Oyun ve Ekipman

Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü, mod konusunda sıkıntılı

Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü, mod hususunda sıkıntılı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü, mod hususunda sıkıntılı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü, mod hususunda sıkıntılı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü, mod hususunda sıkıntılı

Bildiğiniz gibi bir önceki günlerde Bethesda’nın Microsoft bünyesine katılmasıyla oyunlar da bi hayli hızlı biçimde Game Pass Sistemine eklendi. Oyuncular aracılığıyla uzun süredir beklenen Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü de bu sırada yerini alan oyunlar içinde oldu. Sisteme, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition eklendi. Tabi bugün büyük ölçüde modlarla desteklenen oyun, diğer Game Pass PC oyunları gibi modlama hususunda güven vermiyor. Kütüphaneye gelse de Skyrim SE’nin de modlama hususunda bazı kısıtlamaları var.

Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü SKSE modlarını desteklemeyecek

Windows Mağazası aracılığıyla edinilen oyunlar, varsayılan olarak değiştirilemeyen, salt okunur dizinlere yüklenir ve bu da modları imkansız hale getirir. Tabi bununla birlikte bazı oyunlarda (FLT, State of Decay 2 gibi) bu hususta çözüm üretilmiş. Lakin haberler Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü için iyi değil. Special Edition Game Pass sürümü, Steam sürümünden değişik bir yürütülebilir dosyaya (executable) sahip. Bu nedenle Skyrim Script Extender (SKSE) ile uyumlu değil. SKSE olmadan, en popüler ve bi hayli beğeni alan modların büyük kısmı çalışmayacaktır. Yine SKSE web sayfasına göre bu durum böyle kalabilir.

“SKSE, Skyrim’in herhangi bir potansiyel Windows Mağazası sürümünü destekleyemez” diyorlar. “Windows Mağazası uygulamaları, konsollara benzer biçimde kilitlenir ve komut dosyası genişleticilerin çalışması için gerekli API’lere çalışma izni vermez.”

Skyrim Xbox Game Pass PC sürümü, mod hususunda sıkıntılı

Yani SkyUI veya Legacy of the Dragonborn gibi modların Game Pass sürümünde çalışmasını bekleyemeyiz. Lakin hala SKSE gerektirmeyen harika modlar var. Mesela Bethesda.net’te hazırlanan listedeki modları kullanabilirsiniz. Eğer Game Pass üzerinden Skyrim edindiyseniz, hala Alternate Start-Live Another Life, A Quality World Map, Inigo ve The Forgotten City modlarını kurabilirsiniz.

Ayrıca eğer kaçırdıysanız, 20 Bethesda oyunu bir önceki günlerde Xbox Game Pass sistemine eklendi. Aralarında The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein ve DOOM gibi serilerin olduğu müthiş oyunlar an itibariyle sistemin kütüphanesinde yer alıyor. Eğer hangi oyunların geldiğini öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayarak alakalı yazımıza gidebilirsiniz. Peki sizler Skyrim Game Pass sürümü ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu