Oyun ve Ekipman

Valheim, 5 milyon satış rakamını geride bıraktı

Valheim, 5 milyon satış rakamını geride bıraktı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Valheim, 5 milyon satış rakamını geride bıraktı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Valheim, 5 milyon satış rakamını geride bıraktı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Valheim, 5 milyon satış rakamını geride bıraktı

Valheim yapılan açıklamaya göre 5 milyonluk satış rakamını geride bırakmış durumda. Son zamanlarda oyun dünyasındaki en bi hayli hızlı yükselişe geçen oyun olan yapım milyonluk sayıları çok kısa zaman zarfında geçmeyi başarmıştı. Anlık oyuncu sayısı hususunda da büyük bir sıçrama yaşayan Valheim‘ın bu husustaki rekoru ise 502.387 kişi olmuştu. Oyuna olan ilgiye bakacak olursak bu yükselişin devam edeceğini de aktarabiliriz.

Valheim bi hayli hızlı yükselişine sürdürmekte

Çok ufak bir dosya boyutuna sahip olmasına karşın devasa bir dünyayı içinde barındıran Valheim, kısa bir sürede büyük bir ilgi toplayarak Steam’in en fazla oynanan oyunlarından biri oldu. Hem anlık oyuncu hem de satış rakamı anlamında büyük bir sıçrama yapan oyun ilk haftasında 1 milyonluk satış rakamını geride bırakmayı başarmıştı. 13 günlük zamanda 2 milyon, 17 günün ardından 3 milyon ve 22 günde 4 milyonluk satış rakamına ulaşan yapım halen bir ayı dolmamasına karşın 5 milyon barajını da aşmış oldu. Valheim çıkışından yalnızca 29 gün sonra 5 milyon satış rakamına ulaştı.

Valheim, 5 milyon satış rakamını geride bıraktı

Steam platformunda en fazla oynanan oyunlardan birisi olan Valheim’da harcanan toplam sürenin ise 15.000 yılı geçtiği belirtilmiş. Diğer enteresan bilgi ise Twitch platformundan geldi. Oyunun toplam izlenme zamanının 35 milyon saati geride bıraktığı da rapor edilmiş.

Bu sayılar sonrası bir açıklama yapan Iron Gate CEO’su Richard Svensson herkese teşekkür ettiği gibi erken ulaşımde olan oyunun geliştirilmeye devam edeceğini ve Odin’in oyuncuları zorlayacağı tüm içerikleri Valheim’e ekleyeceklerini dile getirmiş.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu