Biyografi

Simge Fıstıkoğlu Kimdir? Biyografisi

Simge Fıstıkoğlu Kimdir?, Bu makalemizde Simge Fıstıkoğlu Kimdir? başlığı altında kişinin yaşı nereli olduğu kısacası biyografisi hakkında detaylı bilgileri aktaracağız.

Simge Fıstıkoğlu Kimdir?

Simge Fıstıkoğlu Kimdir?

Türkiye’nin önde gelen sunucularından biri olan sunucu Simge Fıstıkoğlu kimdir? kaç yaşında, nereli, boyu kaç? bütün cevapları ve kariyeri sizler için konumuzda.

Simge Fıstıkoğlu Kimdir? Biyografisi

12 Aralık 1982 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açan Simge Fıstıkoğlu, 1.71 metre boyunda, 58 kilo ve Yay burcudur.İlköğretimini Hamdullah Suphi Tanrıover’de tamamlamış ardından Beyoğlu Anadolu lisesinde liseyi bitirmiştir.Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okumuştur.

Medya ile ilk tanışması “Elle Decor Dergisi” sayesinde olmuştur.Altı ay kadar stil editörlüğü yapmış, ardındanda yazılı yerine görsel şekilde basında görev almıştır.Ekranlarda özellikle güzelliği ve sunuculuktaki başarısı ile beraber sunuculuktan müdürlüğe kadar yükselmiştir.

Televizyon ile tanışması 2006 tarihinde Spiker ablası vesilesinle olmuştur.O zamanlar ablası özel bir Televizyon kanalında sunuculuk yapmaktaydı.Simge Fıstıkoğlu, Habertürk genel Yayın yönetmenine başvurdu ve Bu mesleği yapmak istediğini belirtti.O zamanın Genel Yayın Yönetmeni Murat Ongun’da Spor servisinde başlayabilirsiniz dedi ve oda kabül edip hemen başladı.

Habertürk ekranlarında 2009 tarihinin Ağustos ayına kadar Spor Editörü olarak görev yaptı.Birçok ünlü isimle röportaj yapmıştır.kimdirkim com bu isimlerden başlıcaları Fatih Terim, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam, Ersun Yanal gibidir.Ayrıca futbolculardan da Hakan Şükür, Arda Turan, Emre Belözoğlu gibi futbolcular ile de röportaj sağlamıştır.

Artan başarıları neticesinde 5.senesine yaklaştığı sırada Habertürk televizyonunun Spor müdürü olmuştur.Ardından Spor yerine Haber bölümüne geçiş yapmıştır.Burada 1 Gün ve Gün başlıyor gibi haber programlarını sunmuştur.

Simge Fıstıkoğlu, Geçmişinde 10 yıl kadar binicilik konusunda spor yapmış bir isimdir.Habertürk ekranlarında Cumartesi ile Pazar sabahları 09 ile 12:00 arasında Burası Hafta Sonu isimli programın sunuculuğunu yapmıştır.Habertürk’ün ardından Ntv kanalında görev almaya başlamış olan isim halen Ntv kanalında meslek yaşamını sürdürmektedir.

Evli olan güzel sunucu, 2018 tarihinde Emir Tavukçuoğlu ile nikah masasına oturmuştur.Çiftin bir tane erkek çocukları vardır.

V 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu