Oyun ve Ekipman

Xbox VR gözlüğü mü geliyor?

Xbox VR gözlüğü mü geliyor?, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Xbox VR gözlüğü mü geliyor? başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Xbox VR gözlüğü mü geliyor? ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Xbox VR gözlüğü mü geliyor?

Gelen haberlere bakılırsa Xbox VR veya Xbox Series X VR gözlüğünün düşük de olsa çıkma ihtimali yer alıyor. Microsoft bildiğiniz gibi harekete hassas sistemler hususunda bi hayli işinde uzman bir firma. Hem Xbox 360 hem de Xbox One için önceden çıkan Kinect sistemleri her ne kadar beklenen başarıyı yakalayamasalar da sahip oldukları teknoloji ile büyük beğeni toplamışlardı. Özellikle farklı kullanımları ile birlikte Microsoft’un bu hususta benzersiz bir deneyim sunduğunu aktarabiliriz. Lakin oyun desteğinin az olması, açıklamalan projelerin gelmemesi derken Kinect teknolojisinin fişi de çekilmişti. İşte bu defteri kapatan Microsoft’un sanal gerçeklik gözlüklerine yönelmiş olabileceğini göze çarpıyor.

Microsoft, Xbox VR üzerinde çalışıyor olabilir

Microsoft bir önceki günlerde Xbox Wireless Headset ürününü piyasaya çıkardı. İncelemeleri gelmeye başlayan bu kulaklık modeline incelediğimizde düşük fiyatına rağmen büyük bir beğeni aldığını göze çarpıyor. İtalyan bir oyuncu ise bu kulaklık ayarlamalarını yaparken Xbox VR ibaresi ile karşılaşmış. IGN İtalya’nın yapmış olduğu haberde alınan bir hata mesajında VR ibaresi net bir biçimde gözüküyor.

Tabi yaşanan bu hata mesajı ardından Microsoft bir açıklama yapmış durumda. Firma şu anda sanal gerçeklik gözlüğü üzerine bir çalışmalarının olmadığını belirtmiş ve çıkan hata mesajının bölgeselizasyon kaynaklı bir hata olduğu dile getirilmiş. Tabi ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözü aklımıza geliyor. Şu an için bu tarz bir çalışma olmasa da VR teknolojisinin Microsoft’un her zaman masasında olduğunu söylemek olabilecek. Tabi bu projenin masadan çıkıp hayata geçip geçmeyeceği ise belli değil.

Xbox VR gözlüğü mü geliyor?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu