Biyografi

Setenay Cankat Kimdir? Kaç Yaşında Nereli Boyu Kaç? Biyografisi?

Setenay Cankat Kimdir?, Bu makalemizde Setenay Cankat Kimdir? başlığı altında kişinin yaşı nereli olduğu kısacası biyografisi hakkında detaylı bilgileri aktaracağız.

Setenay Cankat Kimdir?

Setenay Cankat Kimdir?

A Spor televizyonunun sevilen ve beğenilen güzel sunucularından olan, bir çok kişinin takip etmiş olduğu spor programının sunuculuğunu yapan Setenay Cankat kimdir? şimdi bu soruya ait en güncel açıklayıcı yazımız başlıyor.

Setenay Cankat Kimdir? Kaç Yaşında Nereli Boyu Kaç?

31.05.1988 tarihinde dünyaya gözlerini açmış olan sunucu Setenay Cankat, İzmirli bir isimdir.Ortaokulu bitirene kadar İzmir’de okumuş olan güzel isim ardından ise ailesiyle beraber İstanbul’a yerleşmiş ve hayatının geri kalan bölümünü ailesiyle beraber burada yaşamaya başlamıştır.Lise’ye burada başlayan isim ayrıca Üniversiteyide İstanbul’da tamamlamıştır.

Setenay Cankat’ın boyu 1.71 cm, kilosu ise 58’dir.Burcu ise İkizler’dir.

Anne tarafından Selanik Göçmeni olan sunucu, baba tarafından ise Çerkezdir.İstanbul’da bulunan Beykent Üniversitesi’ni bitirmiş olan ünlü sunucu burada Sinema Bölümünü okumuştur.İyi bir dereceyle okulunu bitirmesinin ardından çalışmaya başlamış ve ilk olarak Atv’de Staj yapmıştır.Atv’nin Ana Haber Bülteni içerisindeki haberlerinde muhabirlik yapmış ardından ise 35 Buçuk Sanat Merkezine yazılarak oyunculuk konusunda eğitimler almıştır.

2011 senesinde A Haber Kadrosuna katılmış olan Setenay Cankat, 2 sene sonra ise A Haber televizyonunda spikerlik yapmaya başlamıştır.A Haber ekranlarında bir süre sonra Gece Haberleri Bültenini sunmaya başlamış olan isim 2016 tarihinle beraber ise A Spor ekranlarına geçmiştir.

Halen A Spor televizyonunda sunuculuğunu sürdürmekte olan isim İnstagram kullanan ünlülerimizden biridir.Güncel olarak paylaşım yapan güzel sunucu bir röportajında tuttuğu takımı söylemiş ve Beşiktaş’a sempatisi olduğunu dile getirmiştir.

Sevgilisi olup olmadığını bilmediğimiz Setenay Cankat başarılı bir şekilde kariyerini sürdürmektedir.Oyunculuk eğitimi aldığından dolayı ileride bir dizi ve sinemada gözükür mü? bilinmez ama oyunculuk mesleğine de kendisinin çok yakışacağını düşünüyoruz.

V 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu