Oyun ve Ekipman

The Fabled Woods, System Shock ve Crysis Remastered DLSS için hazır

The Fabled Woods, System Shock ve Crysis Remastered DLSS için hazır, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde The Fabled Woods, System Shock ve Crysis Remastered DLSS için hazır başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde The Fabled Woods, System Shock ve Crysis Remastered DLSS için hazır ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

The Fabled Woods, System Shock ve Crysis Remastered DLSS için hazır

Mart ayı, System Shock demosu, Fabled Woods ve Crysis Remastered dahil olmak üzere NVIDIA DLSS teknolojisinden yararlanan yeni DLSS oyunlarıyla bomba gibi geldi. Outriders oyunu da GeForce RTX tabanlı laptoplarla birlikte geliyor.

NVIDIA Dizüstü Bilgisayarlarla Birlikte Outriders Bundle Paketi Geliyor

People Can Fly ve Square Enix’in Outriders oyunu, Şubat ayında demosunun yayına girmesindan bu yana büyük bir övgüyle karşılandı ve NVIDIA, 1 Nisan’daki lansman için oyuna DLSS desteği eklemek maksadıyla çalışmalarına başladı. NVIDIA, iş ortaklarından kampanveyahilinde GeForce RTX laptop satın alanlara Outriders oyununun Steam kopyasını sunuyor.

UE4 Entegrasyonu, DLSS Teknolojisinden Hızla Yararlanıyor

Şubat ayında NVIDIA, oyun geliştiricilerin bir Unreal Engine 4.26 (UE4) eklentisi aracılığıyla DLSS teknolojisine erişebileceklerini ve bu sayede bu teknolojiyi oyunlarına entegre etmelerine olanak tanıdığını duyurmuştu. Oyun geliştiricileri bu teknolojiden bi hayli hızlı bir biçimde yararlanıyor. Yeni The Fabled Woods ve System Shock demosu, eklentiyi tercih ederek DLSS teknolojisini ekleyen ilk oyunlar içinde yer aldı.

The Fabled Woods, System Shock ve Crysis Remastered DLSS için hazır

The Fabled Woods, Işın İzleme ve DLSS Teknolojisini Ediniyor

CyberPunch Studios ve Headup Games, bir günden daha kısa bir sürede The Fabled Woods oyunun içinde DLSS teknolojisini yerleştirdi. Joe Bauer, CyberPunch Studios’un Kurucusu yaptığı bilgilendirmede “NVIDIA DLSS teknolojisini The Fabled Woods oyununa eklemek Unreal Engine 4 eklentisi aracılığıyla kolay bir biçimde gerçekleştirildi ve bu teknolojinin oyunun performansı üzerindeki etkisi büyük bir önem taşıyor. DLSS teknolojisi oyun geliştiriciler için çiçeği burnunda dünyaların kapılarını aralıyor” ifadelerinde bulundu.

The Fabled Woods, System Shock ve Crysis Remastered DLSS için hazır

Sonuç olarak, 4K’da 1,6 kata varan performans artışları gözle görülürken, oyuncular GeForce RTX 3070 ile maksimum düzeylere çıkarılmış ayarlarda 3840×2160’da 60 FPS’nin üzerinde etkinleştirilen tüm ışın izleme efektleriyle The Fabled Woods’u deneyimlediler. Sadece bir gün içinde yapılmış bir çalışma için etkileyici sonuçlar görülmektedirıldı.  

The Fabled Woods, 25 Mart’ta ışın izlemeli yansımalar, ışın izlemeli gölgeler ve ışın izlemeli global aydınlatma (optimize edilmiş RTXGI SDK kullanılarak oluşturulmuştur) ile piyasaya çıkıyor. Daha yüksek kaliteli efektler, daha yüksek görüntüleme çözünürlükleri ve daha fazla ışın izleme olabilecek olan en sürükleyici oyun deneyimi için NVIDIA DLSS teknolojisiyle saniyedeki kare hızı büyük ölçüde artırılarak oyunculara sunuluyor. 

Night Dive Studios, 1994’te yayına giren ve tüm zamanların en etkili ‘immersive sim’ aksiyon-macera oyunlarından birisi olan System Shock’u yeni nesil oyuncuların deneyimleyebilmesi için Unreal Engine 4’te tamamen yeniden tasarlıyor.

DLSS teknolojisi ile, oyundaki kare hızı 4K’da iki katından daha fazla artıyor. Night Dive Studios’un Baş Mühendisi Matthew Kenneally yaptığı bilgilendirmede, “Unreal Engine 4 eklentisi, NVIDIA DLSS teknolojisini oyununuza entegre etmeyi kolaylaştırıyor. System Shock oyununu yeni nesil oyuncuların oynamasını sağlamak, ekibimizin büyük bir sevgiyle yaptığı bir iş oldu. NVIDIA DLSS teknolojisinin oyun deneyimi üzerindeki etkisi inkâr edilemez” şeklinde konuştu. 

Bu muazzam hızlanmayla GeForce RTX 30 Serisi masaüstü GPU’ların çoğu, System Shock’un grafiklerini 4K’da maksimuma çıkarabilir ve 120 FPS’de harika bir deneyim sağlayabilir. Ayrıca oyuncular 2560×1440’ta her bir GeForce RTX GPU’sunda, 144 FPS’nin üzerinde System Shock oyununu oynayabilir ve 240 FPS’yi aşabilirler.

Crysis Remastered- Şimdi DLSS teknolojisiyle

Crytek’in Crysis’i geçen sene yenilenerek 2007’nin çığır açıcı klasik nişancı oyununa çiçeği burnunda bir görünüm getirmişti. Yeni yamayla NVIDIA DLSS desteği aracılığıyla grafikleri daha da yükselterek performans artışı elde edebilirsiniz. Sadece GeForce RTX GPU’lar DLSS teknolojisine güç veren tensör çekirdeklerine sahiptir. DLSS teknolojisi şu anda hemen hemen 40 oyunda mevcut ve bu sayı giderek artıyor. GeForce RTX PC oyuncularına ileri gelen AAA oyunlarında ve bağımsız oyunlarda kusursuz oyun deneyimi sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu