Oyun ve Ekipman

Valheim World Generator nedir? Nasıl kullanılır?

Valheim World Generator nedir? Nasıl kullanılır?, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Valheim World Generator nedir? Nasıl kullanılır? başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Valheim World Generator nedir? Nasıl kullanılır? ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Valheim World Generator nedir? Nasıl kullanılır?

Oyun için hayran yapımı yeni bir araç olan Valheim World Generator, bi hayli kullanışlı. Oyunun otomatik oluşturulan ve “seed” kodları üzerine elde edilen dünyaları, arada bir umduğumuz gibi olmayabiliyor. Bu araç aracılığıyla hem oynayacağımız dünyayı deneyerek seçebilinmekte, hem de dünya üzerindeki ileride bulmakta zorlanacağımız bazı yerleri öğrenebilinmekte. Tabi bu hile yapmak gibi olabilir, fakat eğer hile yapmak istemiyorsanız da sizin için değişik seçenekler mevcut. Kısa sürede internette fırtına estiren Valheim için yeni araçlar da ağır ağır geliyor.

Valheim World Generator ile içine atlayacağınız dünyayı kendiniz seçin

Unity ile web tarayıcıları için geliştirilen bir araç olan Valheim World Generator, sizden hiçbir ekstra indirme talep etmiyor. Web tarayıcınız üzerinden tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu yeni araç, hem çok kullanışlı hem de bir o kadar kolay. Ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Eğer önceden oynadığınız dünyalardan tatmin değilseniz, bu araç aracılığıyla önce görüp, sonra içine atlayabileceksiniz. Aynı zamanda hali hazırda oynadığınız dünyanın seed kodu elinizdeyse, haritada bulamadığınız bazı şeylerin yerini görmek için de kullanabilirsiniz.

Basitçe sayfaya girdiğinizde sol tarafta seçimler, sağ tarafta ise boş bir kısım sizi karşılayacak. Eğer oynamak istediğiniz dünya çapındaki nesnelerin ve bossların yerini görmek istiyorsanız, seed kodunuzu en üstte bulunan metin kutusuna girmeniz gerekiyor. Eğer yeni bir yerde, yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız, araç size rastgele seed kodları veriyor. Beğendiğiniz haritayı bulana kadar rastgele biçimde haritalar getirebiliyorsunuz.

Valheim World Generator nedir? Nasıl kullanılır?

Varsayılan olarak yalnızca yeniden doğma noktanızı gösteren araç, daha fazlasına da olanak sağlıyor. Tabi “bu biraz hile gibi, yapmayayım en iyisi” diyorsanız seçim sizin. Yine de basitçe orada bulunanlerin ne işe yaradığını açıklayayım.

Visible Layer (Görünür katmanlar) açılır menüsü ne işe yarar?

Size arazinin katmanlarını gösterir. Eğer “Full Terrain” açıksa biyomları, denizleri ve araziye dair her şeyi gözlemleyebilirsiniz. Eğer “Biomes Only” açıksa, yalnızca biyomları gösterir ve “No Terrain” seçtiğinizde ise yalnızca sisleri gösterir.

Visible Locations (Görünür lokasyonlar) bölümünde neler var?

Valheim World Generator kullanırken haritada bir şeylerin yerini göstermeye yarayan bir kısım. Alt tarafta Türkçe açıklamalarını bulacaksınızdır.

 • Show Spawn = Yeniden doğma noktanızı gösterir.
 • Show Bosses = Bossların haritada nerede olduğunu gösterir.
 • Show Camps = Kampları gösterir.
 • Show Trader = Haldor’un yerini gösterir (Oyun içindeki tacir).
 • Show Tomb/Crypt = Mezarları gösterir.
 • Show Troll Caves = Troll mağaralarını gösterir.
 • Show Structures = Yapıları gösterir.
 • Show Ship Wrecks = Gemi enkazlarını gösterir.
 • Show Guck = Oyunda Guck adı verilen nesnenin yerlerini gösterir.
 • Show Misc = Oyunun akışı için şart olmayan diğer şeyleri gösterir.
 • Show Runestone = Hikayeye dair ipuçları bulabileceğiniz rün taşlarının yerini gösterir.

Bütün bunları yaptıktan sonra oyuna aktarma kısmına geldik. Basitçe ayarladığınız ve hoşunuza giden dünya için, en sol üst bölümde “seed” kodunu göreceksiniz. Buradaki kodu kopyalayın, oyunda yeni dünya oluşturmak için gelen pencereden “seed” kısmına yapıştırın. Böylelikle basitçe World Generator yardımıyla bulduğunuz dünya çapında Valheim oynayabileceksiniz.

İlginizi çekebilir:
Valheim İnceleme (Erken Erişim) – Bu oyunun sırrı ne?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu