Aralık 8, 2022

Rektal Ozon

Rektal ozon tedavisi, sindirim sağlığı için kanıtlanmış ve güvenli bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavisi, özellikle rektal insuflasyon tedavileri üzerinde oldukça faydalıdır. Bağırsaklara uygulanan ozon gazı akışı oksijene dönüştürülür, serbest radikalleri ortadan kaldırır ve patojenik mikroplara karşı son derece etkili olur.Rektal ozon ile zayıflama tedavisi daha çok bağırsak problemleri yaşayan bireyler üzerinde etkili olabilen bir terapi tekniğidir. Son yıllarda yapılan araştırmalarda, bağırsak florası ile beden sağlığı üzerinde çok ciddi bağlantılar olduğu görülmüştür. Bazı bilim insanları bağırsağı ‘ikinci beyin’ olarak nitelendirmiştir.Bağırsak florasının yeniden düzenlenmesi ve bu sayede vücudun genel sağlığının iyileştirilmesi ve dolaylı olarak kilo kaybının da sağlanması bakımından, rektal ozon terapisi faydalı olabilmektedir.
Kaynak

Rektal Ozon Tedavisi

Rektal ozon tedavisi vücuda bağırsak mukozasından emilim yoluyla doğrudan ozon verilmesi olarak tanımlanabilir. Rektal ozon uygulaması, rektal bölgedeki fissür, fistül, hemoroid gibi hastalıklarda, erkeklerde prostat, kadınlarda jinekolojik hastalıklarda ve kanserin bu bölgede ortaya çıkması gibi durumlarında tedaviye destek olarak önerilir.Rektal ozon tedavisinde ozon molekülleri, besinler veya makattan fitil şeklinde verilen ilaçlarda olduğu gibi bağırsak cidarında bulunan hücreler tarafından emilerek kana karışır. Bağırsaktan emilerek kana karışan bütün besinler ve kimyasallar gibi ozon da dolaşımla doğrudan karaciğere gider.
Kaynak

Rektal Ozon Terapi I Ozon Terapileri I The LifeCo

Rektal Ozon Terapi
Rektal Ozon yöntemi vücuda dikkatli bir şekilde, bağırsak mukozasından emilim yoluyla doğrudan ozon verilmesi olarak tanımlanabilir. Rektal ozon, rektal bölgede görülebilen fissür, fistül, hemoroid gibi hastalıklarda, erkeklerde prostat, kadınlarda jinekolojik hastalıklarda ve kanserin bu bölgede ortaya çıkması gibi metastaz durumlarında tedaviye destek olarak önerilir.Rektal Ozon Terapinin Faydaları Nelerdir?
Rektal ozon terapisinde ozon molekülleri tıpkı su, besinler ya da makattan fitil şeklinde verilen ilaçlarda olduğu gibi bağırsak cidarındaki hücreler tarafından emilerek kana karışır. Bağırsaktan emilerek kana karışan her şey gibi ozon da dolaşımla doğrudan karaciğere gider.
Kaynak

Rektal Ozon Terapi – Ozon Tedavisi

Rektal Ozon yöntemi vücuda dikkatli bir şekilde, bağırsak mukozasından emilim yoluyla doğrudan ozon verilmesi olarak tanımlanabilir. Rektal ozon, rektal bölgede görülebilen fissür, fistül, hemoroid gibi hastalıklarda, erkeklerde prostat, kadınlarda jinekolojik hastalıklarda ve kanserin bu bölgede ortaya çıkması gibi metastaz durumlarında tedaviye destek olarak önerilir.Rektal ozon terapisinde ozon molekülleri, tıpkı su, besinler ya da makattan fitil şeklinde verilen ilaçlarda olduğu gibi bağırsak cidarındaki hücreler tarafından emilerek kana karışır. Bağırsaktan emilerek kana karışan  ozon dolaşımla bütün hücrelere gider.
Kaynak

Ozon Tedavisi Nedir? Zararı var mı & Kimlere Uygulanabilir?

Rektal ve vajinal insüflasyon ise majör yöntemin alternatifi olarak uygulanmaktadır. Diyabet ya da kanser gibi damar yolunun açılamadığı hastalarda uygun dozda ozon ve oksijen karışımı anüs ya da vajinadan verilmektedir. Bu yöntemin avantajları arasında karaciğer ve bağırsaklarla ilgili hastalıklarda doğrudan etki etmesi de bulunmaktadır.
Kaynak

Uzamış Covid’in Etkilerini Ozon Tedavisi İle Atabilirsiniz

Covid-19 sonrası bazı kişilerde yorgunluk, halsizlik, nefes darlığı, göğüs ağrısı, yaygın kas ağrısı gibi şikayetler devam edebilmektedir. Bu duruma “Uzamış Covid sendromu” veya “Post Covid sendromu” denilmektedir. Majör, minör, rektal, eklem içi- ağrılı noktaya ve torbalama yöntemi olmak üzere 5 farklı şekilde uygulaması bulunan ozon terapisinin en yaygın kullanım şekli hastanın kanının ozonlanması olan “Majör Ozon Terapisi”dir. Bu yöntemde kapalı bir sistem içerisinde kişiden alınan 100 cc’lik kan, yine 100 cc’lik ozon gazı ile karıştırılarak tekrar hastaya verilir.  Haftada 2-3 seanstan toplam 10-12 sens uygulanabilen Majör Ozon Tedavisi, Uzamış Covid sendromunda oldukça fayda sağlarken, hastadaki solunum şikayetlerinin ve genel performansın düzelmesine katkıda bulunur.Rektal ozon tedavisi, Cohn, ülseratif kolit adını verilen iltihabi bağırsak hastalıklarında bağırsakları tedavi etmek için rektal yoldan kullanılır. Bu hastalığın medikal tedavisi ile rektal ozon terapisi kombine edilmelidir. Ayrıca damar yolu iyi olmayan kişilerde veya damar yolunun kullanılması istenmeyen çocuk ve yaşlılarda rektal ozon uygulanabilir.
Kaynak

Kolon Ozon Terapi ile Karaciğer ve Bağırsak Temizliği

Ozon gazı mükemmel bir dezenfektandır. Günümüzde çok yoğun olarak içme sularının temizliğinde, gıda sanayiinde, hastanelerde, yüzme havuzlarında kullanılmaktadır. Kolon Ozon Terapide Ozon gazının, ince ozona dayanıklı bir materyalden yapılmış tek kullanımlık bir kanül vasıtası ile aynı fitil uygular gibi rektal yolla uygulanmasıdır. ( tıbbi olarak rektal insuflasyon denir). Hasta kesinlikle hiçbir rahatsızlık hissetmez, çünkü O3 gazı direkt olarak hassas barsak cidarı (membranı) tarafından emilir; buna ek olarak tüp ve torbalar tek kullanımlık olduğundan tamamen hijyeniktir ve nadiren hasta kendi kendine bile uygulayabilir. Bağırsak içerisine 100-200 cc kadar gaz verilmektedir.
Kaynak

Ozon tedavisi nedir?

Ozon gazının antiviral ve antibakteriyel etkisi bilinir. Yaraların temizlenmesinde, bakteri ve virüs kaynaklı hastalıkların tedavisinde yaygın olarak kullanılır. Dolaşımı uyarıcı etkisi nedeniyle de dolaşım bozukluklarında uygulanır. Düşük dozlarda kişinin kendi direncini harekete geçirerek bağışıklık sistemini aktive eder. Ozon; kronik inflamatuar süreçleri içeren diyabet, hiperkolesterolemi, hipertansiyon ve otoimmün hastalıkları tedavisinde kullanılır. Ozon tedavisindeki amaç; vücudun fonksiyonlarının olması gerektiği hale getirilmesidir. Tamamlayıcı bir tedavi olarak kabul edilir. Bu sebeple kişinin varsa mevcut hastalığı için kullandığı medikal tedavi asla bırakılmamalıdır. Mevcut medikal tedaviye yardımcı olarak ozon tedavisi düşünülebilir.
Kaynak

Rektal Ozon Tedavisi

Ozon tedavisinin doktorlar tarafından kliniklerde uygulanmaya başlamasıyla, ozon terapisinden fayda sağlayanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır ve elde edilen başarılar neticesinde ozon terapisine gösterilen ilgi giderek büyümekte… Bu yazımızda ozon tedavisinin bir farklı uygulaması olan rektal ozon tedavisinden bahsedeceğiz ve rektal ozon nedir, faydası nelerdir gibi merak ettiğiniz tüm sorulara yanıtlar bulacağız…Ozon tedavisi güvenli ve hemen hemen hiç yan etkisi olmayan bir tedavi yöntemi olmakta birlikte, özellikle rektal ozon tedavisi, ikinci beynimiz olarak adlandırılan bağırsaklarımız için oldukça faydalı olmaktadır. Rektal ozon tedavisi; bağırsaklara uygulanan ozon gazı akışı sayesinde serbest radikalleri ortadan kaldırır, patojenik mikroplara karşı son derece etkilidir ve oksijen açısından zengin bir ortamda gelişen sağlıklı bir mikrobiyota teşvik eder. Rektal ozon tedavisi ile rektal bölgede anal fissür, anal fistül, hemoroid, prostat ve jinekolojik problemlerde bu tür rahatsızlıkların tedavisinde destek tedavi olarak faydalanılmaktadır. Ozon tedavisi hakkında uzmanlar; “Dejeneratif, bulaşıcı ve metabolik hastalıkların başlamasını önleyebilen veya evrimlerini olumlu yönde etkileyebilen çok etkili bir terapötik takviyedir” diye açıklamalar yapmaktadırlar.
Kaynak

Ozon Tedavisi Nedir? Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Merhabalar Kemal Bey, geçmiş olsun.
Klinik muayeneniz sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir.
Ozon tedavisi uygulanan hastaların kan şekeri dikkatle izlenmelidir. Çünkü ozon tedavisi sonucunda kullanmaları gereken ilaç dozu çok azalmaktadır.
Kan şekerinde düzene girme yanında hastaların genel durumunda düzelme, iş gücünde artış ve uykusunun düzene girmesi görülür. Hücresel immunite de artış yanında antioksidan savunma gücünde de artış görülür. Bu da şeker hastalarının korkulu rüyası olan mikrobik hastalıklara yakalanma konusunda başarı sağlamaktadır.
Cinsel fonksiyon bozukluğu olan hastalar, öncelikle bir üroloji uzmanına, başvurarak altta yatan herhangi bir organik sebep olup olmadığına araştırması gerekmektedir. Ozon Tedavisi, klasik olarak tüm hastalıklarda olduğu gibi, cinsel fonksiyon bozukluklarında da kanlanmayı ve oksijenlenmeyi arttırarak sertleşme probleminin de azalmasına yardımcı olabilir. Cinsel fonksiyon bozukluklarında altta yatan sebeplere bakıldığında görülecektir ki, ozon tedavisi tüm bu hastalıklarda etkilidir. Dolayısıyla ozon tedavisi, altta yatan hastalığı da tedavi ederek cinsel fonksiyon bozukluklarının azaltılmasına yardımcı olur.
Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.
Kaynak

Ankara Ozon Tedavisi

Rektal-(makat) yoluyla, vajinal ve kulak yoluyla püskürtme ile ozon verilir.ltihaplı bağırsak hastalıklarında özellikle erken dönemde rektal Ozon gazı verilmesi şeklinde yapılan bölgesel uygulamanın çok yararlı olduğu kanıtlanmıştır.
Kaynak

Ozon Tedavisi Uygulama Yöntemleri

REKTAL OZON : Bağırsak içerisine kateter yardımı ile girilerek bağırsağı ozonlama işlemidir. Bağırsak hastalıklarında ve prostat tedavisinde oldukça etkili sonuçlar alınmaktadır.
Kaynak

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavi için pigmentler sıkıştırılarak çeşitli ilaçlar oluşturulur. Bu ilaçlar vücuda entegre edilerek hastalığın yok edilmesi amaçlanmaktadır. Yapılan uygulamaları sıralamak gerekirse direkt kan yolunun yanı sıra kas içine enjekte edilerek yapılan uygulamalar, eklem içerisine doğrudan uygulamalar, oluşan açık yaralar üzerine direkt olarak yapılan uygulamalar ve rektal yolla yapılan uygulama türleri gibi birçok çeşidi bulunmaktadır.O3 gazının rektal yolla uygulanması her ne kadar hoş karşılanmasa da aslında hasta hiçbir rahatsızlık hissetmez. Gaz direkt olarak barsak cidarı tarafından emilir. Kullanılan malzemeler tek kullanımlık olduğundan hijyeniktir ve hasta kendi kendine uygulayabilir. Bu metot genellikle genel sağlık ve yeniden canlanma için de kullanılmaktadır.
Kaynak

Torba ve rektal ozon tedavisi

Rektal ve Vajinal uygulamalar Medikal ozon gazı rektal uygulama ile sistemik etki edebilen bir gazdır. Özellikle hızlı etkisi, damar yolu sorunu olan kişiler ve kan ile ozon yapılması daha zor olan çocuk hastalarda rektal yol tercih edilebilir. İşlem özel bir kateterle makattan ozon gazının verilmesi ile yapılır. İşlem 10 dakika sürmektedir. Bağışıklık sistemimizdeki hücrelerin neredeyse %70 inin barsaklarda olduğu bilgisi bu yöntemin neden bu kadar etkili olduğunu bize açıklamaktadır. İlk kez duyduğumuzda itici gelse de doktorunuz rektal ozonu önerdiğinde olumlu bakmanızı tavsiye ederim.
Kaynak

Dr. Zafer Yılmaz Klinik

Vücut Boşluklarına Ozon Gazı Verilmesi:Rektal – Makat yoluyla, vajinal ve kulak yoluna püskürtme ile vb ozon verilir.
Enflamasyonlu bağırsak hastalıkların özellikle erken dönemlerinde Rektal Ozon gazı üflenmesi şeklinde yapılan lokal uygulamanın çok yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Birçok durumda arka arkaya 10 seans ozon uygulanması yeterli olur. 248 hasta üzerinde yapılan proktitis klinik çalışmasında sadece hastaların %90’ı 10 seans sonunda iyileşmiş, sadece %10’unda birkaç 10 seanslık uygulama gerekmiştir.
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.