Oyun ve Ekipman

Resident Evil Village ışın izleme yalnızca AMD kartlarda olacak

Resident Evil Village ışın izleme yalnızca AMD kartlarda olacak, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Resident Evil Village ışın izleme yalnızca AMD kartlarda olacak başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Resident Evil Village ışın izleme yalnızca AMD kartlarda olacak ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Resident Evil Village ışın izleme yalnızca AMD kartlarda olacak

AMD yeni RX 6700 XT ekran kartını bu sabaha karşı açıkladı ve Resident Evill Village için sevindirici haberler getirdi. Oyunun PC için çıkacak sürümü ışın izleme desteğine sahip olacak fakat beklediğiniz gibi, şuan için yalnızca AMD ekran kartları için onaylandı.

Resident Evil Village ışın izleme yalnızca AMD kartlarda olacak

Resident Evil Village ışın izleme desteğiyle geliyor

Şimdilik yalnızca AMD kartları için onaylanan oyunun ışın izleme desteği yine de biraz daha fazlasını istiyor. AMD RX 6700 XT oyunu ışın izleme desteğiyle oynamak için yeterli olmayacak. Bunun yerine Resident Evil Village ışın izleme teknolojisi için RX 6800 XT’yi öneriyor. Aynı zamanda bir Ryzen 5 1600 işlemcinizin olması da gerekecek. Yine de heyecan verici bir haber, grafik karşı karşıya geldirmasını görmek için hemen alt taraftaki videoyu izleyebilirsiniz.

Işın izlemenin oyunlar üzerinde tesirinin bi hayli yüksek olduğunu bilinmekte, hatta izlemediyseniz Cyberpunk 2077’de RTX ne kadar fark ediyor? Videomuzu da haberin en sonuna iliştireceğim. Resident Evil Village için de durum diğer oyunlarda olduğundan farklı değil. Özellikle PS5 demosunda gördüğümüz ilk bölümün yapısı ışın izleme teknolojisi ile birlikte bi hayli değişiyor. Tabi ışın izleme olması sizin için çok mühim değilse AMD size oyunu oynamak için Ryzen 5 1600 işlemci ve RX 5700 ekran kartı öneriyor. NVidia tarafında ise resmi sistem gereksinimleri yayınlanmadığı için halen bir bilgi yok.

Resident Evil serisinin son oyunu Village 7 Mayıs 2021’de yayına girecek. Daha öncesinde yayına girecek bir demo -önceden yayına giren demo PS5 içindi- aracılığıyla de ışın izleme teknolojisini oyunu satın almadan deneyebileceksiniz. Aynı zamanda eğer hala izlemediyseniz ve düşünüyorsanız PS5 demosunu oynadığımız videoveya buraya tıklayarak varabilirsiniz.

Son haberlerde oyunun haritası ortaya çıkmıştı ve hikaye sırasında gideceğimiz bölgeleri gösteriyordu. Castle Dimitrescu ile başlayan yolculuğumuz oyunun hikayesi boyunca farklı bölgelere taşınacak ve klasik serinin gerilimi her zamankinden de yüksek olacak gibi görünmekte.

Haberin başlarında söz ettiğim “Cyberpunk 2077’de RTX ne kadar fark ediyor?” videomuzu hemen alt tarafa bırakıyorum. Sizce ışın izleme RE: Village’de ne kadar fark etmiş? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu