Oyun ve Ekipman

The Elder Scrolls VI ve Starfield Xbox’a özel olabilir

The Elder Scrolls VI ve Starfield Xbox’a özel olabilir, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde The Elder Scrolls VI ve Starfield Xbox’a özel olabilir başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde The Elder Scrolls VI ve Starfield Xbox’a özel olabilir ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

The Elder Scrolls VI ve Starfield Xbox’a özel olabilir

Microsoft, Bethesda ana şirketi ZeniMax Media’yı bünyesine kattığını bir önceki günlerde açıkladı. Sevilen oyunlar geliştiren Bethesda ve alt stüdyoları artık Xbox bünyesinde çalışmaya devam edecek. Oyuncuların bu tür detaylardan daha çok merak ettiği bir şey var. The Elder Scrolls VI ve Starfield, Xbox özel oyunu mu olacak? İşte bu hem çok can alıcı hem de yanıtı ne olursa olsun herkesi aynı anda tatmin etmeyecek. Bunun farkında olan geliştirici ekip ve Microsoft’un sıradaki hamlesi merak konusu. Lakin öyle görünüyor ki, bu iki oyun da en azından belirli bir zaman için Xbox özel oyunu olacak.

The Elder Scrolls VI ve Starfield, büyük ihtimalle Xbox özel oyunu olacak

Geçen günlerde Xbox patronu Phil Spencer, bir blog gönderisi paylaşımı yaptı. Hepimizin beklediği gibi gönderi “net detaylar” içermiyor. Lakin aradan seçebileceğimiz bazı sözcükler var. Spencer’ın blog gönderisinde ufak detaylar verdiği kısım şöyle:

“Sıradaki adım, endüstriye önderlik eden bir stüdyolar takımı oluşturmak, bu Xbox topluluğumuza verdiğimiz bir taahhüt. Bethesda yaratıcı personelleriyle birlikte oyuncular Xbox konsolları, PC ve Game Pass’in yeni Bethesda oyunlarını –Xbox ve PC için özel olacak yeni başlıklar da dahil- deneyimlemek için en iyi yer olduğunu bilmeliler.”

Bu ilk bakışta önceden duyduğumuz “duruma göre” yaklaşımlardan çok değişik değil gibi görünebilir. Lakin burada durum artık ciddiyete bindiği için, Xbox milyonlarca oyuncuyu kendi tarafına çekmeyi isteyecektir. The Elder Scrolls VI ve Starfield gibi büyük yapımları PC ve Xbox’a özel olarak çıkartmak ise, bunu yapmalarının en kolay yolu gibi görünebilir. Yine de TES 6’yı Xbox “özel” oyunu yapmak, şirketi PlayStation karakterlerinin gazabıyla yüz yüze bırakabilir. Bu nedenle bu oyunlar bir taraftan kazanırken diğer taraftan kaybetmemek için, en azından belirli bir zaman özel oyun olarak kalabilir. Şimdi hak vermek lazım; 7.5 milyar dolar ödeyerek satın aldığın bir şirketin, sana sağlayabileceği müthiş değeri rakip platformda satmayı kimse istemez.

The Elder Scrolls VI ve Starfield Xbox'a özel olabilir

Bethesda oyunları artık Xbox Game Pass’i süsleyecek

Hali hazırda şirket Xbox Game Pass üzerine bi hayli odaklanmış durumda. Bu da hem kısa hem de uzun soluklu zamanda çok bi hayli beğeni alan Bethesda oyunlarını kütüphaneye ekleyeceklerini gösteriyor. Zaten başladılar ve bu uzun soluklu zamanda Bethesda’dan gelecek yeni oyunların ilk günden platformda yayınlayacağını da gösteriyor. Biliyorsunuz Bethesda aracılığıyla şu aralar Deathloop, Indiana Jones, Starfield ve TES 6 gibi bi hayli ilgi çekici oyunlar geliyor. Zaten The Elder Scrolls VI için söylenecek pek bir şey yok, hepimiz bekliyoruz. Microsoft elindeki bu gücü lehine kullanmak isteyecektir.

PlayStation kullanıcıları The Elder Scrolls VI veya Starfield gibi büyük Bethesda oyunlarını oynamak için biraz daha bekleyecek gibi görünmekte. Sektörün iki devi de rekabette geri adım atmıyor ve bunun sürekli olarakliği, uzun soluklu zamanda oyuncular için iyi haber demek. Tabi şunu da belirmeliyim, bu yazdıklarımızın hepsi birer varsayımdan ibaret. Şirket bu hususta ne resmi bir açıklama ne de açıklama yaptı. Bunun ışığında görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz. Sizce TES 6, Starfield, Indiana Jones gibi oyunlar Xbox özel oyunu olur mu?

Güncelleme(11.03.2021-23:39): Xbox patronu Phil Spencer, bugün yapılan bir yuvarlak masa toplantısında her şeyi biraz daha netleştirdi. Microsoft’un Bethesda ana şirketi ZeniMax’ı satın almasının aslında tamamen “Harika özel oyunlar” ile alakalı olduğunu dile getirdi. Bu da bu paragraftan önce söz ettiğimiz bir çok şeyi destekler nitelikte. Toplantının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu