Oyun ve Ekipman

Valheim grafikleri Legend of Zelda’dan esinlenmiş

Valheim grafikleri Legend of Zelda’dan esinlenmiş, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Valheim grafikleri Legend of Zelda’dan esinlenmiş başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Valheim grafikleri Legend of Zelda’dan esinlenmiş ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Valheim grafikleri Legend of Zelda’dan esinlenmiş

Valheim için aslında konuşulması gereken mühim yönlerinden bir diğeride görsel tasarımı. 2021’de çıkan bir oyun için beklenenden veya teknolojinin getirdiklerinden bi hayli uzak, kendine özgü yapısıyla ve grafikleriyle karşımıza çıkan oyunda, oyuncular için de bu merak konusu. İlk PlayStation konsolundaki oyunlara andıran grafikleriyle, alıştığımızdan daha eski görünen bir yapım olduğu aşikar.

Valheim geliştirilirken Zelda ve PS1 oyunlarından esinlenilmiş

PCGamesN, Valheim geliştiricisi Iron Gate CEO’su Richard Svensson’a bu hususta konuşmak için ulaşmış. Ekibin neden Valheim’in estetik yönünü bu biçimde geliştirdiğini ve bunun Viking temalı hayatta kalma oyunlarına nasıl bir etkisi olduğunu sormuşlar.

Svensson: “PlayStation grafikleri geri geliyor! Bu, Iron Gate’te bi hayli beğendiğimiz bir görsel stil, fakat bunun dışında bunun yanı sıra en yeni donanıma sahip olmayan bireylerin oynamasını da kolaylaştırıyor. Oyun için asset oluşturmadaki geri dönüş hızı ise gerçekten fazla daha fazla. Bunun yanında, dünyanın düşük geniş bir şekilde stilleri, çok sayıda ortam efektleri ve post process ile bi hayli güzelleştirildi.”

Valheim grafikleri Legend of Zelda'dan esinlenmiş

Svennson bunun bunun yanında geliştirici ekibin ilham kaynağının tek oyunculu macera oyunları olduğunu da belirtiyor. Çok oyunculu hayatta kalma oyunları popülerliğini korurken, Rust gibi PvP odaklı hayatta kalma oyunlarından sıyrılmak için özel bir çaba sarf edip etmedikleri soruluyor. Svennson bu soruya “Evet, en başından beri bir PvE oyunu yapmak istedik” diye yanıt veriyor. “Zelda: Breath of the Wild ve bu tür tek oyunculu macera oyunlarından ilham alıyoruz.”

Ayrıca son haftalarda oyuncular içinde tartışılan bir diğer konuveya değiniliyor; Portallar. Portallar oyunda bir bölgeden diğerine bi hayli hızlıca geçmenizi sağlıyor. Lakin bu geçiş, birlikteinizde taşıdığınız “Ore” cevherlerini içermiyor. Oyunculardan gelen yoğun talepler, cevherlerin de bu portallardan geçebilmesi. Svennson ise bu hususta “topluluğun geri bildirimlerini dinlediklerini” dile getiriyor.

Valheim son zamanların en popüler oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Steam’de fırtınalar estiren, beş milyon kopyadan fazla satan oyun AAA geliştiricilerini imrendiriyor. Eğer hala okumadıysanız erken ulaşım incelememizi okumayı unutmayın. Ayrıca Valheim ile ilgili siz değerli okurlarımız için bir çok içerik bir araya getirdik, hemen alt taraftaki bağlantılardan onlara da varabilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

İlginizi çekebilir:
Düşük FPS sorunu çözümü
ValheimWorldGenerator nedir? Nasıl kullanılır?
Hileleri ve bütün konsol komutları
Valheim’de neden lag sorunu yaşıyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu