Oyun ve Ekipman

Oddworld: Soulstorm, PS5’te 1440p çözünürlükte 60FPS çalışacak

Oddworld: Soulstorm, PS5’te 1440p çözünürlükte 60FPS çalışacak, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Oddworld: Soulstorm, PS5’te 1440p çözünürlükte 60FPS çalışacak başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Oddworld: Soulstorm, PS5’te 1440p çözünürlükte 60FPS çalışacak ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Oddworld: Soulstorm, PS5’te 1440p çözünürlükte 60FPS çalışacak

PlayStation 5 konsolunun tanıtıldığı “Oyunların Geleceği” etkinliğinde açıklamalan yapımlardan birisi de Oddworld: Soulstorm olmuştu. Oddworld Inhabitants aracılığıyla geliştirilen ve yayına girecek olan 2.5D aksiyon macera oyunu, birkaç erteleme haberinin ardından nihayet iki hafta sonra çıkıyor. Bu çiçeği burnunda macerada Abe’in destansı hikâyesi kırılma noktasına ulaşacak. PlayStation 4, PlayStation 5 ve Epic Games Store aracılığıyla PC için piyasaya çıkacak oyunu 79,00 TL fiyat etiketiyle Epic Store üzerinden ön sipariş verebilirsiniz.

Wccftech‘e konuşan serinin yaratıcısı Lorne Lanning, devam oyunu ile ilgili yeni detaylar paylaşımı yaptı. Oyun, PlayStation 4 ve PlayStation 5’e süreli özel olarak yayına girecek. Lanning, konuyla alakalı yaptığı bilgilendirmede “PlayStation hem bize hem de oyunumuza inandı ve geliştirme sürecimizde finansal olarak desteklemeye gönüllü oldu. Harika bir ortakla harika bir fırsattı. Bizi dijital vitrinlerinin birçoğuna dahil ederek müthiş olduklarını şimdiden ispatladılar.” ifadelerinde bulundu.

Oddworld: Soulstorm, PS5'te 1440p çözünürlükte 60FPS çalışacak

Oddworld Soulstorm, 6 Nisan’da çıkıyor

Lanning bunun bunun yanında, oyunun 20 saat süreceğini ve performans yönünden PS5’te 1440p çözünürlükte ve 60 FPS’de çalışacağını doğruladı. Oddworld: New ‘N’ Tasty’nin devamı niteliğinde olan Soulstorm, PlayStation 5’in ultra yüksek bi hayli hızlı SSD’si ve DualSense kablosuz kontrolcüsü ile çarpıcı görseller sunmasının bunun yanında Tempest 3D AudioTech teknolojisi aracılığıyla adeta Abe’nin yanındaymışsınız gibi bir his verecek. Buna ek olarak DualSense, dokunsal geri bildirimi ve uyarlanabilir tetikleyicileri ile oyuna teknik anlamda değişiklik katacak.

Sınırları zorlanan karışık bir toplumun destansı hikâyesinin karanlık bir anlatımı olan Oddworld: Soulstorm, New ‘n’ Tasty’nin bittiği yerden devam edecek ve Abe’in kahramanca yolculuğunda ikinci bölüme başlıyoruz. 2014 yapımı Oddworld: New ‘N’ Tasty hadiselerindan sonrasını konu alacak ikinci oyunda, Abe’nin kahramanlık maceralarına tanık bulunacağız. Oyunda Abe, Glukkonlar’ın mega şirket makineleri aracılığıyla çiğnenmek üzere olan ümitsiz Mudokon çarkından bir dönüşüm geçiriyor ve umut ışığı olmak üzere git gide artan, beklenmedik bir kahramana dönüşüyor.

Oddworld: Soulstorm, 6 Nisan 2021 tarihinde PlayStation 5, PlayStation 4 ve Epic Games Store aracılığıyla PC için piyasaya çıkacak. Oyunun PlayStation 5 sürümü ise çıkış ayında PS Plus abonelerine ücretsiz olarak verilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu