Oyun ve Ekipman

Skandal: EA çalışanları el altından FIFA FUT kartları satıyormuş

Skandal: EA çalışanları el altından FIFA FUT kartları satıyormuş, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Skandal: EA çalışanları el altından FIFA FUT kartları satıyormuş başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Skandal: EA çalışanları el altından FIFA FUT kartları satıyormuş ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Skandal: EA çalışanları el altından FIFA FUT kartları satıyormuş

Dün bi hayli enteresan bir gelişme yaşandı ve bazı FIFA oyuncuları, EA Sports çalışanlarının el artından FIFA FUT (FIFA Ultimate Team) kartlarını sattıklarını iddia etti. yaşanan bazı mesajların ardından bu oyuncuların sayısı arttı. Peş peşe gelen açıklamalar ve iddialar ile birlikte aslında bu hususta büyük bir kara borsa döndüğü de ortaya çıkmış oldu. öyle ki oyundaki momentumu etkilediği bile iddia edildi. Tüm bu iddiaların ardından ise EA Games bir açıklama yaptı ve konu ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

EA Sports çalışanları FUT kartlarını kara borsaya düşürdü

FUT modunun gelmesi ile birlikte bildiğiniz gibi senelerdır FIFA oyuncuları bu mod üzerinde saatler harcıyor. Açacağınız kartlar ile birlikte aslında iyi puanlamaya sahip oyuncuları veya bu oyuncuların Altın gibi farklı versiyonlarını bulmaya çalıştığınız bir sistem de var. Transfer özellikleri de işin içerisine girince bu biçimde kadronuzu oluşturuyor ve diğer oyunculara karşı mücadele etmeye başlıyorsunuz. Oyunun bu modu farklı zamanlarda kumar iddialarıyla da gündeme gelmiş ve bazı davalara da konu olmuştu.

Son yaşanan gelişme ise bu hususta firma güvenirliğini bir hayli sarsmış durumda. Çünkü yaşanan mesajlara incelediğimizde EA çalışanları aracılığıyla satıldığı söylenen kart paketlerinin oyundaki moments versiyonları olduğu da söyleniyor.

Skandal: EA çalışanları el altından FIFA FUT kartları satıyormuş

Yani bu kart paketlerini el altından satın alan oyuncular, FUT modunda hangi futbolcuları aldıklarını gördükleri gibi momentuma uygun hazırlanan bu oyunculara da sahip oluyorlar. Normalde çok ender olarak ulaşılabilecek kartların, bu biçimde kara markete düştüğü ve satıldığı belirlenmiş durumda. Futbolcu kartları ve ikonlar derken konuşulan ve teklif edilen fiyatlara incelediğimizde isteğe göre 250, 600, 750, hatta 1000 Euro’ya kadar çıkan ücretler göze çarpıyor.

Tabi yaşanan bu mesajlaşmalar ve iddialar ardından EA Games kapsamlı bir soruşturma yaptıklarını açıkladı. Firmanın sosyal platform hesaplarında “Kapsamlı bir soruşturma yürütülüyor ve uygunsuz bir davranış tespit edilirse goğrudan harekete geçeceğiz. Bu hususta açık olmak istiyoruz. Bu tarz davranışlar kesinlikle kabul edilemez ve burada olduğu söylenen olaylara hiçbir biçimde göz yummayacağız”

Açıkçası tüm yaşanan iddialar ve senelerdır süregelen momentum tartışmaları FIFA FUT modunu bir hayli zora sokacağa benziyor. Yaşanan gelişmelerin takipçisi bulunacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu