Oyun ve Ekipman

Valheim lag sorunu geliştirici tarafından açıklandı

Valheim lag sorunu geliştirici aracılığıyla bilgisi verildi, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Valheim lag sorunu geliştirici aracılığıyla bilgisi verildi başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Valheim lag sorunu geliştirici aracılığıyla bilgisi verildi ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Valheim lag sorunu geliştirici aracılığıyla bilgisi verildi

Her geçen gün daha fazla popülerleşse de Valheim lag sorunu da dahil olmak üzere bir çok ciddi probleme sahip bir erken ulaşım oyunu. Steam’in en fazla oynanan oyunları arasına girmeyi başaran, kilometre taşlarını “bunlar benim için hiçbir şey” diyerek eze eze geçen yeni bağımsız yapım son paylaşılan verilere göre toplam dört milyon kopya satmış. Lakin bu onu erken ulaşımde olan bir çok bağımsız yapımla aynı sorunu paylaşmaktan kurtaramıyor. Hatta öyle ki, sahip olduğu bazı sorunlar gerçekten fazla can sıkıcı.

Valheim lag sorunu için açıklama: Oyun P2P değil

Bazı oyuncular co-op oynarken yaşadıkları gecikme sorununun oyunun P2P (Eşten eşe) ağ yapısından ortaya çıktığını dile getiriyor. Oyunun “bağlantısı kötü olan bir oyuncuya karşı bi hayli hassas” olduğunu belirtiliyor. Bu da 16mbps hızındaki internetimle neden olağanüstü gecikme problemleri yaşadığımı açıklar nitelikte. İnternette çözümünü ne kadar araştırsam da karşıma “Modeminizi kontrol edin, sürücünüzü güncelleyin” gibi çözümden bi hayli uzak makalelerden başka bir şey çıkmadı. Durumlar bu şekilde idrak edince gözler doğrudan geliştiriciden gelecek bir açıklamaya dikildi.

Geliştirici “Richard” da Steam forumlarında Valheim lag sorunu ile alakalı bir yorumda bulundu. Her oyuncunun dünyanın neresinde olduğunu, etrafında gerçekleşen hadiseleri kendi bağlantısı ile ele aldığını dile getiriyor. Bu da oyunun dünyasının prosedürel olmasından kaynaklanıyormuş. Bu sistem onlar için “sunucuları aşırı yüklemeden fazla fazla fizik nesnesinin çalışmasına olanak sağlıyor”. Oyunda hayli fazla sayıda fizik nesnesi olduğunu da göz önünde tutarsak, yaklaşımlarının mantıklı olduğunu aktarabiliriz. Lakin yaşanan bu gecikme poblemleri çok oyunculu deneyimi bi hayli fazla kötü etkiliyor ve oyunun uzun soluklu zamanda sağlığı için kısa bir sürede elden geçirilmesi gerekiyor.

Valheim lag sorunu geliştirici tarafından açıklandı

Çözüm için ise Richard “Sistemin nasıl geliştirileceğine dair bazı fikirlerim var, fakat bi hayli karmaşık ve basit bir şekilde düzeltilebilecek bir şey değil” diye yazdı. Hali hazırda Valheim lag sorunu için gelen en net açıklama bu oldu. Siz de bu problemi yaşıyorsanız ve internet bağlantınızda donanımsal veya yazılımsal olarak herhangi bir sorun yer almıyorsa, geliştiriciden bir güncelleme beklemek durumundasınız. Ben de bu durumu yakında zamandan takip edip gelişmeleri en bi hayli hızlı biçimde size aktarmaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu