Oyun ve Ekipman

Rocket League Sideswipe mobil cihazlara geliyor

Rocket League Sideswipe mobil cihazlara geliyor, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Rocket League Sideswipe mobil cihazlara geliyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Rocket League Sideswipe mobil cihazlara geliyor ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Rocket League Sideswipe mobil cihazlara geliyor

Psyonix aracılığıyla geliştirilen ve Epic Games’in satın alımıyla dünyanın en popüler oyunlarından biri durumuna gelen Rocket League mobil platformlara da geliyor. Rocket League Sidesweep adındaki oyun, Android ve iOS cihazlar için yayına girecek. İlk alfa oynanış fotoğrafları paylaşıldı ve keyifli görünüyor.

Rocket League Sidesweep, mobil cihazlar için bu sene çıkacak

Geliştirici Psyonix bugün yaptığı bir açıklama ile iOS ve Android cihazlar için Rocket League Sidesweep oyununun haberini verdi. Yeni oyun, çevrimiçi çok oyunculu olarak orijinal oyundan tanıdığımız heyecanı sürdürecek gibi görünmekte. Her biri hemen hemen iki dakika sürecek 1v1 yahut 2v2 maçları içerecek. İndirmesi ve oynaması ücretsiz bir oyun olarak piyasaya sürülecek.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/s68V-K6H1mE” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Rocket League mobil için değişik biçimde optimize edilmiş. Özellikle kontroller anlamında telefon ve tabletlerden kullanımı kolaylaştırmak adına farklı teknikler kullanıyor. Aynı zamanda arabaların ekrana her biçimde sığabilmesi için değişik bir kamera perspektifi barındıracak. Dereceli maçlarla yükselmek isteyenler için tıpkı orijinal oyunda olduğu gibi ekstra mekaniklere sahip olacak. Bu da ilk oyunun “öğrenmesi zor, ustalaşması daha zor” yapısını mobil cihazlara taşıyacağını gösteriyor.

Rocket League Sideswipe mobil cihazlara geliyor

Psyonix oyun için halen resmi ve net bir çıkış tarihi duyurmadı. Duyuruda da dile getirdikleri gibi bu seneın sonuna doğru yayınlamayı planlıyorlar. Ayrıca oyunun geliştirme süreci boyunda bazı alfa ve beta testleri de olacak. Bugünden başlayarak Avustralya ve Yeni Zelanda’daki oyuncular testler için ilk şanslarını elde edecekler. Önümüzdeki zamanda Avrupa, Amerika ve Asya için de ayrı ayrı test süreçlerinin başlaması bekleniyor.

Rocket League ile ilgili

Özgün oynanışı ve yapısıyla Psyonix aracılığıyla ilk kez 7 Temmuz 2015′te piyasaya sürüldü. Oyuncuların yoğun ilgisiyle karşılaşan oyun o günden bugüne sürekli olarak geliştirilerek yoluna sürdürmekte. Epic Games’in Psyonix’i satın almasıyla anlık oyuncu sayıları tavan yapan Rocket League, şimdi de mobil sürümüyle karşımıza çıkıyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan espor etkinlikleri Avrupa ve Amerika’da RLCS adıyla yapılıyor. Bu sezon RLCSX adıyla yapılan turnuva hem YouTube hem de Twitch kanallarından canlı yayınla belirtiliyor. Unreal Engine 3 ile geliştirilen oyun popülerliğini korumaya mobil platformlarda da devam edecek gibi görünmekte.

İlginizi çekebilir:
Bilgisayar hızlandırma metotları
Epic Games Store bataryanızı öldürüyor olabilir
Epic Games Launcher indirme hızı artırma

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu