Oyun ve Ekipman

Resident Evil Village sistem gereksinimleri belli oldu

Resident Evil Village sistem gereksinimleri belirlendi, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Resident Evil Village sistem gereksinimleri belirlendi başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Resident Evil Village sistem gereksinimleri belirlendi ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Resident Evil Village sistem gereksinimleri belirlendi

Resident Evil Village sistem gereksinimleri oyunun Steam sayfası üzerinden listelendi. RE8 beklenen oyunların peş peşe 2022 yılına ertelendiği bu sene doğal olarak çok daha mühim bir hale gelmiş durumda. Oyunsuz geçen günlerimizin ardından koşarak sarılacağımız yapım, hikaye olarak RE7’nin kaldığı yerden devam edecek ve bizi özellikle atmosfer anlamında değişik bir yöne doğru sürükleyecek.

Resident Evil Village sistem gereksinimleri listelendi

Capcom son kez RE Village için bir sunum düzenlemiş ve bu sunumda yeni oynanış videoları ile birlikte oyunun yeni gelişmelerine yer vermişti. Hatta sunumun ardından sürpriz bir biçimde Maiden isimli oynanış demosuna da yer verilmişti. PS5’e özel olarak yayına giren RE Village Maiden isimli bu demoda Resident Evil Village dünyasında gideceğimiz Castle Dimitrescu içinde çok ufak bir alanı görme şansına erişmiştik. Kalede hizmetçi olarak görev alan bir kişiliği yönettiğimiz demo, özellikle atmosfer ve görsel açıdan beklentilerimizi de şekillendirmeyi başarmıştı. Nisan ayında diğer platformlara da çıkacak olan bu demo için önceden hazırladığımız videoveya aşağıdan inceleyebilirsiniz.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/kGmk3ViIgRY” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Resident Evil Village’da bir önceki oyundan hatırlayacağımız Ethan kişiliğini bir kez daha kontrol edeceğiz. Chris Redfield’ın çocuğunu kaçırması ile birlikte ortaçağ Avrupa dönemini anımsatan bir bölgeye gideceğimiz Resident Evil Village sistem gereksinimleri listesine incelediğimizde minimum tarafta 10 serisi kartlara yer verildiğini göze çarpıyor. 1050 Ti ve RX560 minimum gereksinimler için listelenmiş. Önerilen bölümünde ise Core i7 8700 ve Ryzen 5 3600 GTX 1070 ve RX 5700 modellerini göze çarpıyor. Capcom bu gereksinimlerin değişebileceğini dile getirdiği gibi RTX görseller için bu teknolojiyi destekleyen AMD kartlarına ihtiyacımız bulunacağını da not düşmüş.

Resident Evil Village sistem gereksinimleri belli oldu

Resident Evil Village sistem gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 3 1200
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti with 4GB VRAM / AMD Radeon RX 560 with 4GB VRAM
 • DirectX: Sürüm 12

Önerilen sistem gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i7 8700 / AMD Ryzen 5 3600
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 5700
 • DirectX: Sürüm 12

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu