Pass sistemine eklenen ilk NBA oyunu değil. EA’in NBA Live 18 & 19’u da EA Play içerisinde sistemde olduğu için sistemdeki lisanslı ilk NBA oyununun 2K21 olmadığını söylemekte yarar var.

NBA 2K21 Xbox Game Pass sistemine geliyor

2K Games ana şirketi Take-Two başkanı Strauss Zelnick, Xbox Game Pass gibi abonelik hizmetlerine kuşkuyla yaklaştığını dile getirdi. Lakin yönetici, Take-Two’nun platformdan bağımsız bir şirket olduğunu ve hayranların istediği her yerde oyunu yayınlayacağını da dile getirdi. Zelnick’in abonelik işlemleriyle alakalı temel endişeleri ise genel anlamda paraveyayanıyor. Görüşüne göre Take-Two ve Microsoft, her iki taraf için de kârlı olacak bir anlaşma imzaladı.

Özellikle NBA 2K21 için bu hususta dikkat çeken konu ise, oyunun hali hazırda 8 milyon kopya satmış olması. Yani oyunu daha büyük kitlelerin önüne sunarak daha fazla insanın oynamasını sağlamak, bunun yanı sıra oyun içi mikro işlemlerden gelecek kazancı da bi hayli artıracaktır. NBA 2K21’in Game Pass yolculuğuna bu perspektiften incelediğimizde, hem kısa hem de uzun soluklu zamanda kâr getirecek bir karar olduğu aşikar.

Bu arada The Witcher 3 – Wild Hunt gibi bir çok büyük oyun sistemden ayrılacak. Bunun da haberini verelim. Sizler de görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu