Oyun ve Ekipman

Valorant’ın yeni ajanı Astra tanıtıldı

Valorant’ın yeni ajanı Astra tanıtıldı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Valorant’ın yeni ajanı Astra tanıtıldı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Valorant’ın yeni ajanı Astra tanıtıldı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Valorant’ın yeni ajanı Astra tanıtıldı

Valorant ustalarına geniş bir taktik yelpazesi sunacak Astra, kozmosun enerjisini tercih ederek savaş meydanını lehine değiştirebiliyor. Oyunun 15. ajanı olan Astra, Astral yolculuğu üzerinde tam kontrole sahip olması ve engin stratejik öngörüsüyle, düşmanın bir sonraki hamlesinden her zaman birkaç ışık yılı önde. Anavatanı Gana olan yeni ajanın güç kaynağı ise Radyant.

Astra tüm haritayı gözlem içinde tutabiliyor

Tasarımcı Jordan “Riot Wrekz” Anton, ajanın geliştirilme süreciyle alakalı şu açıklamalarda bulundu:  “Astra’yla tüm haritayı göz önünde bulunduran bir Kontrol Uzmanı getirmek istedik. Düşmanların hareketlerini tahmin edip durumu dengeleyecek ve oyunun her daim değişen seyrine göre tepki verecek doğru kabiliyetleri belirlemek için birden fazla ince dokunuş yaptık. Kuşbakışı görünüm, oyuncuyu turun ilerleyebileceği farklı yönlere ve bu yönlere yönelik stratejiler daha da ilerletmeye itiyor.”

Astra‘nın temasını tasarlarken Afrika fütürizminden ilham aldıklarını söyleyen Karakter Yapımcısı John Goscicki, “Haritada yükselerek ‘yıldız’ yerleştirmesi elindeki gücün en büyük parçası. Afrika fütürizmi ve uzay temasında bu amaçla faydalanabileceğimiz muazzam temsiller bulduk. Bu öğelere layığıyla yer verebilmek adına Gana’dan bir danışmanla karakter ayrıntı kısmı üzerine çalıştık. Oynanış tasarımı yönünden bakınca uzay teması ve özellikle yer çekimi olgusu büyük bir ilham kaynağı oldu. Yıldızlar yerleştiren ve onları etkinleştiren bir karakter için biçilmiş kaftan olduğunu düşündük. Oyun mekanikleri yönünden eşsiz ve çok yönlü yetenekler kullanabilmesi, olaylara diğer ajanlardan farklı biçimde bakan bir karakter oluşturmamızı sağladı.” dedi.

Astra’nın son yetenek açıklamaları şu biçimde:

C: Çekim Alanı

Astral Yolcu halindeyken yıldız yerleştir (X).
Çekim Alanı oluşturmak için bir yıldızı ETKİNLEŞTİR. Etki alanı içindeki oyuncular merkeze çekilir ve ardından merkez patlayarak içerideki oyuncuları savunmasız hale getirir.

Q: Nova Darbesi
Astral Yolcu halindeyken yıldız yerleştir (X).
Patlayarak Nova Darbesi oluşturması için bir yıldızı ETKİNLEŞTİR. Nova Darbesi kısa bir süre güç topladıktan sonra patlayarak etki alanı içindeki tüm oyuncuları sersemletir.

E: Nebula
Astral Yolcu halindeyken yıldız yerleştir (X).
Yıldız Bulutu (duman) oluşturmak için bir yıldızı ETKİNLEŞTİR.

F: Kozmik Çözünüm
Bir yıldızı Kozmik Çözünüm’le geri almak için KULLAN (F). Geri alınan yıldızı belli bir süre sonra tekrar yerleştirebilirsin. Kozmik Çözünüm, dönmeden önce yıldızın yerinde kısa süreliğine sahte bir Yıldız Bulutu oluşturur.

X: Astral Yolcu / Kozmik Ayrım
TEMEL ATIŞ tuşuyla yıldız yerleştirebileceğin Astral Yolcu haline geçmek için ETKİNLEŞTİR. Yerleştirilen yıldızlar ardından etkinleştirilerek Nova Darbesi, Yıldız Bulutu ve Çekim Alanı’na dönüştürülebilir.

Kozmik Ayrım kabiliyeti tamamlandığında Astral Yolcu halindeyken İKİNCİL ATIŞ tuşuna basarak bir konum ve TEMEL ATIŞ tuşuna basarak ikinci bir konum seç. Bu iki nokta içinde sonsuz bir Kozmik Ayrım bağlantısı meydana gelir. Kozmik Ayrım mermileri önüne geçer ve sesleri büyük miktarda bastırır.

Valorant'ın yeni ajanı Astra tanıtıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu