Oyun ve Ekipman

Serious Sam 4 Steam Atölyesi desteği geliyor

Serious Sam 4 Steam Atölyesi desteği geliyor, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Serious Sam 4 Steam Atölyesi desteği geliyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Serious Sam 4 Steam Atölyesi desteği geliyor ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Serious Sam 4 Steam Atölyesi desteği geliyor

Serious Sam 4 için geliştirici aracılığıyla resmi mod desteği açıklamaldu. Hırvat stüdyo Croteam aracılığıyla geliştirilen ve Devolver Digital aracılığıyla yayına giren oyun için Steam Atölye desteği de birlikte geliyor.

Serious Sam 4 resmi mod desteği geliyor

Serinin yeni oyunu için gelen mod desteğini tanıtan bir video paylaşıldı. Parça parça geliştirici ekibin kullandığı motorun kullanıcılar aracılığıyla ne amaçlarla kullanılabileceği belirtiliyor. Serious Engine geliştirici aracı, mod geliştiricilerine üzerinde çalışmak için kötü şakalarla dolu bir evren vaat ediyor.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/o1WkFl6tPoQ” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Terrain Editor ile oyunun dünyasındaki arazi üzerinde çeşitli değişiklikler yapabiliyorsunuz. Dünya’daki gerçek lokasyonlardan alacağınız yükseklik haritaları (heightmap) dosyalarını tercih ederek yeni araziler oluşturabilir, dilerseniz de kendi hayal gücünüzü tercih ederek el yapımı bir dünya oluşturabilirsiniz. Dünyanızı oluşturduktan sonra direkt oynanabilir olarak karşınıza çıkıyor, bu da daha az efor sarf ederek kendi özel haritanızı oluşturabileceğiniz manasına geliyor.

Sahne modu (Scenery Mode) ile Serious Sam 4 için kendi özgün çevre tasarımlarını yapmanıza olanak sağlanıyor. Bunun bunun yanında gerek oyunun hazır modellerinden gerekse kendi yapmış olduğunuz 3D modellerden, kendi bölümünüzü tasarlayabiliyorsunuz. Ayrıca Node Shader özelliği, oyun motorunun standart shader ayrıntı kısmını geliştirmenize olanak sağlıyor. Bunun yanında daha gerçekçi ve ortama daha iyi tepki veren materyaller üretmeniz olabilecek oluyor. Blender ve Unreal Engine’den tanıdığımız düğümler aracılığıyla materyal programlama özelliği Serious Engine’de de yer alıyor.

Serious Sam 4 Steam Atölyesi desteği geliyor

Serious Sam 4 özelliklerinden birisi olan “Legion” sistemi, Serious Engine’de “Battle Entity” olarak geçiyor. Yüzlerce hatta binlerce yapay zekadan bir araya gelen orduların birbiriyle savaşmasını sağlayan bu sistem, mod geliştiricileri aracılığıyla da kullanılabilir.

Atmosferi, ara sahneleri, araçları, ışın izleme teknolojisini ve daha fazlasını içeren bir çok araç da resmi mod desteği ile birlikte kullanıcıların ulaşımine açılıyor. Eğer oyun geliştiriciliği hususunda bir şeyler yapmak istiyorsanız, mod daha da ilerletmeye başlamak bunun için güzel bir adım olabilir. SpaceBourne geliştiricisiyle yaptığımız röportajda da geliştirici, işe böyle başladığını belirtmişti. İlgili röportajımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Peki sizler Serious Sam 4 resmi mod desteği hususunda neler düşünüyorsunuz? Mod geliştirme planlarınız var mı? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

İlginizi çekebilir:
Serious Sam 2 için 15 yıl sonra DEV güncelleme
Serious Sam4 PC sistem gereksinimleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu