Oyun ve Ekipman

Resident Evil Village dosya boyutu ortaya çıktı

Resident Evil Village dosya boyutu yaşandı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Resident Evil Village dosya boyutu yaşandı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Resident Evil Village dosya boyutu yaşandı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Resident Evil Village dosya boyutu yaşandı

Son zamanların en fazla ses getiren korku oyunlarından Resident Evil Villageiçin yeni detaylar yaşandı. Sonunda oyunun bilgisayar ve konsollarda ne kadar alan kaplayacağına dair yeni ayrıntılara ulaştık. Öyle görünüyor ki Resident Evil Villagedosya boyutu, selefinin hemen hemen iki katı olacak. Microsoft Store üzerinde bulunan listelemenin ışığında, oyunun ne kadar depolama alanı istediği belirlendi. Serinin son oyunu kaç GB olacak? İşte sorunuzun yanıtı!

Resident Evil Village dosya boyutu, selefinin hemen hemen iki katı

Serinin yeni nesilde ilk temsilcisi olacak son oyunu, öncekinden fazla daha büyük. Yeni ve mevcut nesil konsollarla birlikte PC için çıkacak Resident Evil Village dosya boyutu 50.02 GB olarak bilgisi verildi. Tabi bunun içinde oyunun çok oyunculu modu Re:Verse de yer alıyor. Resident Evil 7: Biohazard’ın devamı niteliğinde olacak oyun için Microsoft Store üzerinde bulunan listeleme, bu boyutun ayrıntı kısmına da yer veriyor.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/kGmk3ViIgRY” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Capcom aracılığıyla yayına girecek serinin son oyunu, 50.02 GB boyutuyla karşımıza çıkıyor. Xbox Series X ve Xbox One için bulunan listelemedeki boyutun, PS4 ve PS5 için de farklı olmaması bekleniyor. Ayrıca oyun her iki yeni nesil konsolda da Native 4K çözünürlüğü ve ışın izleme teknolojisini destekleyecek. PC sürümü ise bambaşka bir hikaye, çünkü halen PC sürümüyle alakalı ayrıntılara ulaşabileceğimiz bir yer yok. Sadece ışın izleme teknolojisinin AMD ekran kartları için onaylandığını bilinmekte.

Resident Evil Village dosya boyutu ortaya çıktı

RE7 ile karşı karşıya geldirdığımızda boyutun hemen hemen iki katına çıktığını aktarabiliriz. Lakin bu listeleme ana oyunla birlikte çok oyunculu modu Re:Verse’e de yer veriyor. Re:Verse 15 GB, RE Village ise 35 GB depolama alanına ihtiyaç duyuyor. Eğer yalnızca tek oyunculu korkunç bir deneyim yaşamak istiyorsanız, depolama alanınızda 35 GB yer açmanız yeterli olacaktır.

Oyun şu anda PlayStation Store, Xbox Live ve Steam üzerinden ön siparişe açılmış durumda. PC sistem gereksinimleri için paylaşılan tek ayrıntı, 64bit işletim sistemine ihtiyaç duyacak olması. Bu hususta gelecek açıklamalardan sizi en bi hayli hızlı biçimde haberdar etmeye çalışacağız. Sizce de bu oyunun boyutu çok büyük değil mi? Sanırım buna alışmamız gerekecek. Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu