Oyun ve Ekipman

Sherlock Holmes: Chapter One için ilk resmi oyun fragmanı yayınlandı

Sherlock Holmes: Chapter One için ilk resmi oyun fragmanı yayınlandı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Sherlock Holmes: Chapter One için ilk resmi oyun fragmanı yayınlandı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Sherlock Holmes: Chapter One için ilk resmi oyun fragmanı yayınlandı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Sherlock Holmes: Chapter One için ilk resmi oyun fragmanı yayınlandı

Frogwares, Sherlock Holmes: Chapter One için ilk resmi oyun fragmanını paylaşımı yaptı. Bu fragman size oyunun grafikleri ve oyun mekaniği ile ilgili bir fikir verecektir.

Sherlock Holmes: Chapter One için ilk resmi oyun fragmanı yayınlandı

Sherlock Holmes: Chapter One, üçüncü şahıs, açık dünya hikayesine dayalı bir dedektif gerilim yapımı. Oyun, dünyaca ünlü dedektifin kişisel hikayesinde bir ön bölüm görevi görüyor; Hangi hadiselerin Sherlock’un bugün birden fazla birinin bildiği ikonik dedektif olmasına yol açmış olabileceğine dair fikir edinebilmek yönünden iyi bir çalışma olmuş.

Sherlock Holmes: Chapter One, 2021’de PC platformuna gelecek.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/jx4xSpY1-FA” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Aşağıda Frogwares’in sitesinde bulunan bir grup röportajının tercümesini de bulacaksınızdır. Oyun ile ilgili siz değerli okurlarımıza daha çok bilgi verecektir.

Oyun ne kadar büyük olacak ve kaç vakayı kapsayacak? Bir öncekine benzer yalnızca beş ufak durum mu? Ya da belki büyük, uzun bir dava?

Oyunda 5 ana görev var, hepsi tek bir kesintisiz hikaye ile ilişkili ve bunun bunun yanında 30’dan fazla yan görevimiz var ve bazıları ana görevler kadar büyük. Ayrıca, ana hikayeyi geçmenin hemen hemen 12 ila 15 saat, oyunda olan her şeyi görmek istiyorsanız belki 40 ila 50 saat süreceğini söyleyebilirim.

Oyun yalnızca Sherlock’un annesinin ölümüyle alakalı gizem üzerine mi odaklanacak? Yoksa yol boyunca başa çıkmamız gereken ufak gizemlerimiz de olacak mı?

Sherlock, gerçekten de annesi ile ilgiliki gerçeği öğrenme hedefiyle hareket ediyor – bu onun ana arayış için motivasyon kaynağı. Kendisinin gerçek bir dedektif olduğunu herkese ispatlamak istediğini de unutmayın, bundan dolayı adada yaşanan herhangi bir olayı – veya isteğe göre yan görevleri – araştırmaya heveslidir. Ve hepsi farklı hikayeler sunuyor, bazıları Sherlock, Jon ve geçmişleriyle ilişkiliyken, diğerleri adadaki insanlar ve dolaplarındaki iskeletler etrafında dönüyor.

Sherlock Holmes: Chapter One için ilk resmi oyun fragmanı yayınlandı

Oyun çok doğrusal mı, yoksa hangi görevleri ne zaman (bir dereceye kadar) yapacağımız hususunda seçeneklerimiz olacak mı? Dünyayı keşfetmekte ne kadar özgürüz?

Bu açık bir dünya oyunudur, bu yüzden ilk ana görevi bitirdiktan sonra adayı keşfetmekte ve kendi kendinize yeni görevler bulmakta özgür olacaksınız. Elbette, ne yapacağınızı ve ne zaman yapacağınızı seçmek size kalmış. Yani hem ana hem de yan içerikle uğraşmakta özgürsünüz.

Sherlock bu sefer kılık değiştirmiş kostüm giyecek mi?

Evet! Kılık değiştirme, Chapter One’ın büyük bir parçasıdır ve elinizdeki diğer bir çok beceriyle sinerji yaratır, fakat bunun ile ilgili ardından konuşacağız. Oynarken yeni kıyafetler bulabilir yahut satın alabilirsiniz. Farklı sosyal grupların güvenini kazanmanıza, kapalı alanlara ulaşım sağlamanıza yahut Sherlock’unuzun görüntüsü özelleştirmenize yardımcı olmaktadırlar. Yeni kıyafetler, şapkalar, gözlükler alabilir, yüz kıllarını değiştirebilir, hatta daha yaşlı görünmeniz gerekiyorsa morluklar ve kırışıklıklar uygulayabilirsiniz.

Sherlock Holmes: Chapter One için ilk resmi oyun fragmanı yayınlandı

Konağı dekore edebileceğimizi okudum, böylece mobilya ve kıyafet alışverişi yapabilecek miyiz yoksa oynadıkça kilidi açılacak mı?

İkisi de. Bazılarını ödül olarak bulabilir yahut kazanabilirsiniz yahut arada bir bunları yerel satıcılardan satın almanız gerekir.

Oyunun davalar için birden fazla sonucu olacak mı yoksa önceki gibi sonlar mı olacak?

Ah evet, kesinlikle! Tüm ana görevler ve çoğu yan görev, ahlaki seçimlerinize bağlı olarak farklı sonuçlara sahip olacaktır. Ve tabii ki oyunun kendisi birkaç farklı son sunacak.

Sadece bulmacaları çözmeye mi odaklanacak yoksa Sherlock’un biraz kavga ettiğini mi göreceğiz?

Uh, Sherlock’un da biraz kavga ettiğini göreceğiz, burada hikaye için mantıklı. 21 yaşındaki Sherlock’umuzun eski halinden fazla daha kibirli ve pervasız olduğunu unutmayın, bu yüzden evet, arada bir size saldırdıklarında suçlularla savaşmanız gerekecek ve ellerinizi temiz tutmak için Sherlock’un gözlem becerilerini kullanabilirsiniz. Lakin şehirdeki rastgele insanlara saldıramayacaksınız, çünkü Sherlock’un kişiliğine uymadığını düşünüyoruz.

Oyunu ne zaman görmeyi bekleyebiliriz ve seslendirme kadrosunda bulunan kim var?

Dürüst bulunacağım, halen size oynanışı göstermeye hazır değiliz. Seslendirme kadrosuna gelince, Alex Jordan’ın Sherlock Holmes’umuz ve Wil Coban’ın Jonathan’ımız olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Karakterlerimizi yaşatmak için harika bir iş çıkardılar!

Batan Şehir yapısının ne kadarı olacak? Soruşturmalar doğrusal bir biçimde yürütülecek mi yoksa hata yapmakta ve yanlış kişiyi suçlu ilan etmekte özgür bulunacağız?

Evet, örneğin Sherlock Holmes Suçları ve Cezaları gibi kesinlikle yanlış kişiyi suçlayabilirsiniz. Her ana görevde birkaç farklı şüpheliniz olacak ve genelde suçtan ikisinin de sorumlu olabileceği sonucuna varabilirsiniz. Kaç tane ipucu bulduğunuza ve bunların bağlamını nasıl yorumladığınıza ve onları nasıl bir araya getirdiğinize bağlıdır. Yani araştırmanızı başarısızlığa uğratmanız olabilecek, fakat hikaye ne olursa olsun devam edecek.

Bunun yanı sıra, şüphelinizin suçlu olduğunu düşünseniz bile, yine de ondan kurtulmalarına izin verebilirsiniz, çünkü, bilmiyorum, belki yaptıkları için cezalandırılmayı hak ettiklerine inanmıyorsunuzdur. Sana kalmış.

Yan görevlere gelince, bunlar genelde biraz daha doğrusaldır, fakat yine de bir çok çıkarım, ahlaki seçim ve tabii ki enteresan hikayeler sunarlar.

Işınlanan Watson seçeneği olacak mı? Eski oyunlarda siz ondan uzaklaşırken hareketsiz durması, arkanı dönmesi ve BOOM, tam karşınızda durması hoşuma gitti. Bunu özlüyorum.

Watson, oyunda bile olmadığını düşünürsek Sherlock Holmes: Chapter One’da ışınlanırsa bi hayli şok edici bulunacağını tahmin ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu