Oyun ve Ekipman

Nvidia, GeForce Now konusunda geri adım attı

Nvidia, GeForce Now hususunda geri adım attı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Nvidia, GeForce Now hususunda geri adım attı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Nvidia, GeForce Now hususunda geri adım attı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Nvidia, GeForce Now hususunda geri adım attı

Uzun süredir internette tartışma konusu durumuna gelen konu Nvidia aracılığıyla açıklığa kavuşturuldu. GeForce Now hizmetini Türkiye’den tercih etmeyen kullanıcılar, Avrupa sunucularında hizmet almaya devam edecek. Türkiye sunucularına zorunlu geçiş kararında geri adım atıldı. Ayrıca yurtdışı sunucularından Türkiye sunucularına geçmek isteyen kullanıcılar için de ilk yıl boyunca abonelik ücreti 50 Türk Lirası olacak.

Nvidia GeForce Now zorunlu geçiş kararı kaldırıldı

Nvidia’nın bir önceki günlerde Turkcell işbirliğiyle açıkladığu GeForce Now powered by Game +, önce fiyatı sebebiyle tartışma konusu oldu. Daha sonra bütün bu olanlar yetmezmiş gibi Avrupa sunucularındaki kullanıcıları zorunlu olarak Türkiye sunucusuna geçirme kararı aldılar. İnternette hem yayıncılar hem de oyuncular aracılığıyla yoğun tepki alan Nvidia bu hususta geri adım atmışa benziyor. Dün gece geç saatlerde yaptıkları açıklamayla değişikliklerden bahsettiler.

Avrupa sunucularında Founder hesabı olan oyuncular, artık Türkiye sunucusuna geçip geçmeme hususunda kendi seçimlerini yapabilecekler. Eğer gelmek isterlerse ilk yıl boyunca aylık fiyatları 50 Türk Lirası olacak. Türkiye sunucusunda abonelik almak isteyen kullanıcılar için ise Premium üyelik ayda 74,9 TL fiyatıyla satılıyor.

Önce fiyat aralıklarıyla, sonra hamleleriyle gündeme geldi

Turkcell işbirliğiyle Türkiye sunucuları açılan GeForce Now hizmeti, ilk etapta fiyat aralıkları sebebiyle bi hayli büyük tepki toplamıştı. Avrupa sunucusundan Euro ile satın alındığında Türkiye sunucusundaki fiyatından daha uyguna gelen hizmet, bunun üzerine bir de radikal bir karar almıştı. Avrupa sunucularında aktif kullanıcı hesabı bulunan kullanıcılar, herhangi bir alternatif sunulmaksızın Türkiye sunucularına geçirilecekti. Bu da herhalde bardağı taşıran son damla oldu ki tepkiler çığ gibi büyüdü ve Nvidia’ya kadar ulaştı.

Nvidia, GeForce Now hususunda geri adım attı

Dün gece yapılan açıklama NVidia aracılığıyla geliyor, Game+ konu ile ilgiliki sessizliğini koruyor. Sonuç olarak ise Avrupa’dan Türkiye sunucularına geçiş tercih meselesine dönüşmüş durumda. Oyuncuların tepkisi meyvelerini verdi.

Nedir bu hizmet?

Nvidia GeForce Now, stream yöntemiyle Nvidia’nın yüksek bi hayli hızlı bilgisayarlarından oyun oynamanızı sağlayan bir abonelik sistemi. Basitçe eğer oyuna sahipseniz bu aboneliği satın alarak oyunu Nvidia’nın uzaktaki bilgisayarından kendinize yayın ederek oynuyorsunuz. Bu da sisteminizin yetmediği oyunları oynamanıza olanak sağlıyor. GeForce Now için ne kadar internet lazım? Derseniz, akıcı bir deneyim için en az 25mbps hızında internetiniz olması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu