Oyun ve Ekipman

Six Days in Fallujah: Irak’ta geçen yeni FPS oyunu

Six Days in Fallujah: Irak’ta geçen yeni FPS oyunu, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Six Days in Fallujah: Irak’ta geçen yeni FPS oyunu başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Six Days in Fallujah: Irak’ta geçen yeni FPS oyunu ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Six Days in Fallujah: Irak’ta geçen yeni FPS oyunu

Six Days in Fallujah aslında yeni bir oyun değil. Bugün piyasada görebileceğiniz “kahraman Amerika diğer bütün düşmanlarını öldürüyor” temasını yeniden canlandırıyor o kadar. Irak’ın Felluce şehrinde geçen oyun, orada yaşanan savaşı ve Amerikan askerlerinin “kahramanlıklarını” konu alıyor. Call of Duty serisine yakınlığıyla dikkat çekerek şimdiden tartışmalara yol açtı bile. Yine de oyun olarak ele alırsak, oynanışı fena görünmüyor.

Konami’nin 2009’da elini çektiği proje, uzun zamandır sessizliğe gömülmüştü. Daha sonra yapımcı Peter Tamte, kendi yayın şirketini ve oyunun 2021’in sonundan önce piyasaya çıkacağı detaylarını sunarak yeniden yaşandı. Dün IGN aracılığıyla yayına giren yeni oynanış fragmanıyla oyuna dair ilk izlenimlere sahip olabilinmekte. Geliştirici bu seneın başlarında “video oyunlarının ne olabileceğine dair modası geçmiş klişelere meydan okuyacağını” söylemişti. Tabi bana soracak olursanız herhangi bir taktiksel FPS oyunundan çok da farklı görünmüyor.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/VF0c9SwewpA” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Six Days In Fallujah, Irak/Felluce’de savaşan ‘kahramanlar’

Genel görünümü ve animasyonları itibariyle Call of Duty serisine benzerliğiyle öne çıkan bir yapım gibi görünmekte. Modern Warfare’in 2019’da görülmektedirttığı “Ev temizliği” misyonunu anımastıyor. Basitçe içinde ne olduğunu fakat içine tamamen daldığınızda anlayabileceğiniz binalara girip, buradaki teröristleri öldürmeye ev temizliği diyorlar. Tabi bu oyundaki teröristlerin “Allahu Akbar” nidalarıyla savaştığını duyduğunuz anda oyuna karşı bakış açınız değişebilir. Six Days in Fallujah oynanış fragmanı biterken de bir sivile silah doğrultan Amerikan askeri sahnesini göze çarpıyor.

Six Days In Fallujah, her seferinde değişen modüler haritalara sahip. Binaların, odaların ve mahallelerin düzenleri her girdiğiniz maçta farklı biçimde karşınıza çıkacak. Bunun da “gerçek savaşta olduğu gibi” öngörülemez ve belirsiz bir ortam yaratmak için tasarlandığı bilgisi yer alıyor. Zaten fragmanın başında konuşan birinin ordudan emekli bir Amerikan olduğunu dile getirdiği ve fragmanda İslam unsurlarının olduğunu gördüğünüz an sözde “gerçek savaş” atmosferini yakalamayı başarıyorsunuz.

Six Days in Fallujah: Irak'ta geçen yeni FPS oyunu

Genel olarak taktiksel bir FPS oyunu olan Six Days in Fallujah oynanış fragmanında da göründüğü gibi “çok da özel olmayan” bir yapım gibi görünmekte. İnternette de Müslüman oyuncular aracılığıyla topa tutulan oyunun olay çıkartacağını biliyorduk. Şimdi tam üstüne geldi. Evet, en az benim kadar siz de bu duruma kızmış ve üzülmüş olabilirsiniz fakat görüşlerinizi yorumlarda belirtirken lütfen uygun bir dil seçmeye gayret edin ki yayınlayabilelim. Çok sevgiler.

İlginizi çekebilir:
2021’de çıkacak FPS oyunları
Call of Duty WWII: Vanguard serinin yeni oyunu olabilir
Battlefield VI açıklama tarihiyle alakalı detaylar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu