Oyun ve Ekipman

Valheim yeni güncellemesi bağlantı sorunlarına odaklanıyor

Valheim yeni güncellemesi bağlantı poblemlerina odaklanıyor, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Valheim yeni güncellemesi bağlantı poblemlerina odaklanıyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Valheim yeni güncellemesi bağlantı poblemlerina odaklanıyor ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Valheim yeni güncellemesi bağlantı poblemlerina odaklanıyor

Son zamanların en fazla ses getiren oyunlarından olan Valheim için yeni güncelleme yayınlandı. Patch 0.147.3 güncellemesi, çoğunlukla özel oyun sunucularındaki poblemleri düzeltmeye ve oyunun zorluk dengesini ayarlamaya odaklanıyor. Ciddi poblemleri olan bağımsız yapım ağır ağır bunlardan kurtulacak gibi görünmekte.

Valheim Patch 0.147.3 güncellemesi lag sorunu için çözüm üretecek

Yama notlarında düzelmesi beklenen bağlantı sorunu için “Özel oyun sunucuları artık Steam Datagram Relay (SDR) yerine her zaman doğrudan bağlantıları kullanacak. Bu, çoğu oyuncu için daha düşük gecikme süresi ile sonuçlanmalıdır” ifadelerine yer veriliyor. Dün de haberini yaptığımız Valheim lag sorunu için geliştiriciden gelen açıklama, bi hayli hızlıca uygulamaya dökülmüş gibi görünmekte.

Bu düzeltme, geçen hafta yayına giren yamanın ardından yaşanan bazı bağlantı poblemlerinı hafifletmeyi bekliyor. Ayrıca oyun içinde de diğer bazı enteresan ve ince ayarlamalar mevcut. Bunlar da oyun deneyimini iyileştirmeye yönelik ve yapay zeka ile oyuncu içindeki dengeyi sağlamayı planlıyor.

Valheim yeni güncellemesi bağlantı sorunlarına odaklanıyor

Yama Notları

  • Yerelleştirme güncellemeleri
  • Haldor’un baş çevirme animasyonları daha yavaş ve pürüssüz hale getirildi
  • Eğer nesne kullanıcıdan çok uzaktaysa ağ, nesneyi işlemeyi atlayacak bu da portallara veya zindanlara girip çıkarken diğer oyuncuların havada uçma sorununu çözecek
  • Özel oyun sunucularına -public 1/0 seçeneği yeniden eklendi
  • “IP’ye katıl” butonu ile oyuncular yerel ağ oyunlarına katılabilecek (yalnızca özel sunucular) ve DNS desteği eklendi
  • Özel oyun sunucuları artık Steam Datagram Relay yerine directIP bağlantısını kullanacak
  • Özel oyun sunucuları kullanım kılavuzu PDF dosyası güncellendi
  • Portallara girerken yerden eşya almanızı önleyen hata giderildi
  • Kurtların üreme hızı hafifçe düşürüldü
  • The Elder’in başını atölyeye yerleştirip kaderi baştan çıkartsanız da, artık ondan her gün mesaj almayacaksınız

Valheim için gelen bu yeni güncelleme ile benim de başımı bi hayli ağrıtan lag sorununun çözüleceğini bekliyorum. En yakın günlerde güncellemeyi yükleyip test ederek sonuçları bu yazıya güncelleme olarak aktaracağım. Iron Gate AB aracılığıyla geliştirilen ve son senelerın en büyük kitlelere ulaşmayı başaran bağımsız oyunu olan Valheim, halen erken ulaşımde olduğundan bu sorunlara biraz da “düzelir” gözüyle yaklaşıyoruz. İlerleyen zamanda oyuna gelecek güncellemelerden de sizi haberdar edeceğiz. Görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu