Biyografi

Tümer Doğru Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Biyografisi

Tümer Doğru Kimdir?, Bu makalemizde Tümer Doğru Kimdir? başlığı altında kişinin yaşı nereli olduğu kısacası biyografisi hakkında detaylı bilgileri aktaracağız.

Tümer Doğru Kimdir?

Tümer Doğru Kimdir?

Uzun zamandır Kanal 7 ekranlarında izlemiş olduğumuz sunuculardan biri olan, ünlü sunucu Tümer Doğru ile ilgili derlemiş olduğumuz detaylı özgeçmişi bu makalemizde.

Tümer Doğru Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

1971 tarihinde Van’da doğan Tümer Doğru, uzun süre memleketi olan Van’da yaşamış ve Üniversiteyi ise İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı’nda tamamlamıştır.Okul bittikten sonra Türk Dili ve Edebiyatı üzerine eğitimler almış olan isim, 2008 tarihinde ise RTÜK tarafından kendisine Doğru ve Güzel Türkçe Kullanımı ödülü verilmiştir.

Televizyonlarda yer almaya Flash Tv ekranlarında başlamış olan ünlü sunucu, ardından ise CNBC-E kanalına geçmiş ve burada da bir müddet çalıştıktan sonra Kanal 6 ekranlarına geçmiştir.Ses tonunun ve diksiyonun gayet düzgün olmasından ötürü çok sayıda projede de seslendirmeler yapmış olan isim ardından ise Kanal 7 ekranlarına geçmiştir.

İlk Kanal 7 ekranlarına geçtiği dönemlerde Sabah Haberlerini sunan Tümer Doğru, akabinde ise Hafta Sonu Haber Bülteni’ni sunmaya başlamıştır.kimdirkim com Haber Saati isimli haber programı ile adından çok söz ettirmiş olan başarılı sunucu halen Kanal 7 ekranlarda kariyerine devam etmektedir.

Bir dönem Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde de çalışmış olan ünlü isim, burada öğrencilere ders vermiştir.

V 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu