Oyun ve Ekipman

Warzone yayınında ırkçılık yapan NBA oyuncusu özür diledi

Warzone yayınında ırkçılık yapan NBA oyuncusu özür diledi, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Warzone yayınında ırkçılık yapan NBA oyuncusu özür diledi başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Warzone yayınında ırkçılık yapan NBA oyuncusu özür diledi ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Warzone yayınında ırkçılık yapan NBA oyuncusu özür diledi

Miami Heat oyuncusu ve bunun yanı sıra FaZe klanı yayıncısı olan Meyers Leonard, Warzone yayını sırasında sınırı aştı. Irkçılık içeren bir kelimeyi cümleleri arasına sıkıştırıp kullanan oyuncu kısa bir sürede büyük tepki gördü. Daha ardından bir özür notu yayınlasa da bu yaptığı ilk yanlış değil. Bundan dolayı topluluğun tepkilerini üzerine topluyor. Yayın internetten silinmiş olsa da kelimeyi kullandığı kısa kesit YouTube’a düşmüş.

NBA oyuncusu Meyeres Leonard’dan Warzone yayını sırasında ırkçı söylem

Ekip dostlarıyla sesli sohbetten eğlenirken Leonard çok yanlış bir kelime kullandı. “Beni snipe’lama seni ****, ***” şeklinde küfürler savuran oyuncu, araya öyle bir kelime sıkıştırdı ki bütün sponsorluklarından olabilirdi. Kelimeyi buraya yazmam asla doğru olmayacak bundan dolayı size basitçe anlamını açıklayayım. “K” harfiyle başlayan kelime, Yahudi halkını aşağılamak için Amerikan ırkçıları aracılığıyla kullanılıyor. Aşağıdaki videodan alakalı kesiti gözlemleyebilirsiniz.

Yayın Meyers Leonard’ın kanalından silinmiş olsa da, alakalı bir bölümü yakalayıp YouTube’a yüklemeyi başarmışlar. Twitter’da da büyük tepkilerle karşılaşan NBA oyuncusu, bir özür notu paylaşmak zorunda kaldı. “O vakitler kelimenin ne anlama geldiği ve tarihi ile ilgili hiçbir şey bilmiyordum. Tabi bu hala kelimenin Yahudi cemaatine karşı çok saldırgan olduğunu değiştirmiyor ve mazeret değil” dedi. Şimdi kelimenin anlamını öğrendiğini ve bu tür nefret söylemlerine karşı onu eğitecek insanlarla görüştüğünü dile getiriyor. Aynı zamanda kullandığı kelimenin ne kendisini, ne antrenörünü ne de takımı Miami Heat’i gösterdiğini belirtiyor. Zarar verdiği Yahudi cemiyetinden özür dileyerek cümlelerini sonlandırıyor.

Warzone yayınında ırkçılık yapan NBA oyuncusu özür diledi

Lakin topluluktan bu biçimde özür dilese bile, bu yaptığı ilk ırkçı hareket olduğu manasına gelmiyor. Leonard önceden de 2020’de bir NBA maçı sırasında, Amerika’daki “Black Lives Matter” -Ubisoft’un da desteklediği- hareketine destek olmak için bütün oyuncular diz çökerken, ayakta kalmayı seçmişti.  Bu da aslında gelen tepkilerin, zamanla topluluğa gösterdiği imajının da etkisiyle büyüdüğünü gösteriyor. Aynı zamanda FaZe klanı için de bu tür ırkçı söylemler ilk kez yaşanmıyor. Daha önce Daniel “Dubs” Walsh, bir Fortnite yayını sırasında bu tarz bir ırkçı söyleme yer vermişti. Sonra özür dileyerek örgüte yeniden katılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu