Aralık 8, 2022

Uzm. Dermatolog Mustafa Bayram ile Akne ve Siyah Nokta Bakımı

Siyah nokta kremi doktor tavsiyesi , Akne ve siyah nokta, çoğumuzun hayatının bir döneminde karşılaşabildiği cilt sorunlarından. Özellikle yoğun akne problemi olanların karşılaştığı zorlukları çok iyi biliyoruz. Biz de bu nedenle işin uzmanına danışıp, Cildimveben.com okurlarını bilgilendirmek istedik. Aknevesiyah noktalarhakkında tüm merak ettiklerimizi Uzman Dermatolog Mustafa Bayram’a sorduk. “Aknelivesiyah noktalı cilt bakımı nasıl olmalı,hangi uygulamalardan uzak durmalıyız” gibi merak edilenleri keşfetmek isteyenleri yazımızın devamına alalım!Karma ve yağlı ciltlerdeakne ve siyah nokta oluşumunu daha sık görüyoruz. Çünkü yağ sekresyonu daha fazla olan ciltler akneye ve siyah noktaya daha eğilimli olabiliyor. Kuru ciltlerde akne genellikle daha az oluşur. Ancak tabii ki akne ve siyah nokta sadece yağlı ciltlerde oluşur diyemeyiz. Cilt bakımına ve temizliğine dikkat edilmediğinde tüm cilt tiplerindeakne, siyah nokta gibi cilt kusurları meydana gelebilir.
Kaynak

Yanaklarımda Siyah Noktalar Var, Ne Yapmalıyım? Doktor Cevaplıyor

Siyah nokta kremi doktor tavsiyesi , Ciltte ölü hücre, bakteri, kir ve yağların birikip gözenekleri tıkayıp havayla temasetmesi sonucundayanaklarda siyah noktalar meydana gelir.Sual: Yanaklarımda siyah nokta var nasıl geçer, sıkıp çıkarabilir miyim?
Kaynak

Siyah noktalar nasıl geçer?

Siyah nokta kremi doktor tavsiyesi ,
Görüntüsü ile rahatsızlık veren siyah noktaların ne olduğunu ve neden kaynaklandığını anlamak onların temizlenmesini ve bir daha oluşmasını engellemesi açısından önemlidir. Siyah noktalar ve sivilceler bazen ciltte birlikte gözükebileceği gibi bazen sadece siyah noktalar da gözlenebilir.Hem erkek hem de kadın cildinde gözüken siyah noktalar aslında bir çeşit akne türüdür. Yüzde en sık gözlendiği yer, burundur. Siyah noktalar sadece yüzde değil, aynı zamanda sırtta, göğüste, ensede, kollarda ve omuzlarda da görülebilir.
Kaynak

Siyah Noktalar

Siyah nokta kremi doktor tavsiyesi , • Ayrıca lazer tedavileri gözenekleri küçülterek siyah nokta tedavisini destekleyebilir.Siyah noktalar çok yüzeysel ise profesyonel yerlerde cilt bakımı ile temizlenebilir. Eğer çok sayıda ve derin yerleşimli ise cilt doktoru kontrolünde tedavi olunmalıdır. A vitaminli ve salisilik asit içeren krem şeklinde ilaçlar, siyah noktaları temizler ve yeni siyah noktaların oluşmasına engel olur. A vitaminli kremler 2 hafta kullanıldıktan sonra yapılan cilt bakımında siyah noktalar çok kolay temizlenir. Böylece cilt zedelenmez ve iz kalmaz. Siyah noktalar kaybolduktan sonra A vitaminli krem kullanımına bir süre daha devam edilmelidir. Çünkü cilt temizlendikten 1-1,5 ay sonra tekrar dolabilir. Engellemek amaçlı A vitaminli krem kullanmak faydalı olacaktır.
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.