Oyun ve Ekipman

Witcher 3, Unreal Engine 4 ile geliştirilseydi

Witcher 3, Unreal Engine 4 ile geliştirilseydi, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Witcher 3, Unreal Engine 4 ile geliştirilseydi başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Witcher 3, Unreal Engine 4 ile geliştirilseydi ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Witcher 3, Unreal Engine 4 ile geliştirilseydi

CD Projekt RED‘in paylaşımı yaptığı, unutulmaz oyunlar içinde yerini alan The Witcher 3’ü hepiniz biliyorsunuzdur. Hatta öyle ki geçtiğimiz yıla kadar dünyanın en fazla ödül alan oyunuydu. Peki The Witcher 3 – Wild Hunt Unreal Engine 4 ile geliştirilseydi nasıl mı görünürdü? İşte sorunuzun yanıtı!

The Witcher 3 – Wild Hunt, Unreal Engine 4 ile geliştirilseydi böyle görünürdü

Flipnock kullanıcı adındaki bir YouTuber, bunun yanı sıra olağanüstü kabiliyetli bir sanatçı, bir videosunda sorunun yanıtını veriyor. Witcher 3’te manzara olarak en bi hayli beğeni alan bölge olan Kaer Morhen‘i, UE4 ile yeniden tasarlıyor. Son zamanların en iddialı oyun motoru teknolojisi olan Unreal Engine 4’ün nimetlerinden faydalanarak, sahnenin iyi olan manzarasını daha da iyi hale getiriyor.

Videoda da görebileceğiniz gibi kademe kademe ilerleyen Flipnock, yaptığı işin hakkını veriyor. Önce Kaer Morhen kalesinin 3D taranmış halini alan kullanıcı, temelleri toplamaya başlıyor. Kaledeki kule ve duvarların boyutunu en doğru biçimde ayarlamak için tarattığı referansı tercih ederek işe koyulmaya başlıyor. Kalenin taranmış 3D modelini Unreal Engine 4‘e aktarmak da bundan sonraki ilk adımı oluyor. Ardından kale modelini bir de kendisi elden geçiriyor ve her şeyin doğru olduğuna emin oluyor. Şimdi ise sıra her şeyin olması gibi görünmesini sağlayan materyallerde!

Witcher 3, Unreal Engine 4 ile geliştirilseydi

Orijinal oyundaki dokuları kullanmak için oyun içi ekran fotoğraflarıni kullanıyor. Kısıtlı bilgimle bunun hem çok zor hem de dahice bir şey olduğunu söyleyebilirim. Daha sonra Quixel‘in MegaScan kütüphanesinden fazla daha yüksek çözünürlüklü dokulardan yardım almayı ihmal etmiyor tabi. Arkasından gökyüzünü oluşturmak için çalışmalara başlıyor ve temel olarak projesi için ihtiyaç duyduğu her şeyi tamamlamış oluyor. İşleme sonrası efektleri, ışıklandırma gibi işlemler için sahneyi tamamlamaya koyuluyor. Her şeyi bitirdiktan sonra ise ortaya muhteşem görüntüler çıkıyor!

Witcher 3, Unreal Engine 4 ile geliştirilseydi

Bu harika projenin sahibi Felix O’Neill, ArtStation sayfasında yaptıklarını paylaşıyor. Dilerseniz kendisini oradan takip edebilir ve yaptığı harika şeyleri gözlemleyebilirsiniz. Evet, işte Witcher 3 Unreal Engine 4 ile yapılsaydı böyle görünürdü! Birçok yerli oyun geliştiricimiz de özellikle bilgisayar oyunlarını Unreal Engine 4 ile üretiyor. Siz de görüşlerinizi yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:
Witcher 3 PS1 oyunu olsaydı böyle görünürdü
The Witcher 3 – Wild Hunt yeni nesil konsollara geliyor
Unreal Engine 5 ile gelen Lumen ve Nanite ne işe yarıyor?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu