Oyun ve Ekipman

Terraria 35 milyon satış rakamını geride bıraktı

Terraria 35 milyon satış rakamını geride bıraktı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Terraria 35 milyon satış rakamını geride bıraktı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Terraria 35 milyon satış rakamını geride bıraktı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Terraria 35 milyon satış rakamını geride bıraktı

Terraria çıkışından bu yana popülerliğini sürdüren 2D bir RPG oyunu. Eskimeye inat eden bu yapım 2011’de piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncular aracılığıyla çok sevildi ve hala da türünde gözde oyunlardan biri. Çıktığı günden bu yana yakaladığı satış başarısını sürdürmeye devam eden yapım için geliştirici aracılığıyla da resmi sayılar paylaşıldı. Bütün platformlarda toplam 35 milyon satış rakamını geride bırakan oyun eskimeye olan inadını sürdürüyor.

Terraria ne kadar sattı? Steam’in en bi hayli beğeni alan oyunu

Geliştiricinin geçtiğimiz Çarşamba günü forumda da paylaşımı yaptığı üzere oyun hala başarısını sürdürmeye sürdürmekte. Yeni bir kilometre taşını geride bırakan oyun tüm platformlarda 35 milyon satış rakamını geride bıraktı. Geçen yılın sonu itibari ile:

  • PC’de 17,2 milyon
  • Konsollarda 8,5 milyon
  • Mobil cihazlarda 9,3 milyon

kopyası satıldı.

Bunun yanında Steam’in en yüksek puanlı oyunları içinde Postal 2’yi de geride bırakarak en olumlu incelemeleri almayı başaran oyun oldu. Re-Logic aracılığıyla geliştirilen oyun çıktığından bu yana bütün platformlara yayılmaya sürdürmekte. An itibariyle PS3, PS4, PS Vita,Xbox 360, Xbox One, Android, iOS, Windows Phone, Nintendo Switch, Wii U, Nintendo 3DS, MacOS gibi bir çok platformdan erişilebilir halde. Çıktığı gün itibariyle 50 bin satış rakamını geride bırakan oyunun yolculuğu halen bitmiş değil. Geliştirici paylaşımı yaptığı forum gönderisinde destekleri için bütün oyunculara teşekkür ettiğini de belirtiyor.

Terraria 35 milyon satış rakamını geride bıraktı

En son 16 Mayıs 2020 tarihinde piyasaya sürülen Terraria: Journey’s End ile yoluna devam eden geliştirici ilk oyunun da fişini çekmiş değil. Düzenli güncellemelerle oyunun yaşam değeri ve içerik sayısı gün geçtikçe artıyor. Bunun yanında hemen hemen bütün platformlara yayılmaya sürdürmekte. Geçen ay içinde Stadia sürümü de söz konusu olmuştu. Google ve YouTube hesapları askıya alınan geliştirici buna tepki olarak Terraria Stadia sürümünü iptal etse de, daha ardından oyun Stadia için de yayınlandı. Bugün hemen hemen bütün platformlardan erişebileceğimiz oyun ilk kez 16 Mayıs 2011 tarihinde piyasaya sürüldü. İlk günden bu yana ivmesini yitirmeden gelişmeye ve kilometre taşlarını devirmeye sürdürmekte. Peki sizler Terraria ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu