Biyografi

Sabri Ugan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Biyografisi

Sabri Ugan Kimdir?, Bu makalemizde Sabri Ugan Kimdir? başlığı altında kişinin yaşı nereli olduğu kısacası biyografisi hakkında detaylı bilgileri aktaracağız.

Sabri Ugan Kimdir?

Sabri Ugan Kimdir?

Spor Bültenlerinin en eski isimlerinden biri olan ve uzun yıllardır çeşitli kanallarda Spor ile ilgili bültenlerde görmüş olduğumuz Sabri Ugan ile ilgili merak ettiklerinizi makalemizde bulacaksınız.

Sabri Ugan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

24 Mayıs 1963 tarihinde Sakarya’da hayata gözlerini açan Sabri Ugan, ilkokul eğitimine memleketi Sakarya’da başlamış ve liseye kadar olan eğitimini burada tamamlamasının ardından Bolu’da Sevk ve İdarecilik Meslek Yüksekokulu’nda eğitim görmüştür.

1984 tarihinde okulu bitirmesinin ardından, 1985 tarihinde Gazetecilik mesleği ile tanışmış olan isim ilk olarak Sakarya Gazetesi’nde çalışmaya başlamıştır.1991 tarihine kadar muhabirlik ve spor müdürlüğü gibi görevinde yer almış olan isim, maç anlatımları ile beraber ünlenmiştir.

1994-1996 tarihinde Kanal 6 televizyonunda çalışmaya başlamış olan deneyimli sunucu ve spiker, 1996 tarihinde ise Star Tv kanalında çalışmaya başlamış ve çok sayıda lig maçının anlatımını gerçekleştirmiştir.Star Tv ile beraber kariyerinde zirveye ulaşmış olan isim uzun süre Star Tv bünyesinde görev almıştır.

En son olarak Tgrthaber ve Radyospor’da bulunan deneyimli isim, genç spikerlerin örnek aldığı kişiler arasındadır.

V 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu